bez logowania zamawiaj jako:
szkoły, przedszkola, biblioteki księgarnie hurt

Janko Muzykant

Henryk Sienkiewicz

*kolorowe ilustracje, kreda, duża czcionka*

szkoła: szkoła podstawowa

pełny opis książki »

cena: 5,90 zł
cena z rabatem: 4,73 zł 

Podobna książka

Pełny opis książki: Janko Muzykant

opis książki

Janko Muzykant w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Wydanie zawiera pełny tekst utworu, bez skrótów i cięć w treści. Wydanie to nie zawiera opracowania.

Henryk Sienkiewicz to pisarz, którego nowelistyka w przejmujący sposób naświetla problemy, z jakimi boryka się społeczeństwo, i zmusza czytelnika do refleksji.

Bohater tej nowelki, Janko, to biedny wiejski chłopiec, który ma ogromny dar - talent muzyczny. Dziecko słyszy muzykę wszędzie, nawet w szumie wiatru i szeleście liści, a jego największym marzeniem jest posiadanie własnych skrzypiec. Niestety uboga wieś, na której żyje, nie rozumie tego i nie popiera, uważając chłopca za nieprzydatnego do niczego dziwaka... A wszystko to dzieje się tuż obok majątku szlacheckiego, którego mieszkańcy zachwycają się talentami włoskich dzieci.

Polecamy tę wzruszającą historię w wydaniu w serii Kolorowa Klasyka, z pięknymi ilustracjami i w dopracowanej szacie graficznej.

recenzje

"Janko Muzykant" to utwór wyjątkowy, ponieważ na kilkunastu stronach dogłębnie przedstawia problem, jakim było ograniczenie możliwości kształcenia uzdolnionych dzieci ze względu na ich pochodzenie. Tytułowy Janko to wspaniały chłopiec, o którym już nigdy nie zapomnicie. Teraz już chyba nie znajdziecie tej lektury w kanonie obowiązkowych lektur szkolnych, ale zapytajcie rodziców - na pewno pamiętają treść tej pięknej noweli! Serdecznie polecam.

czytanienaszymzyciem.blogspot.com

kategoria: Kolorowa Klasyka - miękka oprawa
kod: LKJA
ISBN: 978-83-7517-867-8
rok wydania: 2022
autor: Henryk Sienkiewicz
liczba stron: 16
typ oprawy: oprawa miękka
format: 170 x 245 mm
waga: 61 g
» napisz własną opinię o tej książce

Klienci kupujący tę książkę kupili też...