bez logowania zamawiaj jako:
szkoły, przedszkola, biblioteki księgarnie hurt

Chłopi

Władysław Stanisław Reymont

*kolorowe ilustracje, szlachetny papier, duża czcionka*

szkoła: liceum/technikum

pełny opis książki »

cena: 59,98 zł
cena z rabatem: 47,99 zł 
zobacz inne:

Zobacz wewnątrz

Podobne książki

Pełny opis książki: Chłopi

opis książki

Chłopi w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Wydanie zawiera pełny tekst utworu, bez skrótów i cięć w treści. Wydanie to nie zawiera opracowania.

Przestawiamy jedną z najwybitniejszych polskich powieści, nagrodzoną Nagrodą Nobla w 1924 r. Powieść, zwana czasem epopeją chłopską, przedstawia życie wiejskiej społeczności polskiej wsi Lipce na tle zmieniających się pór roku - od jesieni do lata. Razem z mieszkańcami czytelnik przeżywa ich kłopoty i radości, uczestniczy w obchodach świąt i uroczystości religijnych, bierze udział w procesach sądowych i konfliktach między różnymi grupami społecznymi.

Nie brak tutaj waśni rodzinnych, jak konflikt między Maciejem Boryną i jego synem Antkiem, a także dramatów miłosnych, których główną bohaterką jest jedna z najciekawszych postaci literackich - Jagna Paczesiówna, wokół której losów osnuta jest akcja powieści.

Wydanie tego ponadczasowego utworu w serii Kolorowa Klasyka jest niezwykle dopracowane graficznie, uzupełnione doskonałymi ilustracjami oddającymi atmosferę powieści, a twarda oprawa jest wyjątkowo trwała i estetyczna.

Gorąco polecamy!

recenzje

Wydawnictwo Greg kusi nas najpiękniejszym kolorowym wydaniem "Chłopów" na rynku (...) Niezaprzeczalnym atutem książki są barwne ilustracje autorstwa Apoloniusza Kędzierskiego. Malarz zafascynowany był folklorem i wspaniale przedstawiał chłopów przy pracy czy dziewczęta w ludowych strojach (...) Wydanie tego ponadczasowego utworu w serii Kolorowa Klasyka to strzał w dziesiątkę. Twarda oprawa, świetnej jakości papier, duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Do tego doskonałe ilustracje oddające atmosferę powieści. Piękna ozdoba biblioteczki oraz powieść do której się wraca. Polecam.

testolandiazadarmo.blogspot.com

Powieść, za którą pisarz otrzymał w 1924 Nagrodę Nobla niedawno pojawiła się w zapowiedziach wydawnictwa Greg i magnetyzuje czytelnika nie tylko ponadczasową treścią, ale również fantastycznymi akwarelowymi ilustracjami nieżyjącego już polskiego artysty Apoloniusza Kędzierskiego (1861-1939). Bardzo trudno oderwać wzrok od obrazów malarza, a jeszcze trudniej oprzeć się lekturze zdobionej w tak wyrafinowany sposób. Szlachetny papier, duża czcionka, pomysłowa i dopracowana szata graficzna oraz ogólna estetyka i solidność wydania są gwarancją na to iż lektura posłuży nam wiele lat ciesząc oko i nieustannie dostarczając wrażeń podczas czytania.

testowanieartdzieciece.blogspot.com

spis treści

Chłopi

  • Jesień
  • Zima
  • Wiosna
  • Lato
kategoria: Kolorowa Klasyka - twarda oprawa
kod: LKOCH
ISBN: 978-83-7517-913-2
rok wydania: 2024
autor: Władysław Stanisław Reymont
liczba stron: 728
typ oprawy: oprawa twarda
format: 175 x 250 mm
waga: 1263 g
» napisz własną opinię o tej książce

Klienci kupujący tę książkę kupili też...

Lalka
Bolesław Prus
cena z rabatem: 51,96 zł
Wesele
Stanisław Wyspiański
cena z rabatem: 30,36 zł
Dziady
Adam Mickiewicz
cena z rabatem: 35,92 zł
Pan Tadeusz
Adam Mickiewicz
cena z rabatem: 34,00 zł
Przedwiośnie
Stefan Żeromski
cena z rabatem: 23,96 zł
Zbrodnia i kara
Fiodor Dostojewski
cena z rabatem: 39,92 zł