






Tre¶æ dzie³a Franciszka Zab³ockiego zosta³a oparta na schemacie innej komedii, francuskojêzycznego dramatu Zakochany fircyk. Zab³ocki nie tylko opisa³ zmy¶ln± intrygê g³ównego bohatera, która mia³a doprowadziæ go do ma³¿eñstwa z Podstolin±, ale te¿ da³ jej odpowiednie t³o: nawi±zywa³ do obyczajów warszawskiego dworu, opisa³ obowi±zuj±ce stroje i sposoby spêdzania wolnego czasu.
Utwór zosta³ zadedykowany królowi Stanis³awowi Augustowi Poniatowskiemu. W³adca najprawdopodobniej by³ obecny na premierze. Chocia¿ intryga, na której opiera siê komedia, jest zbudowana bardzo logicznie, a t³o przepe³niaj± informacje na temat czasów wspó³czesnych Zab³ockiemu, autor podkre¶la³, ¿e Fircyk w zalotach to dzie³o maj±ce s³u¿yæ rozrywce. Bawi po dzi¶ dzieñ!
| kategoria: | lektury z opracowaniem - miêkka oprawa |
| kod: | LFI |
| ISBN: | 978-83-7327-244-6 |
| rok wydania: | 2009 |
| autor: | Franciszek Zab³ocki |
| liczba stron: | 72 |
| typ oprawy: | oprawa miêkka |
| format: | 145 x 205 mm |
| waga: | 87 g |
Je¶li masz t± ksi±¿kê podziel siê z nami, i innymi czytelnikami, w³asn± opini± na jej temat.

Zapisuj±c siê do naszego newslettera bêdziesz zawsze na bie¿±co. Otrzymasz informacje o zapowiedziach, nowo¶ciach, premierach i wszelkich promocjach!
Darmowa dostawa










