bez logowania zamawiaj jako:
szkoły, przedszkola, biblioteki księgarnie hurt

Krzyżacy

Henryk Sienkiewicz

*kolorowe ilustracje, szlachetny papier, duża czcionka*

szkoła: szkoła podstawowa

pełny opis książki »

cena: 59,98 zł
cena okładkowa: 34,90 zł
cena z rabatem: 47,99 zł 

Zobacz wewnątrz

Podobne książki

Pełny opis książki: Krzyżacy

opis książki

Krzyżacy w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Wydanie zawiera pełny tekst utworu, bez skrótów i cięć w treści. Wydanie to nie zawiera opracowania.

Przedstawiamy jedną z najbardziej znanych i cenionych polskich powieści historycznych - Krzyżaków Henryka Sienkiewicza. Na tle niezwykle ważnego dla losów Polski konfliktu polsko-krzyżackiego, prowadzącego do jednego z najsławniejszych polskich zwycięstw - bitwy pod Grunwaldem, rozgrywa się pełna dramatyzmu historia młodego i szlachetnego rycerza, Zbyszka z Bogdańca, i dwóch bliskich jego sercu dziewcząt - Danusi Jurandówny i Jagienki ze Zgorzelic. Nie brak tu porwań, pościgów, niebezpieczeństw i ratunków w ostatniej chwili, cierpień i smutków, ale także chwil radości i szczęścia. Od tej lektury nie można się oderwać!

Teraz w naszej ofercie przepiękne wydanie w znanej serii Kolorowa Klasyka - starannie przygotowane graficznie, z ilustracjami Stanisława Kaczora-Batowskiego z początku XX w., w nawiązującej do średniowiecznej tradycji stylistyce. Wydanie w twardej oprawie jest szczególnie trwałe, estetyczne i może stanowić ozdobę każdej biblioteczki. Gorąco polecamy!

recenzje

Postaci przedstawione w książce są niezwykle barwne, charyzmatyczne i wyraziste. I nie piszę tu tylko o głównych bohaterach, ale także o postaciach pojawiających się tylko przez chwilę. Autor dobrze przedstawił klimat tamtych czasów, mamy sporo archaizmów i opisów zwyczajów panujących w średniowieczu (...) Książka z serii Kolorowa Klasyka została pięknie wydana w twardej oprawie, do tego mamy świetnej jakości papier oraz oryginalną szatę graficzną. Czarno-białe, klimatyczne ilustracje Stanisława Kaczora-Batowskiego z początku XX w. doskonale komponują się z tekstem i sprawiają, że czytanie staje się jeszcze bardziej atrakcyjne i przyjemne. "Krzyżacy" to powieść do której się wraca, więc warto mieć ją w swojej biblioteczce.

testolandiazadarmo.blogspot.com

(...) jest to wydanie iście kolekcjonerskie, które będzie prezentować się dumnie w każdej biblioteczce. Książka wydana w twardej solidnej oprawie przetrwa naprawdę długie lata ciesząc oko estetycznym wyglądem. Tekst nadrukowano w niej dużą, czytelną czcionką na grubym papierze. Opatrzono go również fantastycznymi ilustracjami Stanisława Kaczora-Batowskiego pochodzącymi z początku XX w., które rewelacyjnie oddają klimat powieści i w których można się naprawdę zatracić. Ponadto cała szata graficzna, łącznie z projektem okładki, jest po prostu piękna i zachwyca pod każdym względem.

testowanieartdzieciece.blogspot.com

Od tego czasu na przestrzeni dekad różnorodne wydawnictwa chętnie stawiały na tę pozycję jako pewnik sprzedaży. Najczęściej były to tanie, ale słabe jakościowo wydawania należące do cyklu „lektur szkolnych”. Miały czysto funkcjonalną formę – a często poza prozą Sienkiewicza zawierały również opracowania. Pozycja wydana nakładem wydawnictwa GREG (bez streszczenia) różni się od nich pod każdym względem (...) Nowe wydanie „Krzyżaków” wchodzące w skład „Kolorowej Klasyki” zostało dopracowane z wszelkimi detalami. Okładka zaprojektowana przez Aleksandrę Zimoch przedstawia rycerza w kolczudze na ciemnym, granatowo-szaro-czarnym tle. Podobną kolorystykę (i zdobienia) wprowadzono na stronach okładkowych. Oprawa jest twarda, mocna, solidna a książka szyta. Duże wrażenie robi także wnętrze „Krzyżaków”. W wydaniu użyto szlachetnego papieru. Na każdej stronie znajdują się barwne zdobienia na marginesach. Oprócz tego powieść okraszono ilustracjami Stanisława Kaczora-Batowskiego z początku XX wieku. Świetna oprawa graficzna nawiązująca do średniowiecza i ksiąg ręcznie zdobionych jest niekwestionowanym atutem książki wydanej w wydawnictwie GREG.

sztukater.pl

kategoria: Kolorowa Klasyka - twarda oprawa
kod: LKOKR
ISBN: 978-83-7517-910-1
rok wydania: 2022
autor: Henryk Sienkiewicz
liczba stron: 592
typ oprawy: oprawa twarda
format: 175 x 250 mm
waga: 1052 g
» napisz własną opinię o tej książce

Klienci kupujący tę książkę kupili też...

Ilustrowany słownik ortograficzny
cena z rabatem: 23,96 zł
Elementarz - czytamy metodą sylabową
cena z rabatem: 26,36 zł
Uczymy się liczyć
cena z rabatem: 4,73 zł
Lalka
Bolesław Prus
cena z rabatem: 51,96 zł
Quo vadis
Henryk Sienkiewicz
cena z rabatem: 35,92 zł
Chłopi
Władysław Stanisław Reymont
cena z rabatem: 47,99 zł