bez logowania zamawiaj jako:
szkoły, przedszkola, biblioteki księgarnie hurt

Opowieść wigilijna

Karol Dickens

*kolorowe ilustracje, kreda, duża czcionka*

ocena klientów (6 opinii):
oceń »
szkoła: szkoła podstawowa

pełny opis książki »

cena: 14,95 zł
cena z rabatem: 11,96 zł 

Zobacz wewnątrz

Podobne książki

Pełny opis książki: Opowieść wigilijna

opis książki

Opowieść wigilijna w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Wydanie zawiera pełny tekst utworu, bez skrótów i cięć w treści. Wydanie to nie zawiera opracowania.

Ebenezera Scrooge’a chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ten nieprzyjemny, zrzędliwy, chciwy starzec w pewną Bożonarodzeniową noc przeżył coś, co odmieniło go zupełnie i uczyniło innym człowiekiem. Nigdy nie wierzył w sens Świąt Bożego Narodzenia, ale niespodziewani goście, którzy go odwiedzili, sprawili, że sens ten objawił się przed nim w całej pełni.

Niesamowita historia tych wydarzeń to dziś prawdziwa klasyka literatury dziecięcej i młodzieżowej, a także lektura, do której bardzo chętnie powracają dorośli.

Przedstawiamy nowe wydanie tej ponadczasowej opowieści - w pełnym kolorze, wzbogacone intrygującymi, utrzymanymi w tajemniczym klimacie utworu ilustracjami Roberta Konrada, z piękną, uszlachetnioną okładką. Od tej książki wręcz nie można oderwać oczu!

recenzje

Tej historii chyba nie sposób też nie lubić. Sama pokochałam ją jeszcze w dzieciństwie i uwielbiam nadal. Teraz sięgam po nią natomiast wspólnie z dziećmi w pełnej wersji tak aby nie ominąć żadnego wątku. W sumie objętość tejże lektury i tak nie jest zbyt wielka, w sam raz na kilka zimowych wieczorów, więc maluchy bez problemu wysłuchują jej z zaciekawieniem do ostatniej strony (...) Publikacja została wydana z największą starannością i dbałością o detale. Karty książki wzbogacono o barwne, dodające fantastycznego klimatu opowieści, ilustracje Roberta Konrada, które z pewnością zaciekawią dzieci. Tekst nadrukowano natomiast dużą wyraźną czcionką na śnieżno białym papierze (...) Lekturę w takim wydaniu czyta się naprawdę przyjemnie.

http://testowanieartdzieciece.blogspot.com

Podróż Scrooge podróż przez własne życie, może być taką podróżą również dla nas. Na podstawie tego co mówią i jakie obrazy ukazjują bohaterowi duchy i przed naszymi oczami mogą stanąć poszczególne kadry z naszego życia. Możemy przeanalizować je, prześledzić, zobaczyć co nas kształtowało, zmieniało i w jaki sposób. Zastanowić się nad tym co tak naprawdę liczy się w życiu, co daje prawdziwą radość, szczęście, czym one są i jak je osiągnąć a także analizy własnego życia. Czy warto? Odpowiedź jest jedna TAK WARTO (...) Jeśli chodzi o przekład „Opowieści wigilijnej” słyszałam, że najlepszy jest Krystyny Tarnowskiej. Może nie należy do najlżejszych, jednak rzeczywiście posiada i tworzy klimat.. aurę minionych czasów, tajemnicy, atmosferę, którą czuć podczas wizyty każdego z duchów a zimą również Świąt.

magicznykociolek.wordpress.com

Klasyka literatury w nowym odświeżonym wydaniu; dużym plusem jest czytelny druk, wyjaśnienia trudnych słów dla najmłodszych, ilustracje (...) DOSTĘPNY PODCAST »

wopisie.pl

spis treści

Opowieść wigilijna

 • Strofka pierwsza Duch Marleya
 • Strofka druga Odwiedziny pierwszego ducha
 • Strofka trzecia Odwiedziny drugiego ducha
 • Strofka czwarta Odwiedziny trzeciego ducha
 • Strofka piąta Koniec opowieści
kategoria: Kolorowa Klasyka - miękka oprawa
kod: LKOW
ISBN: 978-83-7517-577-6
rok wydania: 2023
autor: Karol Dickens
liczba stron: 120
typ oprawy: oprawa miękka
format: 170 x 245 mm
waga: 314 g
» napisz własną opinię o tej książce

Klienci kupujący tę książkę kupili też...

Ilustrowany słownik ortograficzny
cena z rabatem: 23,96 zł
Elementarz - czytamy metodą sylabową
cena z rabatem: 26,36 zł
Uczymy się liczyć
cena z rabatem: 4,73 zł
Latarnik
Henryk Sienkiewicz
cena z rabatem: 4,73 zł
Zemsta
Aleksander Fredro
cena z rabatem: 8,79 zł
Quo vadis
Henryk Sienkiewicz
cena z rabatem: 22,37 zł

Opinie czytelników

 • Bardzo ładne wydanie
  j.w.
  Meg
 • super magia
  piękne wydanie piękne ilustracje
  dawid
 • ;)
  Jest to bardzo ciekawa książka, ma mądry morał. Bardzo ją polecam!
  ania
 • Fajna
  Szybko ją się czyta. Polecam!
  Tom
 • super
  świetna książka, jest to najlepsza książka którą czytałem :)
  mefiu
 • good
  bardzo dobra książka :]
  kasia