bez logowania zamawiaj jako:
szkoły, przedszkola, biblioteki księgarnie hurt

Quo vadis

Henryk Sienkiewicz

*kolorowe ilustracje, szlachetny papier, duża czcionka*

szkoła: szkoła podstawowa

pełny opis książki »

cena: 44,90 zł
cena z rabatem: 35,92 zł 

Zobacz wewnątrz

Podobne książki

Pełny opis książki: Quo vadis

opis książki

Quo vadis w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Wydanie zawiera pełny tekst utworu, bez skrótów i cięć w treści. Wydanie to nie zawiera opracowania.

Starożytny Rzym pod panowaniem szalonego cesarza Nerona to miejsce, gdzie ścierają się dwie idee i dwa światy - pogański, w którym jedynym prawem jest dążenie do własnej przyjemności, i rodzący się świat chrześcijański, kierujący się moralnością i miłością bliźniego. Z jednego z nich pochodzi Winicjusz, dumny i gwałtowny Rzymianin, z drugiego Ligia, skromna chrześcijanka. Ci dwoje są tak różni jak ogień i woda, a jednak połączy ich miłość, która na zawsze zmieni życie obojga. Nim jednak dane im będzie zaznać wspólnego szczęścia, czeka ich wiele niebezpieczeństw, zwłaszcza gdy rozpęta się polowanie na chrześcijan, a ulice miasta spłyną krwią...

Jedna z najpoczytniejszych powieści Henryka Sienkiewicza teraz dostępna w serii Kolorowa Klasyka, z kanonicznymi ilustracjami przedwojennego grafika Piotra Stachiewicza. Wydanie w twardej oprawie jest szczególnie estetyczne i trwałe. Zapraszamy do lektury!

recenzje

Proza Sienkiewicza jest warta poznania i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. Można ją lubić lub nie, ale znać trzeba. Teraz, kiedy każdy może się zaopatrzyć w takie piękne wydania z serii "Kolorowa Klasyka", nie ma już wymówki! :) Piękne szaty graficzne, ozdobne ilustracje i wzory w środku książki oraz wygodna do czytania czcionka - brzmi zachęcająco. Serdecznie polecam!

czytanienaszymzyciem.blogspot.com

Pragnę jeszcze zwrócić waszą uwagę na przepiękne wydanie książki Quo vadis, które przygotowało dla nas Wydawnictwo GREG. Powieść wzbogacono ilustracjami, czcionka nie należy do mikroskopijnych, więc dzieło czyta się znakomicie. Oprawa prezentuje się nienagannie i stanowi prawdziwą ozdobę niniejszego egzemplarza. Kto nie czytał, niech się wstydzi, a kto czytał, ten niech będzie z siebie dumny. Quo vadis wypada znać! W takiej wersji "smakuje" jeszcze lepiej :)

czytambolubieo.blogspot.com

Cholernie warto. Powieść ta nie zanudzi was długimi i nużącymi opisami, lecz zabierze do brutalnego świata przesyconego przemocą, alkoholem i orgiami. Sienkiewicz wspaniale oddał realia Rzymu za czasów panowania okrutnego Nerona (...) Zajmijmy się jednak tym konkretnym wydaniem, które dziś chciałam wam pokazać. Zaopatrzone zostało w przepiękne ilustracje autorstwa Piotra Stachiewicza, które powstały - uwaga! - w latach 1896-1902. Mimo to mają w sobie nutkę nowoczesności, są też niebywale wręcz dokładne. Okrutnie się cieszę, że wydawnictwo zdecydowało się na umieszczenie tak "sędziwych" obrazów, ponieważ podkreśla to tylko klimat całej powieści.

niekulturalnie.pl

kategoria: Kolorowa Klasyka - twarda oprawa
kod: LKOQV
ISBN: 978-83-7517-888-3
rok wydania: 2022
autor: Henryk Sienkiewicz
liczba stron: 448
typ oprawy: oprawa twarda
format: 175 x 250 mm
waga: 848 g
» napisz własną opinię o tej książce

Klienci kupujący tę książkę kupili też...

Ilustrowany słownik ortograficzny
cena z rabatem: 23,96 zł
Elementarz - czytamy metodą sylabową
cena z rabatem: 26,36 zł
Uczymy się liczyć
cena z rabatem: 4,73 zł
Pan Tadeusz
Adam Mickiewicz
cena z rabatem: 34,00 zł
Balladyna
Juliusz Słowacki
cena z rabatem: 18,36 zł
Lalka
Bolesław Prus
cena z rabatem: 51,96 zł