bez logowania zamawiaj jako:
szkoły, przedszkola, biblioteki księgarnie hurt
start » rarytasy » Opowieści o tym, co w życiu ważne

Opowieści o tym, co w życiu ważne

ocena klientów (6 opinii):
oceń »
szkoła: szkoła podstawowa/przedszkole

pełny opis książki »

cena: 34,99 zł
chwilowo niedostępna
powiadom o dostępności
zobacz książki o podobnej tematyce

Zobacz wewnątrz

Podobne książki

Pełny opis książki: Opowieści o tym, co w życiu ważne

opis książki

To książka o uniwersalnych wartościach

To ważna książka o tym wszystkim, co składa się na codzienność dziecka, o małych i dużych radościach, problemach i sposobach ich rozwiązywania. To książka o uniwersalnych wartościach, o sukcesach i porażkach, o tym, że czasem przegrana jest po to, abyśmy się czegoś nauczyli. Każda z opowiedzianych tu historii czegoś uczy i każdą kończą mądre i zapadające w pamięć cytaty, które inspirują do ważnych przemyśleń.

Historie, które podpowiedzą, jak rozwiązywać codzienne problemy

Każda z tych opowieści jest inna i dotyczy innego problemu. Za pomocą dobrze znanych dziecku realiów opisuje dziecięce doświadczenia oraz emocje, które towarzyszą dziecku w różnych sytuacjach. Wszystkie historie podpowiadają, gdzie i jak szukać rozwiązań codziennych problemów, na które dziecko napotyka w relacjach z rówieśnikami i dorosłymi. Z tej książki dziecko dowie się, dlaczego czasem trzeba innym odmówić, o sile i pięknie empatii, o tym, jak ważne dla każdego z nas jest poczucie godności, o tym, że trzeba liczyć się z uczuciami innych o tym, że nie zawsze można mieć to, czego się chce i o wielu innych, czasem trudnych sprawach. A przede wszystkim o tym, jak sobie z nimi radzić, jak się z nimi oswoić, jak je rozwiązać, jeżeli to możliwe, a jeżeli to niemożliwe - zaakceptować je i nadal cieszyć się życiem.

Książka, która pomoże dziecku lepiej zrozumieć świat

Opowieści o tym, co w życiu ważne uczą pomagają Twojemu dziecku lepiej zrozumieć siebie i innych. Wyjaśniają, dlaczego dorośli do jednych rzeczy go zachęcają, a inne mu odradzają. Ukazują na przykładach konsekwencje różnych zachowań oraz postawy, które pomagają chronić swoje uczucia, a także to, czego nie powinniśmy robić innym. Jednym słowem - pomogą się zmierzyć z wieloma konkretnymi problemami, które Twoje dziecko prędzej czy później napotka w życiu. Świadomość swoich uczuć, a także przyczyn zachowań innych, pomaga młodemu człowiekowi zbudować poczucie własnej wartości, zyskać pewność siebie i jednocześnie zachować delikatność uczuć i szacunek wobec innych. Wszystkie historie są opowiedziane z dużym prawdopodobieństwem i autentyzmem. Trafnie dobrane cytaty i złote myśli podsumowujące każdą z opowiedzianych w tej książce historii zapadają i doskonale podkreślają przesłanie każdej z opowieści.

Dzięki tej książce porozmawiasz z dzieckiem o emocjach

Często się mówi: w życiu ważne jest... lub nie to jest w życiu ważne... I na pewno dla każdego ważne jest co innego. Ale są pewne wartości, życiowe prawdy i uczucia ważne dla nas wszystkich bez wyjątku. Dlatego powstał zbiór Opowieści o tym, co w życiu ważne - aby każdy młody czytelnik mógł zapoznać się i zastanowić nad różnymi sytuacjami, które mogą się mu przydarzyć albo już się przydarzyły. Ważne jest także to, aby otwarcie rozmawiać z dzieckiem o uczuciach i emocjach, także tych negatywnych, bo to pomoże mu je zrozumieć i zyskać nad nimi kontrolę. Każda z zawartych w tej książce historii prowokuje do rozmowy z dzieckiem na konkretny, ważny życiowo temat. Bo z dziećmi warto i trzeba szczerze rozmawiać o tym, co w życiu ważne.

Historie o akceptacji, nadziei, solidarności, o szkolnych problemach

Oto, jakie historie znajdują się w tej książce:

 • Ignaś i gorzki smak porażki - o akceptacji, czyli o tym, jak złość i gniew zaburzają nasze poczucie równowagi
 • Tiramisu z bułkami. Jak odmówić, czyli o asertywności. Ponieważ każdy ma prawo do dobrego samopoczucia.
 • Czy mogę czuć wszystko? O tym, czym jest empatia. I jak pomaga nam pomagać innym.
 • O internecie i dlaczego trzeba na niego uważać. O godności. O tym, jak łatwo zrobić krzywdę innym, raniąc ich uczucia, i jak to potem naprawić.
 • Stereo-co? Czyli urodziny Bruna. O stereotypach. Czym są i dlaczego powodują nieporozumienia między ludźmi.
 • Czy oceny nas określają? O nauce i szkolnych problemach. Kiedy nauka przychodzi trudniej, a kiedy o wiele łatwiej.
 • Siostra Karola. O nadziei i delikatności. Dlaczego nie należy zadawać wścibskich pytań.
 • Liga Podwórkowa. O odpoczynku. O tym, czego naprawdę potrzebuje nasze ciało i umysł.
 • Oblicza odwagi. O błędach, przebaczeniu i odwadze. O tym, jak bardzo może doskwierać nieczyste sumienie i co zrobić, aby znów być w porządku wobec innych i wobec siebie.
 • Patriotyczne puzzle. O byciu dobrym obywatelem. Ponieważ patriotyzm to nie tylko walka w obronie ojczyzny, to także dbanie o jej dobro i swoje najbliższe otoczenie.
 • Zdjęcie. O pokoju w sercu. O tym, że każdy chce czuć się pewnie i bezpiecznie oraz że walka nigdy nie doprowadzi do pokoju.
 • Melodia przyjaźni. O tym, jak być BFF. Prawdziwi przyjaciele nie przestają się lubić pomimo gorszych dni.
 • Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. O solidarności. O tym, że warto mieć odwagę wziąć odpowiedzialność za swoje uczynki.
 • Jasełka. O szacunku. O tym, że przykre słowa mogą komuś odebrać wiarę w siebie i że nie wolno nikomu na to pozwolić.
 • Ciastko za banana. O szczerości. Nie warto milczeć, kiedy się na coś nie zgadzamy.
 • Inna niż my. O otwartości. Ważniejsze od tego, co nas dzieli, jest to, co nas łączy.
 • Karotka. O tym, że nie należy oceniać po wyglądzie. Bo można się bardzo pomylić i skrzywdzić człowieka.
 • Ćwiczenia z wdzięczności. O docenianiu tego, co się ma. Narzekanie i niezadowolenie nie przynoszą nikomu żadnej korzyści.
 • Baza dla Gryzeldy. O szanowaniu cudzego zdania. O tym, jak ważna jest dla każdego wolność wyboru.
 • Nasz mały, wspólny świat. O dbaniu o swoje otoczenie. Ktoś musi jako pierwszy dać dobry przykład.
 • Żadnej magii. O życzliwości. Bo właśnie życzliwość sprawia, że ludzie stają się lepsi i o drobiazgach, które nic nie kosztują, a sprawiają, że świat staje się lepszy.

Książka, która pomoże w wychowaniu mądrego dziecka

Opowieści o tym, co w życiu ważne przydadzą się:

 • Rodzicom, którzy chcą mądrze wychowywać swoje dzieci, przekazując im ważne w życiu wartości.
 • Dziadkom, Wujkom i Ciociom, którzy lubią czytać z dziećmi i dzieciom.
 • Paniom wychowawczyniom w przedszkolu w różnych sytuacjach wychowawczych.
 • Wszystkim, którzy wierzą, że książki pomagają dziecku zrozumieć świat i odkryć to, co w życiu ważne.

Dwa słowa o autorkach

Marta Calik-Tomera, Katarzyna Kądziela, Magdalena Schatt-Skotak to trzy młode współczesne pisarki, które zajmują się w życiu różnymi sprawami, mają swoje pasje, dążą w życiu do samorealizacji, a jednocześnie potrafią spojrzeć na świat i jego problemy z perspektywy dziecka. Nawet najciekawszą trzeba umieć opowiedzieć, a te autorki wiedzą, jak to zrobić. Każda z nich jest inną osobowością, a wszystkie łączy lekkie pióro, dziecięca wrażliwość na życie oraz odwaga własnego spojrzenia na świat.

Nie przegap wartościowej książki!

Opowieści o tym, co w życiu ważne to książka z nowoczesną grafiką, starannie wydana i zawierająca aż 21 ilustrowanych historii. Każda z tych opowieści uczy czego innego i każda mówi o rzeczach naprawdę ważnych w życiu, bo czasem w biegu, zgiełku i zagonieniu o nich zapominamy. Dlatego tę książkę warto mieć, warto do niej wracać, warto ją często czytać ze swoim dzieckiem. Książka wchodzi w skład nowej i bardzo dobrze przyjętej przez czytelników serii wydanej przez Wydawnictwo GREG, w której ukazały się też m.in. Opowieści o tym, co daje radośćOpowieści o tym, co daje supermoce.

recenzje

Ważnych tematów jest tu bez liku! Autorki nie omijały niewygodnych treści, wręcz przeciwnie – w bardzo dostosowany do wieku odbiorcy sposób przeprowadzą czytelników przez problematyczne sytuacje, w których pojawiają się w nas wątpliwości, dotyczące tego, jak należy się zachować i skąd czerpać odwagę, by postąpić właściwie, zwłaszcza w obliczu rówieśniczej presji i strachu przed odrzuceniem (...) krótko o ilustracjach. Świetnie dotrzymują one kroku narracji, podkreślając emocje bohaterów, a jednocześnie uatrakcyjniając samą lekturę. Są miłe oku, utrzymane w stonowanej kolorystyce i stanowią idealne dopełnienie całości, nie odwracając uwagi od najważniejszych treści, a wręcz przeciwnie, podbijając to, co najistotniejsze w każdym z opowiadań. Ważnym elementem każdego rozdziału są złote myśli, zamykające każdą opowieść. Sentencje filozofów, pisarzy czy przysłowia domykają każdy z tematów, mówiąc o tym wszystkim, co w relacjach z innymi i z sobą samym jest najważniejsze. Która z przytoczonych złotych myśli jest moją ulubioną?

czytelniczepodworko.pl

(...) to wspaniałe historie, które pomogą nam rodzicom, ale także i dziadkom, czy wychowawcom rozpocząć rozmowę, nieraz na trudne tematy dla obojga stron. Dziecko słysząc historię jakiegoś bohatera, o jego zmaganiach, obawach, czy radzeniu sobie w trudnościach może sobie dużo łatwiej wyobrazić siebie samego w podobnej sytuacji i mieć świadomość, że jeżeli bohaterowi usłyszanej historii coś się udało, to i jemu może się udać (...) książka Wydawnictwa Greg jest bardzo ładnie wydana. Twarda oprawa, bardzo dobrej jakości papier, kolorowe, nieszablonowe ilustracje, to elementy, na które z pewnością każdy czytelnik i ten mniejszy i ten większy z pewnością zwróci uwagę.

karolowamama.blogspot.com

Wszystkie opisane tu historie mogą stać się znakomitym pretekstem do dyskusji o wartościach, do edukacyjnych pogadanek czy zajęć terapeutycznych - dlatego polecam je nie tylko rodzicom, ale również nauczycielom edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz innym osobom, które w swojej pracy mają kontakt z dziećmi (...) Jestem przekonana, że wszyscy świadomi rodzice i nauczyciele pragną, by ich dzieci oraz wychowankowie mieli do czynienia właśnie z takimi pozytywnymi, wartościowymi historiami - wspomagającymi rozwój inteligencji emocjonalnej i przygotowującymi do funkcjonowania w społeczeństwie.

naszebabelkowo.pl

spis treści

Opowieści o tym, co w życiu ważne

 • Ignaś i gorzki smak porażki - o akceptacji
 • Tiramisu z bułkami - jak odmówić, czyli o asertywności
 • Czy mogę czuć wszystko? - o tym, czym jest empatia
 • O internecie i dlaczego trzeba na niego uważać - o godności
 • Stereo-co? Czyli urodziny Bruna - o stereotypach
 • Czy oceny nas określają? - o nauce i szkolnych problemach
 • Siostra Karola - o nadziei i delikatności
 • Liga Podwórkowa - o odpoczynku
 • Oblicza odwagi - o błędach, przebaczeniu i odwadze
 • Patriotyczne puzzle - o byciu dobrym obywatelem
 • Zdjęcie - o pokoju w sercu
 • Melodia przyjaźni - o tym, jak być BFF
 • Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego - o solidarności
 • Jasełka - o szacunku
 • Ciastko za banana - o szczerości
 • Inna niż my - o otwartości
 • Karotka - o tym, że nie należy oceniać po wyglądzie
 • Ćwiczenia z wdzięczności - o docenianiu tego, co się ma
 • Baza dla Gryzeldy - o szanowaniu cudzego zdania
 • Nasz mały, wspólny świat - o dbaniu o swoje otoczenie
 • Żadnej magii - o życzliwości
kategoria: opowiadania i bajki dla dzieci
kod: OWA4
ISBN: 978-83-8186-101-4
rok wydania: 2024
autor: Marta Calik-Tomera, Katarzyna Kądziela, Magdalena Schatt-Skotak
liczba stron: 104
typ oprawy: oprawa twarda
format: 210 x 295 mm
waga: 621 g
» napisz własną opinię o tej książce

Klienci kupujący tę książkę kupili też...

Opowieści o tym, co daje supermoce
cena z rabatem: 19,96 zł
Opowieści o tym, co daje radość
cena z rabatem: 19,96 zł
Mądre bajki - pozytywne myślenie
cena z rabatem: 19,96 zł
Mądre bajki - przyjaźń
cena z rabatem: 19,96 zł
Mądre bajki
cena z rabatem: 19,96 zł
Tabliczka mnożenia. Karty pracy w szkole i w domu
cena z rabatem: 19,96 zł

Zobacz też ...

Opinie czytelników

 • uzupełnienie serii
  Świetna kontynuacja "mądrych bajek"!
  Karo
 • Super prezent
  Wartościowa książka o tym co naprawdę w życiu ważne. O tym co należy pielęgnować i jak można fajnie wspierać naszego malucha. Kupujcie na prezent, na zakończenie roku szkolnego, na urodziny i bez okazji!
  Sandra
 • Polecam każdemu, kto ma kontakt z dziećmi!
  Książka napisana nie tylko w trosce o najmłodszych Czytelników - ale również z myślą o ich rodzicach, opiekunach i wychowawcach, którzy pragną przekazać dzieciom najistotniejsze życiowe wartości i zasady funkcjonowania w społeczeństwie, rodzinie oraz grupie rówieśniczej. To naprawdę pomocne i przydatne narzędzie do pracy z dzieckiem - a jednocześnie wielkie wsparcie w trudnych sytuacjach i przewodnik po dziecięcych emocjach! Wspólna lektura jest znakomitym pretekstem do dyskusji o wartościach, do edukacyjnych pogadanek czy zajęć terapeutycznych - dlatego polecam serdecznie nie tylko rodzicom, ale również nauczycielom edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz innym osobom, które w swojej pracy mają kontakt z dziećmi.
  Mama Bąbla
 • POLECAM
  „Opowieści o tym, co w życiu ważne: to wyjątkowa książka wydana pod redakcją pani Agnieszki Antosiewicz.

  Jest to zbiór dwudziestu jeden opowiadań, trzech autorek. Jeżeli ktoś miał już wcześniej styczność z książkami zredagowanymi przez panią Antosiewicz, ten z pewnością wie, że po te pozycje może sięgać bez wahania.

  „Opowieści o tym, co w życiu ważne”, to wspaniałe historie, które pomogą nam rodzicom, ale także i dziadkom, czy wychowawcom rozpocząć rozmowę, nieraz na trudne tematy dla obojga stron. Dziecko słysząc historię jakiegoś bohatera, o jego zmaganiach, obawach, czy radzeniu sobie w trudnościach może sobie dużo łatwiej wyobrazić siebie samego w podobnej sytuacji i mieć świadomość, że jeżeli bohaterowi usłyszanej historii coś się udało, to i jemu może się udać.

  W opowiadaniach pani Katarzyny Schatt-Skotak możemy przeczytać między innymi o takich ważnych wartościach, czy sprawach, jak szczerość – czy warto być szczerym, czy to się opłaca? O życzliwości, wobec innych ludzi, o docenianiu tego co się ma, o otwartości. To tylko wybrane historie tej autorki. Kolejna autorka, pani Katarzyna Kądziela zajęła się w swoich historiach tematem szacunku, solidarności, pokoju w sercu, o popełnianych błędach i przebaczaniu, czy o tym jak być BFF – nie wiecie państwo, co oznacza ten skrót? Sięgnijcie do opowiadania pod tytułem „Melodia przyjaźni” a wszystko się wyjaśni. Jeżeli natomiast chcemy porozmawiać z maluchem o nauce i trudnościach szkolnych, czy też o tak ważnej sztuce odmawiania – czyli asertywności, jak chcemy wytłumaczyć czym jest empatia, to sięgnijmy po jakże pomocne opowiadania autorstwa pani Marty Calik-Tomera.

  Przedstawione przeze mnie powyższe tematy, to tylko cześć ze zbioru „Opowieści o tym, co w życiu ważne”. Pozycja ta jest naprawdę bardzo dobrze przygotowanym „narzędziem” dla każdego, kto ma kontakt z dziećmi.

  Nie wiemy, jak rozpocząć rozmowę na przykład na temat godności, czy akceptacji? Przeczytajmy wspólnie opowiadanie a historia Ignasia czy klasowych kolegów Michała na pewno nam w tym pomoże.

  Jak zwykle, książka Wydawnictwa Greg jest bardzo ładnie wydana. Twarda oprawa, bardzo dobrej jakości papier, kolorowe, nieszablonowe ilustracje, to elementy, na które z pewnością każdy czytelnik i ten mniejszy i ten większy z pewnością zwróci uwagę. „Opowieści o tym, co w życiu ważne” zawierają także pewną niespodziankę, mianowicie na końcu każdego opowiadania znajdziemy cytaty różnych znanych osób, które zapadają w pamięć i mogą być inspiracją do dalszych działań.

  Sympatyczni bohaterowie, zrozumiały język, ciekawe historie, ważne, życiowe tematy – to wszystko znajdziemy w książce pod tytułem „Opowieści o tym, co w życiu ważne”, którą to serdecznie polecam każdemu. Warto by pomyśleć, czy nie można by jej komuś ofiarować? Może mamy kogoś bliskiego, kto ma trudności w rozmowie z dzieckiem na różne tematy? A może polećmy ją nauczycielom, wychowawcom? Warto pomyśleć, z kim możemy podzielić się „Opowieściami o tym, co w życiu ważne”.
  Karolowamama
 • super
  Gorąco polecam!
  Izabela
 • hit
  Książka, którą każdy powinien mieć w domu.książka nie tylko dla dzieci, ale też i dla starszych! Tak ważne jest budowanie poczucia własnej wartości, poczucia bycia potrzebnym, ważnym i wartościowym. Polecam. To jest hit! Piękne wydanie
  M.