bez logowania zamawiaj jako:
szkoły, przedszkola, biblioteki księgarnie hurt

Pan Tadeusz

Adam Mickiewicz

*kolorowe ilustracje, kreda, duża czcionka*

szkoła: szkoła podstawowa

pełny opis książki »

cena: 19,95 zł
cena z rabatem: 15,96 zł 

Podobne książki

Pełny opis książki: Pan Tadeusz

opis książki

Pan Tadeusz w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Wydanie zawiera pełny tekst utworu, bez skrótów i cięć w treści. Wydanie to nie zawiera opracowania.

Wyjątkowa edycja epopei narodowej Pan Tadeusz została wzbogacona o niepowtarzalne ilustracje Michała Elwiro Andriollego z 1882 roku. Te oddające ducha epoki ilustracje doskonale prezentują sielankowy czar Soplicowskiego dworku, ukazując niezapomnianych bohaterów i wspaniałą przyrodę litewskich borów. Adam Mickiewicz przedstawił w Panu Tadeuszu zmierzch Polski szlacheckiej. Bohaterów swoich przedstawił z sympatią ukazując polskie tradycje i zwyczaje, piękno ojczystej przyrody.

Wydanie zostało opracowane graficznie przez Paulinę Wyrt - misterne, kolorowe ornamenty roślinne wspaniale uzupełniają i ozdabiają wydanie. Serdecznie polecamy!

recenzje

Wydawnictwo GREG przygotowało specjalną serię, która być może zachęci do ponownego sięgnięcia po ponadczasową literaturę. Jest to szansa na przekonanie się, czy lektury szkolne naprawdę są takie złe czy to tylko wymysł uczniów (...) Nie ma wątpliwości, że ta lektura powinna być najważniejsza dla każdego Polaka. Kiedy sięgniemy po "Pana Tadeusza" z własnej woli zauważymy, że utwór ten jest naprawdę niesamowity! (...) Osobiście nie wychodzę z podziwu jak ktoś mógł stworzyć tak obszerny tekst posługując się językiem poezji. Po prostu niesamowite! (...) Wydaje mi się, że każdy czytelnik zwraca uwagę na estetykę książek i zależy mu na tym, aby jego egzemplarze pięknie prezentowały się na domowej półeczce. Wydawnictwo GREG daje nam propozycję nie do odrzucenia.

czytanienaszymzyciem.blogspot.com

Książka od razu zwróciła na siebie moją uwagę, kiedy razem z mamą weszłam do księgarni. Twarda, barwna okładka i "bogate wnętrze" sprawiają, że całość prezentuje się okazale, a wzrok sam wędruje w kierunku książki. (...) Treść wzbogacono także o ilustracje Michała Elwiro Andriollego (artysty i rysownika, a także przyjaciela najstarszego syna Mickiewicza) z 1882 roku. Artysta w bardzo dobry sposób zinterpretował, a następnie zobrazował, treść utworu Adama Mickiewicza. Jego prace nie tylko oddają ducha epoki, ale również prezentują czar Soplicowskiego dworku, a także niezapomnianych bohaterów. Widać, że autor tych dzieł poważnie potraktował poemat i podszedł do zadania z pełną powagą oraz należytym szacunkiem (...)

magicznykociolek.blox.pl

Dziś na nowo odkryłam Pana Tadeusza i pokochałam to dzieło bezgranicznie (...) Nie mogę nie wspomnieć o genialnym wydaniu Pana Tadeusza, które zafundowało nam wydawnictwo GREG. Książka prezentuje się rewelacyjnie (...) Dzieło zawiera kolorowe ornamenty roślinne, są nawet przepiękne ilustracje Michała Elwiro Andriollego z 1882 roku. Takie wydanie sprawdzi się nawet jako prezent. Gorąco polecam!

czytambolubieo.blogspot.com

spis treści

Pan Tadeusz

 • Księga I Gospodarstwo
 • Księga II Zamek
 • Księga III Umizgi
 • Księga IV Dyplomatyka i łowy
 • Księga V Kłótnia
 • Księga VI Zaścianek
 • Księga VII Rada
 • Księga VIII Zajazd
 • Księga IX Bitwa
 • Księga X Emigracja. Jacek
 • Księga XI Rok 1812
 • Księga XII Kochajmy się!
 • Epilog
 • Objaśnienia poety
kategoria: Kolorowa Klasyka - miękka oprawa
kod: LKPT
ISBN: 978-83-7517-650-6
rok wydania: 2023
autor: Adam Mickiewicz
liczba stron: 376
typ oprawy: oprawa miękka
format: 170 x 245 mm
waga: 571 g
» napisz własną opinię o tej książce

Klienci kupujący tę książkę kupili też...

Ilustrowany słownik ortograficzny
cena z rabatem: 23,96 zł
Elementarz - czytamy metodą sylabową
cena z rabatem: 26,36 zł
Uczymy się liczyć
cena z rabatem: 4,73 zł
Quo vadis
Henryk Sienkiewicz
cena z rabatem: 22,37 zł
Pan Tadeusz
Adam Mickiewicz
cena z rabatem: 14,39 zł
Balladyna
Juliusz Słowacki
cena z rabatem: 12,79 zł