W latach 50. ubiegłego wieku żył we Włoszech wyjątkowy pies. Lampo, kundelek, o niebywałych umiejętnościach - potrafił samodzielnie podróżować koleją. Zawsze trafiał tam, gdzie chciał. Ta prawdziwa historia stała się kanwą opowieści, którą napisał Roman Pisarski.
O psie, który jeździł koleją to książka opowiadająca o losach Lampo i ludzi, których spotykał na swej drodze. Historia przyjaźni miedzy człowiekiem i zwierzęciem, przywiązania, tęsknoty i prawdziwego oddania.
Od lat kochana przez kolejne pokolenia dzieci dla wielu stała się jedną z najważniejszych książek dzieciństwa.
Dzięki kolorowym ilustracjom i wspaniałej oprawie odzyskuje swój blask. Polecamy!
Pies tak pokochał zawiadowcę i jego dzieci, że zawsze potrafił do nich wrócić, nawet będąc w podróży setki kilometrów od Marittimy. Jego oddanie, miłość i poświęcenie poruszają kolejne pokolenia młodych czytelników. Bardzo cieszy więc fakt, iż w kanonie lektur szkolnych jest właśnie ta książka. Jej treść zmusza maluchy do refleksji, ucząc przy tym empatii i pokazując, jak wielka więź może łączyć psa i człowieka (...) Publikacja wzbogacona jest o piękne, kolorowe ilustracje Katarzyny Bilskiej, które uprzyjemniają jej lekturę. Dzięki pięknemu wydaniu przygoda z tą właśnie książką staje się jeszcze bardziej przyjemna, pozostając na długo w pamięci czytelnika.
testowanieartdzieciece.blogspot.com
Książka skłania do przemyśleń, chociaż z pozoru wydaje się być zwykłą, lekką lekturą o zwierzaku. Lampo to przeuroczy psiak, kochający zwiadowcę i jego dzieci. Myślę, a właściwie jestem tego najzupełniej pewna, że główny bohater przypadnie młodemu odbiorcy do gustu (...) Na szczególną uwagę i specjalne wyróżnienie zasługuje zewnętrzna oprawa książki. Dzieło wzbogacone przepięknymi ilustracjami Katarzyny Bilskiej tworzy niesamowity klimat, stanowi prawdziwą ozdobę powieści. Dziecko z zapałem obejrzy umieszczone tutaj obrazki, ale także chętnie pozna historię psa Lampo. Ja dosłownie ubóstwiam tę książkę i to właśnie ten egzemplarz zajmuje w mojej biblioteczce zaszczytne, wysokie miejsce.
O psie który jeździł koleją to piękna opowieść o przyjaźni pomiędzy człowiekiem a psem o oddaniu i całkowitym poświęceniu. Historia, która od lat jest uwielbiana przez kolejne pokolenia dzieci. Nam historia Lampo bardzo się spodobała, mimo, iż jej finał był dla niego tragiczny, to dokonał wielkiej rzeczy i wykazał się niesamowitą odwaga i oddaniem. Polecamy wszystkim opowieść o niesamowitym bohaterze.
ikwdomowymzaciszu.blogspot.co.uk
Książka Pisarskiego jest poświęcona kundelkowi i ludziom, których napotkał na swojej drodze. Autor położył nacisk na relację między zwierzęciem a człowiekiem – ich przyjaźń, przywiązanie oraz oddanie. To książka czytana i kochana zarówno przez młodszych, jak i starszych czytelników. Wzrusza do łez i na długo pozostaje w pamięci.
„O psie, który jeździł koleją”, to opowiadanie o prawdziwej przyjaźni pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem. W doskonały, chociaż też w niełatwy sposób pokazuje młodym czytelnikom, do jakich poświęceń zdolny jest pies, któremu ofiaruje się miłość. Warto zapoznać się z tą lekturą, tym bardziej, że jest ona oparta na prawdziwej historii, jaka wydarzyła się we Włoszech w pięćdziesiątych latach ubiegłego wieku.
To chyba jedna z tych, książek, które pamięta się najlepiej z listy obowiązkowych lektur szkolnych. Ale historia Lampo wciągnęła również nasze kilkulatki. Doszło do tego, że Maja zabrała książkę do przedszkola, by wspólnie poczytać z koleżankami i kolegami. Zakończenie książki jest co prawda smutne, ale może to dobra okazja wprowadzania trudniejszych tematów w rozmowach z dziećmi?
Roman Pisarski (ur. 1912 r. w Stanisławowie - zm. 1969 r. w Warszawie)
Autor uwielbianej przez dzieci powieści O psie, który jeździł koleją.
Lata młodzieńcze spędził w Stanisławowie i we Lwowie, gdzie na Uniwersytecie Jana Kazimierza studiował filologię klasyczną, po dwóch latach przeniósł się na filologię polską. Po wojnie dokończył studia polonistyczne w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, gdzie w 1946 roku uzyskał tytuł magistra. Przez wiele lat pracował w szkołach ponadpodstawowych w Gliwicach, Wrześni, Zabrzu i Poznaniu jako nauczyciel języka polskiego, historii, propedeutyki i filozofii. Swój talent poświęcił literaturze dla dzieci i młodzieży, co dawało mu satysfakcję i było wielką inspiracją. Publikował w znanych czasopismach dla dzieci m.in. w Świerszczyku, Płomyku, Płomyczku i Misiu.
Autor wielu utworów dla dzieci i młodzieży: opowiadań (Sztuczny człowiek, Wakacje w ZOO), tomików wierszy (Podróże małe i duże, Rzekła rzepa rzepakowi, Jak się mieszka tu i tam, Opowieść o lajkoniku), audycji radiowych (Doktor Mów Dobrze), scenariuszy oraz tekstów piosenek (Kózka rogata, Nasza piosenka). Jego twórczość określana jest mianem literatury dydaktycznej, ponieważ łączy tekst literacki i treści edukacyjne (m.in. wiedzę o krajach, historii, legendach, gramatyce i ortografii).
Pochowany na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.
kategoria: | Kolorowa Klasyka - miękka oprawa |
kod: | LKJE |
ISBN: | 978-83-7517-613-1 |
rok wydania: | 2024 |
autor: | Roman Pisarski |
liczba stron: | 72 |
typ oprawy: | oprawa miękka |
format: | 170 x 245 mm |
waga: | 195 g |
Zapisując się do naszego newslettera będziesz zawsze na bieżąco. Otrzymasz informacje o zapowiedziach, nowościach, premierach i wszelkich promocjach!