bez logowania zamawiaj jako:
szkoły, przedszkola, biblioteki księgarnie hurt
start » dla dzieci » nauka przez zabawę » czytanki metodą sylabową » Pinokio - czytamy metodą sylabową

Pinokio - czytamy metodą sylabową

ocena klientów (3 opinie):
oceń »
szkoła: szkoła podstawowa
 • idealna do doskonalenia samodzielnego czytania
 • odpowiednia dla dzieci 7+
 • podział wyrazów na sylaby dwoma kolorami
 • czas czytania każdego rozdziału
 • specjalnie dobrany kremowy papier
 • zakładka w środku

pełny opis książki »

cena: 9,98 zł
cena z rabatem: 7,98 zł 

Zobacz wewnątrz

Pełny opis książki: Pinokio - czytamy metodą sylabową

opis książki

Przedstawiamy adaptację ponadczasowej powieści dla dzieci Pinokio Carla Collodiego w serii Czytanki metodą sylabową. Została ona przygotowana z myślą o dzieciach szlifujących umiejętność samodzielnego czytania i jest zgodna z zasadami metody sylabowej - uczy czytania sylabami, które w tekście wyszczególnione są dwoma kolorami druku na zmianę.

Historia psotnego i nieposłusznego drewnianego pajaca, który marzy o zostaniu prawdziwym chłopcem, ale wciąż własny charakter staje mu na przeszkodzie, jest znana i kochana od pokoleń. Pajacyk przeżyje wiele przygód i niebezpieczeństw, nim nauczy się, co w życiu jest naprawdę ważne. Przygody Pinokia zostały zilustrowane barwnymi, pełnymi humoru ilustracjami, które uprzyjemnią lekturę. Książeczka pomoże każdemu maluchowi stać się mistrzem czytania!

kategoria: czytanki metodą sylabową
kod: SIO
ISBN: 978-83-7517-715-2
rok wydania: 2022
autor: Alicja Karczmarska-Strzebońska (na motywach powieści Carla Collodiego)
liczba stron: 64
typ oprawy: oprawa miękka
format: 165 x 235 mm
waga: 141 g
» napisz własną opinię o tej książce

Klienci kupujący tę książkę kupili też...

Piotruś Pan - czytamy metodą sylabową
cena z rabatem: 7,98 zł
Cudowna podróż - czytamy metodą sylabową
cena z rabatem: 7,98 zł
Czytanie ze zrozumieniem
cena z rabatem: 14,39 zł
Język angielski. Karty pracy w szkole i w domu - klasa 1
cena z rabatem: 19,96 zł
Uczymy się pisać
cena z rabatem: 3,98 zł
Uczymy się czytać i pisać
cena z rabatem: 3,98 zł

Zobacz też ...

Opinie czytelników

 • P
  Jest to bardzo ładnie wydana książeczka, która w ogóle nie przypomina podręcznika do nauki czytania. Okładka jest kolorowa, bardzo miła w dotyku, ilustracje są duże i barwne. Czcionka jest też dobrze dobrano do potrzeb maluchów. Bardzo ważnym atutem tej książki jest sposób zapisu tekstu. Mianowicie, żeby dzieciom ułatwić czytanie sylaby są naprzemiennie czarno – czerwonego koloru. Autorka, opisując niesamowite przygody drewnianego chłopca, w taki sposób dobierała wyrazy, aby młody czytelnik mógł bez problemu poradzić sobie z nimi.

  Książka „Czytamy metodą sylabową. Pinokio” jest zbiorem kilkunastu krótkich opowiadań, opartych na motywach powieści Collodiego. Dziecko z pewnością nie będzie się nudzić czytając ją, ponieważ przygody drewnianego chłopca są napisane w bardzo przyjemny sposób – prosty, jasny i przede wszystkim zrozumiały dla niego, a z drugiej strony są one na tyle ciekawe i wciągające, że dziecko na pewno nie poprzestanie na jednym rozdziale.

  Jak zwykle Wydawnictwo Greg musiało mnie czymś zaskoczyć. I tym razem nie jest inaczej. Przy każdym rozdziale narysowany jest mały zegar, na którym jest napisany przybliżony czas, jaki należy poświęcić na przeczytanie danego tekstu. Bardzo ciekawy i dobry pomysł. Na podstawie podanego czasu możemy otwarcie umówić się z dzieckiem, że czyta tyle – i tyle, no i potem ma czas dla siebie. Pomoże nam to na pewno na zaplanowanie wspólnej pracy.

  Jeżeli nasze dziecko, lub w klasie naszego dziecka, w rodzinie, pojawiły się trudności w czytanie, to z całą pewnością polecam tą książkę. Myślę, że dziecko już od pierwszego wzięcia jej do ręki, „zaprzyjaźni się” z nią. Nie tylko ze względów estetycznych, ale dzięki temu co i w jaki sposób jest w niej przedstawione. Czytając ją dziecko na pewno nie odniesie wrażenia obarczenia nauką w czasie wakacyjnym, a być może stanie się ona iskrą do rozpalenia w nim miłości do literatury. Polecam.

  Ja swoje dzieci uczyłam czytać metodą sylabową i wg mnie to najlepszy sposób na opanowanie czytania. Metoda sylabowa jest to metoda, którą może stosować każdy. Nie potrzebujemy specjalnego wykształcenia. Wystarczy poczytać co nieco na ten temat, zaopatrzyć się w elementarz i ćwiczyć. Jakiś czas temu pisałam Wam o genialnej książce do tego przeznaczonej: „Mój pierwszy elementarz – czytamy metodą sylabową”. Franek zaczął przygodę z tą właśnie książką w wieku niespełna 4 lat, a w wieku 5 czytał płynnie już ksiażki. Wtedy brakowało mi pozycji, które będą idealne już po elementarzu. Książki, która poćwiczy, doszlifuje zdobyte umiejętności. Książki, która nadal będzie miała podział na sylaby - podział w dwóch kolorach podobnie jak w elementarzu. Spieszę Wam z informacją, że Wydawnictwo Greg wydało przecudowną serię "CZYTAMY METODĄ SYLABOWĄ" właśnie uzupełniając tę lukę.
  Karolowamama
 • Dobrze zrobiona pomoc
  Książka przyda się dziecku w doskonaleniu nauki czytania metodą sylabową. Polecam
  Janusz
 • czytanie to fajna sprawa
  Dwójka moich dzieci uczona była czytania metodą sylabową i jest to wg mnie najlepszy sposób na płynne, szybkie i skuteczne opanowanie nauki czytania. Ta książka nie nauczy Was czytać, ale doszlifuje coś czego nauczycie się wcześniej. Brakowało na rynku wydawniczym tego typu publikacji. Starszy syn po tym jak opanował czytanie - podstawy, w zasadzie nie mógł dalej się szkolić korzystając z dwu kolorowej czcionki. Młodszy ma już tę możliwość i widzę różnicę, jednak postęp jest tu większy.
  Joanna