szkoły, przedszkola, biblioteki księgarnie hurt
bez logowania zamawiaj jako:
Książki wg wieku: 1-3 lat | 4-6 lat | 7-9 lat | 10+ lat | 15+ lat
Szukaj po cenie  od:  do:  

Krzyżacy

Henryk Sienkiewicz

*kolorowe ilustracje, szlachetny papier, duża czcionka*

szkoła: szkoła podstawowa

pełny opis książki »

cena: 29,90 zł
cena okładkowa: 34,90 zł
cena z rabatem 20%: 23,92 zł 

Zobacz wewnątrz

Krzyżacy

Podobne książki

Pełny opis książki: Krzyżacy

kategoria: Kolorowa Klasyka - twarda oprawa
kod: LKOKR
ISBN: 978-83-7517-910-1
rok wydania: 2019
autor: Henryk Sienkiewicz
ilustracje: Stanisław Kaczor-Batowski, oprawa graficzna Aleksandra Michalska-Szwagierczak
okładka: Aleksandra Zimoch
liczba stron: 592
typ oprawy: oprawa twarda
format: 175 x 250 mm
waga: 1073 g
» napisz własną opinię o tej książce

opis książki

Krzyżacy w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.

Przedstawiamy jedną z najbardziej znanych i cenionych polskich powieści historycznych - Krzyżaków Henryka Sienkiewicza. Na tle niezwykle ważnego dla losów Polski konfliktu polsko-krzyżackiego, prowadzącego do jednego z najsławniejszych polskich zwycięstw - bitwy pod Grunwaldem, rozgrywa się pełna dramatyzmu historia młodego i szlachetnego rycerza, Zbyszka z Bogdańca, i dwóch bliskich jego sercu dziewcząt - Danusi Jurandówny i Jagienki ze Zgorzelic. Nie brak tu porwań, pościgów, niebezpieczeństw i ratunków w ostatniej chwili, cierpień i smutków, ale także chwil radości i szczęścia. Od tej lektury nie można się oderwać!

Teraz w naszej ofercie przepiękne wydanie w znanej serii Kolorowa Klasyka - starannie przygotowane graficznie, z ilustracjami Stanisława Kaczora-Batowskiego z początku XX w., w nawiązującej do średniowiecznej tradycji stylistyce. Wydanie w twardej oprawie jest szczególnie trwałe, estetyczne i może stanowić ozdobę każdej biblioteczki. Gorąco polecamy!

recenzje

Postaci przedstawione w książce są niezwykle barwne, charyzmatyczne i wyraziste. I nie piszę tu tylko o głównych bohaterach, ale także o postaciach pojawiających się tylko przez chwilę. Autor dobrze przedstawił klimat tamtych czasów, mamy sporo archaizmów i opisów zwyczajów panujących w średniowieczu (...) Książka z serii Kolorowa Klasyka została pięknie wydana w twardej oprawie, do tego mamy świetnej jakości papier oraz oryginalną szatę graficzną. Czarno-białe, klimatyczne ilustracje Stanisława Kaczora-Batowskiego z początku XX w. doskonale komponują się z tekstem i sprawiają, że czytanie staje się jeszcze bardziej atrakcyjne i przyjemne. "Krzyżacy" to powieść do której się wraca, więc warto mieć ją w swojej biblioteczce.

testolandiazadarmo.blogspot.com

(...) jest to wydanie iście kolekcjonerskie, które będzie prezentować się dumnie w każdej biblioteczce. Książka wydana w twardej solidnej oprawie przetrwa naprawdę długie lata ciesząc oko estetycznym wyglądem. Tekst nadrukowano w niej dużą, czytelną czcionką na grubym papierze. Opatrzono go również fantastycznymi ilustracjami Stanisława Kaczora-Batowskiego pochodzącymi z początku XX w., które rewelacyjnie oddają klimat powieści i w których można się naprawdę zatracić. Ponadto cała szata graficzna, łącznie z projektem okładki, jest po prostu piękna i zachwyca pod każdym względem.

testowanieartdzieciece.blogspot.com

Klienci kupujący tę książkę kupili też...

Ilustrowany słownik ortograficzny
cena z 20% rabatem: 18,36 zł
Elementarz - czytamy metodą sylabową
cena z 20% rabatem: 17,59 zł
Uczymy się liczyć
cena z 20% rabatem: 3,19 zł
W pustyni i w puszczy
Henryk Sienkiewicz
cena z 20% rabatem: 19,99 zł
Wybór bajek i satyr (Żona modna i inne...)
Ignacy Krasicki
cena z 20% rabatem: 7,96 zł
Quo vadis
Henryk Sienkiewicz
cena z 20% rabatem: 18,36 zł