bez logowania zamawiaj jako:
szkoły, przedszkola, biblioteki księgarnie hurt
start » dla dzieci » seria 64 strony w kolorze » Mądre bajki - dobranocki - DUŻE litery

Mądre bajki - dobranocki - DUŻE litery

*format A4, kolorowe ilustracje, kreda, duża czcionka*

ocena klientów (4 opinie):
oceń »
szkoła: szkoła podstawowa/przedszkole

pełny opis książki »

cena: 37,95 zł
cena z rabatem: 30,36 zł 

Zobacz wewnątrz

Pełny opis książki: Mądre bajki - dobranocki - DUŻE litery

opis książki

Zapraszamy do lektury kolejnej pozycji z bestsellerowej serii Mądre bajki!

Jak sobie poradzić z potworem spod łóżka? Co jest napisane w liście od tajemniczego rozbitka? O czym można porozmawiać z psem? Co jest ulubionym zajęciem mieszkańców Księżyca? Jak mała myszka znalazła drogę do domu?

Mądre bajki - dobranocki to zbiór opowiadań, w których świecie istnieją podróże w czasie, na Księżycu żyją sympatyczne stworki, a na chmurach mieszkają wróżki, które zajmują się niezmiernie ważnymi sprawami! Bohaterowie tych historii uczestniczą w rozmaitych przygodach, które z pewnością dadzą początek wielu ciekawym, inspirującym rozmowom - o wytrwałości, o przyjaźni, o rozwadze, o dbaniu o środowisko i o jeszcze wielu istotnych w życiu sprawach.

Książka dostępna jest w trwałej i estetycznej twardej oprawie, w formacie A4, a jej atutem są duże, bardzo wyraźne litery, które ułatwią dzieciom samodzielne czytanie. Mądre bajki - dobranocki są idealne na prezent lub jako kolejna pozycja na półkę z ulubionymi książkami w domowej biblioteczce!

Zachęcamy do wspólnego czytania z dzieckiem!

recenzje

Seria niesie cenne przesłania i mądrości. W ciekawy, choć pozbawiony moralizatorstwa sposób objaśni dzieciom różne sprawy, trudne sytuacje, czy pomoże zrozumieć emocje. Historie zawarte na kartach książki są przeróżne, autorka bowiem pokazuje życie bez lukru, dlatego obok zabawnych opowieści są także te smutne, czy poruszające tematy niebezpieczne. Podkreślono w nich wartość rodziny, pokazano jak zdobyć przyjaciela, wzmocnić wiarę w siebie, chronić się przed niebezpieczeństwami, czy nauczyć się myśleć pozytywnie. Rozróżnienie dobra od zła, stanie przy swoim zdaniu, zrozumienie siebie samego i drugiego człowieka to cenne drogowskazy w życiu, dlatego warto takimi książkami „karmić” dzieci (...)

wnaszejbajce.pl

kategoria: seria 64 strony w kolorze
kod: S6MDA4
ISBN: 978-83-8186-077-2
rok wydania: 2023
autor: Agnieszka Antosiewicz
liczba stron: 68
typ oprawy: oprawa twarda
format: 210 x 295 mm
waga: 460 g
» napisz własną opinię o tej książce

Klienci kupujący tę książkę kupili też...

Mądre bajki - przyjaźń
cena z rabatem: 19,96 zł
Rymowanki polskie, czyli wlazł kotek na płotek
cena z rabatem: 14,39 zł
Bajki dla dziewczynek
cena z rabatem: 14,39 zł
Zagadki dla dzieci
cena z rabatem: 14,39 zł
Mądre bajki
cena z rabatem: 19,96 zł
Moje pierwsze literki
cena z rabatem: 2,00 zł

Zobacz też ...

spis treści

Mądre bajki - dobranocki

 • Wstęp
 • Kto mieszka na Księżycu?
 • Klemens - bojaźliwy smok
 • Wszystkie tajemnice Rokiego
 • Ponad chmurami
 • O misiu, który bał się kąpieli
 • Gdzie jest moja mama?
 • Fufik szuka przyjaciela
 • Ala i Oluś nie mogą zasnąć
 • Wehikuł czasu
 • Smakowite poszukiwania
 • Tajemnicza wiadomość
 • Skąd się bierze czekolada?
 • Dzień magii

Opinie czytelników

 • Mój syn bardzo lubi
  Czytamy z synem Dobranocki i słucha z zaciekawieniem, czasami jest też czas na rozmowę o tych bajkach. Widzę, ze sporo rozumie z tych treści. Opowiadania o przyjaźni, radości, problemach, ekologi. Fajna książka .
  Sebastian Top.
 • POLECAM
  „Mądre bajki, dobranocki”, autorstwa pani Agnieszki Antosiewicz jest to zbiór 13 niedługich bajek, które jak sama autorka wskazuje – świetnie sprawdzą się jako bajki na dobranoc, ale z własnego doświadczenia wiem, że nie tylko. Książki pani Antosiewicz cechują się tym, iż bardzo dobrze odbierane są przez dzieci. Prosty, zrozumiały język, ciekawa fabuła, nietuzinkowe postaci i co najważniejsze – sytuacje, problemy, które dotykają naszych milusińskich. To wszystko w połączeniu z dobrą, mądrą treścią robi naprawdę bardzo dużo.

  „Mądre bajki, dobranocki” Wydawnictwa Greg, z powodzeniem możemy dać do samodzielnego czytania również tym troszkę starszym, ponieważ bez problemu sobie poradzą, dzięki dużej czcionce. 

  Jak już wcześniej napisałam bajki pani Antosiewicz zawsze są o czymś. W tych bajkach nie ma po prostu miejsca na przysłowiowe „lanie wody”. Dzięki lekturze „Mądrych bajek, dobranocek”, z dzieckiem poruszymy między innymi takie tematy, jak: dlaczego warto mieć brata?, co się stanie, kiedy przestaniemy się myć?, co możemy zrobić wspólnie dla planety Ziemia?, o odkrywaniu naszych ukrytych talentów, o pięknie i potrzebie marzeń ale i także o rozsądku i rozwadze przy wypowiadaniu swoich życzeń. To tylko część tematów, które znajdziemy w „Mądre bajki, dobranocki”, jest ich jeszcze wiele, ale to Państwo sami musicie odkryć bogactwo treści autorstwa pani Antosiewicz. 

  Poza pięknem treści, uwagę należy także zwrócić na jakość wydania. Jest to twarda oprawa, miła w dotyku. Piękne, kolorowe ilustracje, które tylko niejako towarzyszą czytelnikowi, a nie pełnią funkcji tylko i wyłącznie „zapychania” książki.

   „Mądre bajki, dobranocki” Wydawnictwa Greg, to także bardzo dobry pomysł na prezent dla malucha. Niejednokrotnie zastanawiamy się, co możemy kupić swoim, czy też dzieciom znajomych na prezent. Myślę, że zamiast kolejnych słodyczy, ludzika z klocków, czy entej lalki, z pewnością możemy sprezentować tą dobrą, ładnie wydaną i ciekawą pozycję. 
  Karolowamama
 • polecam
  Uwielbiamy książki Pani Antosiewicz. ta nas też zachwyciła. Opowiadania są tak skonstruowane, ze dziecko może wcielić się niejako w postacie i z bajki i dzięki temu łatwiej zrozumieć problemy, czy tez odnaleźć się w danej sytuacji. Fajnie, że ktoś pomyślał i stworzył takie książki.
  Mama Gosia
 • niesamowita ksiażka
  Niesamowita książka. Piękne, wzruszające i mądre bajki. Nie są za długie, zatem lektura idealna przed snem. Dopełnia je piękna szata graficzna. Jestem oczarowana, zachwycona i polecam. Chętnie sięgnę też po inne publikacje tej serii.
  Katarzyna