bez logowania zamawiaj jako:
szkoły, przedszkola, biblioteki księgarnie hurt

Lassie, wróć!

Eric Knight

*kolorowe ilustracje, kreda, duża czcionka*

ocena klientów (2 opinie):
oceń »
szkoła: szkoła podstawowa

pełny opis książki »

cena: 34,90 zł
cena z rabatem: 27,92 zł 

Podobna książka

Pełny opis książki: Lassie, wróć!

opis książki

Lassie, wróć! w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Wydanie zawiera pełny tekst utworu, bez skrótów i cięć w treści. Wydanie to nie zawiera opracowania.

Lassie, wróć! znalazła się w rankingu TOP100 najlepszych lektur szkolnych
ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Lassie, wróć! to nie tylko historia miłości, wierności i przywiązania psa do człowieka. To też opowieść o miłości człowieka do najlepszego przyjaciela - psa, miłości, która nie przemija, która nie daje o sobie zapomnieć.

Joe dowiaduje się, że ojciec stracił pracę i musiał sprzedać ukochanego owczarka. Twarde realia ogarniętego kryzysem miasteczka zmusiły dobrych ludzi do trudnych decyzji. Pies jednak nie rozumie, dlaczego musi opuścić ukochany dom. Nie przelicza miłości na pieniądze i postanawia wrócić tam, gdzie jest jego miejsce. Niewyobrażalnie trudna i wyczerpująca wędrówka Lassie jest dowodem na to, że dla ukochanej osoby można zdobyć się na najwyższe poświęcenie. Niezwykle wzruszająca, pouczająca, pełna przygód lektura.

To najpiękniejsze na rynku wydanie na szlachetnym papierze, ze wspaniałymi kolorowymi ilustracjami! Twarda oprawa sprawia, że książka jest trwała i wspaniale prezentuje się w biblioteczce. Serdecznie polecamy!

recenzje

Książkę czytało mi się przyjemnie. Uprzyjemniały to kolorowe ilustracje, goszczące na kartach publikacji co jakiś czas, oraz solidne i estetyczne wydanie. Myślę, że z powodzeniem można ją przeczytać z dziećmi gdzieś począwszy od etapu 2-3 klasy szkoły podstawowej.

testowanieartdzieciece.blogspot.com

Osobiście lubię takie poruszające, mądre opowieści dla dzieci, a Lassie właśnie taka jest. Książka wywoływała i nadal wywołuje we mnie ogrom przeróżnych emocji. Kiedy byłam dzieckiem, wszystko rozumiałam nieco inaczej, ale zawsze podczas tej lektury w moim sercu na przemian gościł smutek, złość, żal (...) Wydawnictwo Greg stanęło na wysokości zadania i podsunęło czytelnikowi tak pięknie wydaną powieść. Okładka jest fantastyczna, bardzo kolorowa. Tak samo ilustracje wewnątrz, za które odpowiada Arleta Strzeszewska. Myślę, że tak udana, barwna pozycja literacka przypadnie do gustu młodemu odbiorcy.

czytambolubieo.blogspot.com

To piękna, nostalgiczna lektura o psiej wierności i prawdziwej przyjaźni. Nic więc dziwnego, że znalazła się w rankingu TOP 100 najlepszych lektur szkolnych ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Ale to nie tylko historia psiej miłości, to również opowieść o wielkim przywiązaniu chłopca do swojego ukochanego czworonoga. Jeżeli Wasze dzieci, tak jak mój Wojtek, uwielbiają historie o zwierzętach, to ta z pewnością jest znakomitym wyborem. Wartościowa i niezwykła (...) To wszystko w najlepszym z najlepszych wydań, twardej oprawie i z cudownymi ilustracjami, które pobudzają wyobraźnie i zachęcają do słuchania czy też czytania.

kusiatka.blogspot.com

kategoria: Kolorowa Klasyka - twarda oprawa
kod: LKOLE
ISBN: 978-83-7517-572-1
rok wydania: 2022
autor: Eric Knight
liczba stron: 220
typ oprawy: oprawa twarda
format: 170 x 245 mm
waga: 612 g
» napisz własną opinię o tej książce

Klienci kupujący tę książkę kupili też...

Ilustrowany słownik ortograficzny
cena z rabatem: 23,96 zł
Elementarz - czytamy metodą sylabową
cena z rabatem: 22,37 zł
Uczymy się liczyć
cena z rabatem: 3,98 zł
Przygody Tomka Sawyera
Mark Twain
cena z rabatem: 23,96 zł
Mity greckie dla dzieci
Lucyna Szary
cena z rabatem: 21,53 zł
Ania z Zielonego Wzgórza
Lucy Maud Montgomery
cena z rabatem: 15,84 zł

spis treści

Lassie, wróć!

 • Nie na sprzedaż
 • „Nie chcę innego psa”
 • Świat według starego zgreda
 • I znowu w domu
 • „Nie wracaj już więcej”
 • Kryjówka na wrzosowisku
 • Po pierwsze uczciwość
 • Na zesłaniu w górach Szkocji
 • Znowu na wolności
 • Początek dalekiej podróży
 • Walka o byt
 • Co zobaczył pewien malarz
 • Gdy pies choruje
 • Na czatach
 • Obława
 • Na sali rozpraw
 • Na granicy
 • Wolność to bezcenny dar
 • Śladami Palmera
 • Żegnaj, odważne serce
 • U kresu drogi
 • Znów jak za dawnych lat

Opinie czytelników

 • Lassie, wróć!
  Bardzo przyjemna lektura do klasy 5 choć gruba fajnie sie czyta
  Dorota
 • Lassie - najlepszy przyjaciel
  Na kartach książki dzieci znajdą piękną historię przyjaźni psa i małego chłopca. Mimo iż przyjaźń ta zostaje poddana wielkiej próbie i zmagać się musi z wieloma przeciwnościami losu - triumfuje wbrew wszystkiemu i wszystkim. Wszystko zaczyna się w miasteczku Greenall Bridge, w północnej części Anglii, gdzie mieszka rodzina Sama Carraclougha. Otóż był on właścicielem pięknego i niezwykle mądrego owczarka szkockiego collie o imieniu Lassie. Pies był bardzo przywiązany do całej rodziny ale szczególną sympatią darzył syna Sama - Joe. Lassie każdego dnia czekała przed szkołą aż Joe skończy lekcje i wraz z nim wracała do domu. Niestety dla rodziny nastały ciężkie czasy. Sam stracił pracę i potrzebował pieniędzy aby zapewnić godny byt swojej rodzinie a Lassie była droga w utrzymaniu. Wtedy wbrew protestom i błaganiom syna zdecydował się ją sprzedać. Psina jednak uciekała nowemu właścicielowi gdy tylko mogła i wracała do chłopca. Niestety za każdym razem musiała ponownie być do niego odsyłana. Nowy właściciel rozzłoszczony ciągłymi ucieczkami Lassie zabiera ją daleko do Szkocji. Lecz nawet taka odległość nie jest w stanie sprawić aby pies zapomniał o swoim ukochanym domu i chłopcu, którego przecież każdego dnia odbierał ze szkoły...

  Książka wywołuje w młodym czytelniku masę najróżniejszych emocji. Jest gniew, smutek i żal oraz rodzące się pytanie: jak można sprzedać ukochanego psa będącego częścią rodziny? Rodzinie Sama też nie przychodzi to łatwo. Najbardziej przeżywa to jednak Joe gdyż jako mały chłopiec zupełnie nie pojmuje dlaczego rodzice w ogóle mogli pomyśleć o tak dramatycznym rozwiązaniu. Kocha Lassie i robi co może aby ją odzyskać, a gdy zawodzą argumenty i prośby decyduje się na ucieczkę z domu. Joe nie chce innego psa, ale czy rodzina kiedykolwiek będzie w stanie ją odzyskać?

  "Lassie, wróć!" to niełatwa powieść ale z drugiej strony budzi w czytelniku tyle emocji, że nie sposób przejść obok niej obojętnie. Opowiada nie tylko o miłości i przywiązaniu człowieka do psa ale i odwrotnie psa do człowieka. W końcu nic nie jest w stanie stanąć na drodze prawdziwej przyjaźni. Lektura pokazuje też dzieciom jak wiele radości wiąże się z posiadaniem psa, jak wiele daje on człowiekowi miłości, jak uczestniczy w naszym życiu stając się jego częścią. Uświadamia też, że pies przywiązuje się do nas tak samo mocno jak my do niego. Nie można traktować go więc jak rzeczy czy niepotrzebnej zabawki.

  Książkę czytało mi się przyjemnie. Uprzyjemniały to kolorowe ilustracje goszczące na kartach publikacji co jakiś czas oraz solidne i estetyczne wydanie. Myślę, że z powodzeniem można ją przeczytać z dziećmi gdzieś począwszy od etapu 2-3 klasy szkoły podstawowej. W tym wieku powinny spokojnie zrozumieć jej treść. Książka podzielona jest na 22 rozdziały, więc można czytać nawet po jednym przed snem każdego dnia. Ja oczywiście gorąco ją polecam i jestem pewna, że takie arcydzieło powinien przeczytać każdy ;)
  emi tetka