bez logowania zamawiaj jako:
szkoły, przedszkola, biblioteki księgarnie hurt

Przedwiośnie

Stefan Żeromski

*kolorowe ilustracje, szlachetny papier, duża czcionka*

szkoła: liceum/technikum

pełny opis książki »

cena: 9,98 zł
cena z rabatem: 7,98 zł 
zobacz inne:

Podobne książki

Pełny opis książki: Przedwiośnie

opis książki

Przedwiośnie w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Wydanie zawiera pełny tekst utworu, bez skrótów i cięć w treści. Wydanie to nie zawiera opracowania.

Stefan Żeromski to twórca znany z umiejętności wnikliwej i krytycznej analizy realiów społecznych i problemów dotykających rzeczywistość, którą opisuje. Przedstawiamy Przedwiośnie - jedną z jego najlepszych powieści, w której autor kreśli obrazy rewolucyjnej i porewolucyjnej Rosji oraz Polski w pierwszych latach po odzyskaniu niepodległości.

Na tle zmagań Europy z bolszewizmem i walki skrajnych orientacji politycznych w Polsce tuż po odzyskaniu niepodległości młody bohater, Cezary Baryka, poszukuje drogi do samookreślenia, przeżywa pierwsze doświadczenia miłosne i staje wobec wielu trudnych sytuacji, które ostatecznie ukształtują jego osobowość.

Teraz powieść dostępna w serii Kolorowa Klasyka - w estetycznej, stonowanej oprawie graficznej, ze wspaniałymi realistycznymi ilustracjami znanego grafika Wojtka Świerdzewskiego.

Zapraszamy do lektury!

recenzje

"Przedwiośnie" to moim zdaniem prawdziwa perła literatury polskiej, która dumnie prezentuje się w kanonie obowiązkowych lektur szkolnych. O wybitnym talencie Stefana Żeromskiego mogłabym mówić godzinami - jest to jeden z moich ulubionych pisarzy. Jego "Przedwiośnie", z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, będzie w tym roku obowiązywało na Narodowym Czytaniu. Bardzo się z tego powodu cieszę! Również z tej okazji wydawnictwo GREG wznowiło wydanie, więc jest to najlepsza okazja do zaopatrzenia się w tę powieść oraz do ponownego odkrywania tej historii, na nowo.

czytanienaszymzyciem.blogspot.com

kategoria: Kolorowa Klasyka - miękka oprawa
kod: LKPR
ISBN: 978-83-7517-870-8
rok wydania: 2018
autor: Stefan Żeromski
liczba stron: 248
typ oprawy: oprawa miękka
format: 170 x 245 mm
waga: 388 g
» napisz własną opinię o tej książce

Klienci kupujący tę książkę kupili też...

Syzyfowe prace
Stefan Żeromski
cena z rabatem: 11,96 zł
Przedwiośnie
Stefan Żeromski
cena z rabatem: 14,28 zł
Ludzie bezdomni
Stefan Żeromski
cena z rabatem: 11,99 zł
Lalka
Bolesław Prus
cena z rabatem: 33,52 zł
Dziady
Adam Mickiewicz
cena z rabatem: 14,08 zł
Siłaczka
Stefan Żeromski
cena z rabatem: 3,56 zł

spis treści

Przedwiośnie

  • Rodowód
  • Część pierwsza. Szklane domy
  • Część druga. Nawłoć
  • Część trzecia. Wiatr od wschodu
  • Objaśnienia