Repetytorium - szkoła podstawowa. Fizyka
Rozwiązanie: 1. Rysujemy układ współrzędnych. s [m] t [s] 0 1 3 6 9 2 3 2. Zaznaczamy punkty z tabeli. s [m] t [s] 0 1 3 6 9 2 3 3. Łączymy punkty, rysując wykres. s [m] t [s] 0 1 3 6 9 2 3 wykres zależności drogi od czasu Zadanie 7 Rowerzysta przez 5 minut jechał ze stałą prędkością o wartości 24 km h . Jaką drogę prze- był w tym czasie? Dane: Szukane: v = 24 km h s = ? t = 5 min = 5 60 h = 1 12 h Rozwiązanie: s = v · t s = 24 km h · 1 12 h = 2 km Odp.: Rowerzysta przebył drogę 2 km. 24 KineMatYKa
Made with FlippingBook
RkJQdWJsaXNoZXIy NzE1NzM2