bez logowania zamawiaj jako:
szkoły, przedszkola, biblioteki księgarnie hurt

Przedwiośnie

Stefan Żeromski

*kolorowe ilustracje, szlachetny papier, duża czcionka*

szkoła: liceum/technikum

pełny opis książki »

cena: 29,95 zł
cena z rabatem: 23,96 zł 
zobacz inne:

Podobne książki

Pełny opis książki: Przedwiośnie

opis książki

Przedwiośnie w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Wydanie zawiera pełny tekst utworu, bez skrótów i cięć w treści. Wydanie to nie zawiera opracowania.

Na tle monumentalnej panoramy Rosji ogarniętej rewolucją i świata zagrożonego przez bolszewicką nawałę, a także obrazu rodzącej się państwowości polskiej Stefan Żeromski przedstawia opowieść o losach Cezarego Baryki - młodego człowieka o polskich korzeniach, który po wielu przygodach dociera z Rosji do Polski, ale wciąż nie wie, kim tak naprawdę jest i po czyjej stronie stoi. Szukając swojego miejsca w świecie, przeżywa liczne doświadczenia osobiste i perypetie miłosne, które ostatecznie zadecydują o tym, jakim człowiekiem się stanie.

Przedstawiamy Przedwiośnie Stefana Żeromskiego - jedną z najbardziej znanych polskich powieści teraz w serii Kolorowa Klasyka, z klimatycznymi ilustracjami Wojtka Świerdzewskiego, idealnie oddającymi realia tamtych czasów. Twarda oprawa jest wyjątkowo trwała i atrakcyjna wizualnie!

recenzje

"Przedwiośnie" to moim zdaniem prawdziwa perła literatury polskiej, która dumnie prezentuje się w kanonie obowiązkowych lektur szkolnych. O wybitnym talencie Stefana Żeromskiego mogłabym mówić godzinami - jest to jeden z moich ulubionych pisarzy. Jego "Przedwiośnie", z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, będzie w tym roku obowiązywało na Narodowym Czytaniu. Bardzo się z tego powodu cieszę! Również z tej okazji wydawnictwo GREG wznowiło wydanie, więc jest to najlepsza okazja do zaopatrzenia się w tę powieść oraz do ponownego odkrywania tej historii, na nowo.

czytanienaszymzyciem.blogspot.com

spis treści

Przedwiośnie

  • Rodowód
  • Część pierwsza. Szklane domy
  • Część druga. Nawłoć
  • Część trzecia. Wiatr od wschodu
  • Objaśnienia
kategoria: Kolorowa Klasyka - twarda oprawa
kod: LKOPR
ISBN: 978-83-7517-871-5
rok wydania: 2023
autor: Stefan Żeromski
liczba stron: 248
typ oprawy: oprawa twarda
format: 175 x 250 mm
waga: 556 g
» napisz własną opinię o tej książce

Klienci kupujący tę książkę kupili też...

Wesele
Stanisław Wyspiański
cena z rabatem: 30,36 zł
Granica
Zofia Nałkowska
cena z rabatem: 23,92 zł
Lalka
Bolesław Prus
cena z rabatem: 51,96 zł
Dziady
Adam Mickiewicz
cena z rabatem: 35,92 zł
Quo vadis
Henryk Sienkiewicz
cena z rabatem: 35,92 zł
Balladyna
Juliusz Słowacki
cena z rabatem: 18,36 zł