bez logowania zamawiaj jako:
szkoły, przedszkola, biblioteki księgarnie hurt

Romeo i Julia

William Szekspir

*kolorowe ilustracje, kreda, duża czcionka*

szkoła: liceum/technikum

pełny opis książki »

cena: 12,89 zł
chwilowo niedostępna
powiadom o dostępności
zobacz inne:

Podobne książki

Pełny opis książki: Romeo i Julia

opis książki

Romeo i Julia w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tego dramatu na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Wydanie zawiera pełny tekst utworu, bez skrótów i cięć w treści. Wydanie to nie zawiera opracowania.

Najbardziej poczytna historia miłosna świata!

Romea i Julii chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Młodzi romantyczni kochankowie pochodzący z dwóch od pokoleń zwaśnionych rodów, potajemny ślub potwierdzający wieczne uczucie - wszystko wydaje się zmierzać do szczęśliwego zakończenia, ale wtedy na skutek niepomyślnego toku wydarzeń karta losu się odwraca i historia zmierza ku tragedii, której nie da się już powstrzymać... Dramat Szekspira od setek lat wzrusza i skłania kolejne pokolenia do refleksji nad tajemnicą miłości silniejszej niż śmierć.

Przedstawiamy nowe wydanie tej tragedii - na szlachetnym papierze, w niezwykle dopracowanej szacie graficznej utrzymanej w barokowym stylu, z przepięknymi ilustracjami utalentowanej graficzki Pauliny Wyrt, które jak żadne inne oddają ducha utworu.

Zapraszamy do lektury!

recenzje

Najnowsze wydanie "Romea i Julii", które wyszło nakładem wydawnictwa GREG w ramach serii Kolorowa Klasyka, urzekło mnie swoim wyglądem (...) Im głębiej w las, tym według mnie jest jeszcze lepiej... gruby kredowy papier odporniejszy na zagniecenia niż tradycyjne kartki, wyraźna czcionka i kolorowe ilustracje. A to wszystko zszyte białymi nićmi, by książka posłużyła jak najdłużej (...) Nie spodziewałam się, że jakiekolwiek wydanie "Romea i Julii" wzbudzi we mnie pozytywne emocje. Chyba jestem typową "okładkową sroką", jednak nic nie poradzę na to, że lubię estetycznie i starannie wydane książki. Przepiękna okładka powinna iść w parze z porządnym wykonaniem, aby książka nie rozleciała się już po pierwszym, a nawet dziesiątym przeczytaniu. W tym przypadku mamy i jedno i drugie.

magicznykociolek.blox.pl

Wydawnictwo GREG przygotowało specjalną serię, która być może zachęci do ponownego sięgnięcia po ponadczasową literaturę. Jest to szansa na przekonanie się, czy lektury szkolne naprawdę są takie złe czy to tylko wymysł uczniów (...) Historia o dwóch zwaśnionych rodach i o miłości skazanej na niepowodzenie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie! Wszyscy znają głównych bohaterów dramatu. Wy też powinniście! :) (...) Wydaje mi się, że każdy czytelnik zwraca uwagę na estetykę książek i zależy mu na tym, aby jego egzemplarze pięknie prezentowały się na domowej półeczce. Wydawnictwo GREG daje nam propozycję nie do odrzucenia.

czytanienaszymzyciem.blogspot.com

kategoria: Kolorowa Klasyka - miękka oprawa
kod: LKRO
ISBN: 978-83-7517-652-0
rok wydania: 2016
autor: William Szekspir
przekład: Józef Paszkowski
ilustracje: Paulina Wyrt
liczba stron: 160
typ oprawy: oprawa miękka
format: 170 x 245 mm
waga: 402 g
» napisz własną opinię o tej książce

Klienci kupujący tę książkę kupili też...

Przysłowia polskie
cena z 20% rabatem: 7,96 zł
Tajemniczy ogród
Frances Hodgson Burnett
cena z 20% rabatem: 14,31 zł
Abecadło, czyli wierszyki o literkach
cena z 20% rabatem: 7,96 zł
Co warto wiedzieć o zwierzętach
cena z 20% rabatem: 7,96 zł
Brzechwa dzieciom
Jan Brzechwa
cena z 20% rabatem: 27,92 zł
Lassie, wróć!
Eric Knight
cena z 20% rabatem: 19,96 zł

spis treści

Romeo i Julia

  • Prolog
  • Akt I
  • Prolog
  • Akt II
  • Akt III
  • Akt IV
  • Akt V