bez logowania zamawiaj jako:
szkoły, przedszkola, biblioteki księgarnie hurt
start » lektury » Kolorowa Klasyka (bez opracowania) » miękka oprawa » O psie, który jeździł koleją

O psie, który jeździł koleją

Roman Pisarski

*kolorowe ilustracje, kreda, duża czcionka*

ocena klientów (3 opinie):
oceń »
szkoła: szkoła podstawowa

pełny opis książki »

cena: 29,90 zł
cena z rabatem: 23,92 zł 

Podobne książki

Pełny opis książki: O psie, który jeździł koleją

opis książki

O psie, który jeździł koleją w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Wydanie zawiera pełny tekst utworu, bez skrótów i cięć w treści. Wydanie to nie zawiera opracowania.

W latach 50. ubiegłego wieku żył we Włoszech wyjątkowy pies. Lampo, kundelek, o niebywałych umiejętnościach - potrafił samodzielnie podróżować koleją. Zawsze trafiał tam, gdzie chciał. Ta prawdziwa historia stała się kanwą opowieści, którą napisał Roman Pisarski.

O psie, który jeździł koleją to książka opowiadająca o losach Lampo i ludzi, których spotykał na swej drodze. Historia przyjaźni miedzy człowiekiem i zwierzęciem, przywiązania, tęsknoty i prawdziwego oddania.

Od lat kochana przez kolejne pokolenia dzieci dla wielu stała się jedną z najważniejszych książek dzieciństwa.

Dzięki kolorowym ilustracjom i wspaniałej oprawie odzyskuje swój blask. Polecamy!

recenzje

Pies tak pokochał zawiadowcę i jego dzieci, że zawsze potrafił do nich wrócić, nawet będąc w podróży setki kilometrów od Marittimy. Jego oddanie, miłość i poświęcenie poruszają kolejne pokolenia młodych czytelników. Bardzo cieszy więc fakt, iż w kanonie lektur szkolnych jest właśnie ta książka. Jej treść zmusza maluchy do refleksji, ucząc przy tym empatii i pokazując, jak wielka więź może łączyć psa i człowieka (...) Publikacja wzbogacona jest o piękne, kolorowe ilustracje Katarzyny Bilskiej, które uprzyjemniają jej lekturę. Dzięki pięknemu wydaniu przygoda z tą właśnie książką staje się jeszcze bardziej przyjemna, pozostając na długo w pamięci czytelnika.

testowanieartdzieciece.blogspot.com

Książka skłania do przemyśleń, chociaż z pozoru wydaje się być zwykłą, lekką lekturą o zwierzaku. Lampo to przeuroczy psiak, kochający zwiadowcę i jego dzieci. Myślę, a właściwie jestem tego najzupełniej pewna, że główny bohater przypadnie młodemu odbiorcy do gustu (...) Na szczególną uwagę i specjalne wyróżnienie zasługuje zewnętrzna oprawa książki. Dzieło wzbogacone przepięknymi ilustracjami Katarzyny Bilskiej tworzy niesamowity klimat, stanowi prawdziwą ozdobę powieści. Dziecko z zapałem obejrzy umieszczone tutaj obrazki, ale także chętnie pozna historię psa Lampo. Ja dosłownie ubóstwiam tę książkę i to właśnie ten egzemplarz zajmuje w mojej biblioteczce zaszczytne, wysokie miejsce.

czytambolubieo.blogspot.com

O psie który jeździł koleją to piękna opowieść o przyjaźni pomiędzy człowiekiem a psem o oddaniu i całkowitym poświęceniu. Historia, która od lat jest uwielbiana przez kolejne pokolenia dzieci. Nam historia Lampo bardzo się spodobała, mimo, iż jej finał był dla niego tragiczny, to dokonał wielkiej rzeczy i wykazał się niesamowitą odwaga i oddaniem. Polecamy wszystkim opowieść o niesamowitym bohaterze.

ikwdomowymzaciszu.blogspot.co.uk

Książka Pisarskiego jest poświęcona kundelkowi i ludziom, których napotkał na swojej drodze. Autor położył nacisk na relację między zwierzęciem a człowiekiem – ich przyjaźń, przywiązanie oraz oddanie. To książka czytana i kochana zarówno przez młodszych, jak i starszych czytelników. Wzrusza do łez i na długo pozostaje w pamięci.

czytajpl.pl

„O psie, który jeździł koleją”, to opowiadanie o prawdziwej przyjaźni pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem. W doskonały, chociaż też w niełatwy sposób pokazuje młodym czytelnikom, do jakich poświęceń zdolny jest pies, któremu ofiaruje się miłość. Warto zapoznać się z tą lekturą, tym bardziej, że jest ona oparta na prawdziwej historii, jaka wydarzyła się we Włoszech w pięćdziesiątych latach ubiegłego wieku.

oczytany.eu

To chyba jedna z tych, książek, które pamięta się najlepiej z listy obowiązkowych lektur szkolnych. Ale historia Lampo wciągnęła również nasze kilkulatki. Doszło do tego, że Maja zabrała książkę do przedszkola, by wspólnie poczytać z koleżankami i kolegami. Zakończenie książki jest co prawda smutne, ale może to dobra okazja wprowadzania trudniejszych tematów w rozmowach z dziećmi?

gdziesakasperki.pl

o autorze

Roman Pisarski (ur. 1912 r. w Stanisławowie - zm. 1969 r. w Warszawie)

Autor uwielbianej przez dzieci powieści O psie, który jeździł koleją.

Lata młodzieńcze spędził w Stanisławowie i we Lwowie, gdzie na Uniwersytecie Jana Kazimierza studiował filologię klasyczną, po dwóch latach przeniósł się na filologię polską. Po wojnie dokończył studia polonistyczne w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, gdzie w 1946 roku uzyskał tytuł magistra. Przez wiele lat pracował w szkołach ponadpodstawowych w Gliwicach, Wrześni, Zabrzu i Poznaniu jako nauczyciel języka polskiego, historii, propedeutyki i filozofii. Swój talent poświęcił literaturze dla dzieci i młodzieży, co dawało mu satysfakcję i było wielką inspiracją. Publikował w znanych czasopismach dla dzieci m.in. w Świerszczyku, Płomyku, PłomyczkuMisiu.

Autor wielu utworów dla dzieci i młodzieży: opowiadań (Sztuczny człowiek, Wakacje w ZOO), tomików wierszy (Podróże małe i duże, Rzekła rzepa rzepakowi, Jak się mieszka tu i tam, Opowieść o lajkoniku), audycji radiowych (Doktor Mów Dobrze), scenariuszy oraz tekstów piosenek (Kózka rogata, Nasza piosenka). Jego twórczość określana jest mianem literatury dydaktycznej, ponieważ łączy tekst literacki i treści edukacyjne (m.in. wiedzę o krajach, historii, legendach, gramatyce i ortografii).

Pochowany na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

spis treści

O psie, który jeździł koleją

 • I
 • II
 • III
 • IV
 • V
 • VI
 • VII
 • VIII
 • IX
 • X
 • XI
 • XII
 • XIII
 • XIV
 • XV
 • XVI
 • XVII
 • XVIII
 • XIX
 • XX
kategoria: Kolorowa Klasyka - miękka oprawa
kod: LKJE
ISBN: 978-83-7517-613-1
rok wydania: 2024
autor: Roman Pisarski
liczba stron: 72
typ oprawy: oprawa miękka
format: 170 x 245 mm
waga: 195 g
» napisz własną opinię o tej książce

Klienci kupujący tę książkę kupili też...

Ilustrowany słownik ortograficzny
cena z rabatem: 23,96 zł
Elementarz - czytamy metodą sylabową
cena z rabatem: 26,36 zł
Uczymy się liczyć
cena z rabatem: 4,73 zł
Czytanie ze zrozumieniem
cena z rabatem: 14,39 zł
Radosne dyktanda - klasa 1
cena z rabatem: 6,32 zł
Radosne dyktanda - klasa 2
cena z rabatem: 6,32 zł

Opinie czytelników

 • wciągająca lektura
  Ta książka to lektura klasy III podstawówki. Jest tak dobra, że moje dziecko przeczytało ją w rekordowym czasie. Nie bez znaczenia było, że to ciekawa opowieść o psie.
  katarzynar
 • książka mojego dzieciństwa
  to książka, która opowiada o losach cudownego psa, który nie ma łatwo.... mimo przeciwności losu nie traci wiary w ludzi i darzy ich miłością.... polecam bardzo serdecznie :)
  Psotka2222
 • Historia Lampo
  Tytułowy bohater książki to kundelek zwany Lampo, wyjątkowo mądra i rezolutna psina posiadająca niesamowite umiejętności. Ów psiak kochał podróże koleją i tak oto pewnego razu dotarł do niewielkiej stacji Marittima we Włoszech, która stała się jego domem. Pies podbił serca wszystkich pracowników kolei ale szczególną sympatią i oddaniem darzył zawiadowcę stacji. Lampo szybko zadomowił się w nowym miejscu i zachowywał tak jakby sam był jednym z pracowników kolei pomagając w pełnieniu obowiązków miejscowym kolejarzom. Zawiadowca zabierał psa do domu, do rodziny ale ten tuż po kolacji wracał pociągiem na stację do Marittimy. Stąd też często udawał się w bliższe lub dalsze podróże pociągiem zawsze jednak wracając. O psie zrobiło się głośno i znali go już nie tylko lokalni kolejarze co jak się później okazało nikomu nie wyszło na dobre...

  Historia opisana na kartach książki, choć trudno uwierzyć, wydarzyła się naprawdę we Włoszech w latach 50 ubiegłego wieku. Jest niezwykła a przy tym niebywale emocjonująca. Czytelnicy przeczytają w niej o tym jak Lampo tęskni za zwiadowcą i jego rodziną podczas rozłąki, jak przeżywa poważny wypadek a na końcu ginie tragicznie ratując malutką córeczkę zawiadowcy. Gdy pomyślę, o rezolutnym Lampo łza sama kręci się w oku. Pies tak pokochał zawiadowcę i jego dzieci, że zawsze potrafił do nich wrócić nawet będąc w podróży setki kilometrów od Marittimy. Jego oddanie, miłość i poświęcenie poruszają kolejne pokolenia młodych czytelników. Bardzo cieszy więc fakt, iż w kanonie lektur szkolnych jest właśnie ta książka. Jej treść zmusza maluchy do refleksji ucząc przy tym empatii i pokazując jak wielka więź może łączyć psa i człowieka.

  Publikacja wzbogacona jest o piękne kolorowe ilustracje Katarzyny Bilskiej, które uprzyjemniają jej lekturę. Dzięki pięknemu wydaniu przygoda z tą właśnie książką staje się jeszcze bardziej przyjemna pozostając na długo w pamięci czytelnika. Opowieści takie jak ta chwytają za serce i nie sposób przejść obok nich obojętnie. Oczywiście polecam ją wszystkim dzieciom.
  emi tetka