bez logowania zamawiaj jako:
szkoły, przedszkola, biblioteki księgarnie hurt

Mity greckie dla dzieci

Lucyna Szary

*kolorowe ilustracje, kreda, duża czcionka*

ocena klientów (6 opinii):
oceń »
szkoła: szkoła podstawowa

pełny opis książki »

cena: 26,90 zł
chwilowo niedostępna
powiadom o dostępności

Podobne książki

Pełny opis książki: Mity greckie dla dzieci

opis książki

Mity greckie dla dzieci w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie mitów na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Wydanie zawiera pełny tekst utworu, bez skrótów i cięć w treści. Wydanie to nie zawiera opracowania.

Mity greckie dla dzieci przybliżają najmłodszym czytelnikom świat greckich bogów, herosów, nimf, przedziwnych stworzeń i potworów i jako jedyne są zgodne z podstawą programową. Dzięki tej książce dzieci mają szansę odbyć fascynującą podróż do starożytnych czasów, poznać panteon bogów greckich, zwiedzić Olimp, poznać historię Heraklesa, Tezeusza, śledzić tułaczkę Odyseusza. Napisana w przystępny sposób książka została wzbogacona licznymi ciekawostkami i informacjami o bogach, bohaterach, ich perypetiach oraz o związkach frazeologicznych związanych z mitologią.

To niesamowicie wciągająca lektura, która zawiera wszystkie informacje na temat mitologii wymagane w szkole. Wydana na szlachetnym papierze, z pięknymi ilustracjami zachęci każde dziecko do czytania! Wspaniała, twarda oprawa jest bardzo trwała i świetnie prezentuje się na półce.

Serdecznie polecamy!

recenzje

Każda z historii napisana jest przystępnie dla młodego czytelnika oraz na tyle interesująco, by zaciekawiła również tego starszego (...) Autorka bardzo drobiazgowo wprowadza czytelnika w świat mitologii greckiej, poświęcając na to pierwszą połowę lektury. Te informacje z pewnością posłużą w szkolnej ławce, ale i będą ciekawym wprowadzeniem do przygody z mitami dla dzieci, które jeszcze nigdy ich nie czytały (...) Jeśli chodzi o wydanie, to muszę przyznać, że jest bardzo staranne i dopracowane. Po pierwsze przystępny i ciekawy wstęp oraz sama treść mitów, dzięki czemu dzieci przyjemnie spędzą czas przy lekturze. Ponadto kolorowa i estetyczna szata graficzna, która na pewno zachęca do sięgnięcia po książkę.

testowanieartdzieciece.blogspot.com

Całość opisana jest w ciekawy i przyciągający uwagę sposób. Nie ma tutaj całych starożytnych mitów, lecz interesujące opisy, gdzie język jest z całą pewnością zrozumiały dla młodego czytelnika lub słuchacza. (...) Oprócz ciekawej, mądrej i przydatnej treści mamy tutaj także fajny wygląd. Sztywna oprawa, śliskie strony, przejrzysty tekst, a do tego wiele kolorowych ilustracji przedstawiających to, o czym czytamy. (...) Ja jestem zadowolona, że taka fajna, mądra książka zasiliła naszą domową biblioteczkę, jestem pewna, że u Was będzie tak samo ;)

ksiazeczki-synka-i-coreczki.blogspot.com

Publikacja opisuje w jasny i przystępny sposób losy bogiń, bogów oraz wielu herosów, nimf czy przerażających stworzeń. Humorystyczne ilustracje i klarowne opisy sprawiają, że w łatwy i przyjemny sposób można przyswoić sobie zawarte w książce informacje. Potężny Olimp staje przed nami otworem, a waleczny Herakles, dzielny Tezeusz i niestrudzony Odyseusz zaciekawiają swoimi burzliwymi losami podczas lektury. Lucyna Szary stworzyła bardzo ciekawą książkę dla młodego czytelnika. Pozycja ta potrafi bawić i uczyć jednocześnie, co jak najbardziej zasługuje na duży plus.

fantasy-bestiarium.blogspot.com

Barwne opowieści spodobają się i młodszym i starszym czytelnikom, a rodzic czytający dziecku z pewnością z przyjemnością powróci do znanych mu opowieści ze starożytnej Grecji (...) Cała książka jest ciekawie ilustrowana. Ilustracje bardzo ułatwiają zrozumienie treści (...) Książka zapewne będzie doskonałą pomocą szkolną oraz lekturą do poczytania na zbliżające się wakacje. My z przyjemnością wracamy do naszych ulubionych mitów. Książkę serdecznie polecamy.

inaisewa.blogspot.com

„Mity greckie dla dzieci” Wydawnictwa GREG to jest to, czego szukałam. W jednym opracowaniu znajdę wyjaśnienie, czym jest mit, jak według mitologii powstał świat, ciekawie rozrysowane pochodzenie bogów greckich oraz oczywiście same mity, które napisane są językiem zrozumiałym dla młodych uczniów - prostym, a zarazem ciekawym. Historie dziejów greckich bogów przedstawione są w sposób humorystyczny, co jest też atutem tej pozycji (...) Dodam jeszcze, że książka jest bardzo ładnie wydana, w twardej oprawie, zawierająca ciekawe, kolorowe ilustracje. Tak naprawdę książka ta ma same zalety i z czystym sumieniem mogę polecić ją każdemu, kto chciałby wprowadzić swoje dziecko w bajeczny, kolorowy i niesamowity świat mitologii greckiej.

karolowamama.blogspot.com

spis treści

Wstęp

Czym są mity?

Wszystko ma swój początek

 • Powstanie świata i człowieka
 • Pierwsi bogowie i Tytani
 • Powstanie człowieka i problemy pierwszego pokolenia ludzi
 • Cztery wieki ludzkości

Drzewo genealogiczne bogów olimpijskich

Zgromadzenie wielkich bogów olimpijskich

 • Co powinniście wiedzieć o greckich bogach?
 • Zeus - król bogów i pan Olimpu
 • Hermes - skrzydłonogi boski posłaniec
 • Hera - żona Zeusa, opiekunka małżeństwa i strażniczka wierności
 • Atena - najmądrzejsza z bogiń
 • Ares - bóg, który uwielbia kłótnie i wojnę
 • Apollo - najprzystojniejszy spośród bogów, patron piękna i sztuki
 • Artemida - bogini lasów, dzikich zwierząt, sztuki myśliwskiej
 • Afrodyta - bogini piękna i miłości
 • Hefajstos - bóg ognia, który nie lubi tracić czasu
 • Posejdon - potężny władca mórz, rzek i jezior
 • Hades - nieubłagany władca świata podziemnego
 • Hestia - strażniczka praw i opiekunka domowego ogniska
 • Dionizos - wielbiony przez Greków bóg wina, życia i radości

Najważniejsze święta ku czci bogów i najsłynniejsze świątynie

 • Grecki kalendarz
 • Igrzyska na cześć bogów

Mini leksykon postaci mitycznych

Najsłynniejsze mity

 • Mit o Dedalu i Ikarze
 • Demeter i Persefona
 • Syzyf - niepoprawny król Koryntu
 • Greccy herosi
 • Herakles i jego 12 niezwykłych prac
 • Tezeusz - najsłynniejszy ateński heros
 • Wielka wyprawa Jazona po złote runo
 • Tragiczne losy królewskiego rodu Labdakidów
 • Historia wojny trojańskiej
 • Tułaczka Odyseusza

Koniec epoki mitów - narodziny filozofii

kategoria: Kolorowa Klasyka - twarda oprawa
kod: LKOMT
ISBN: 978-83-7517-672-8
rok wydania: 2023
autor: Lucyna Szary
liczba stron: 140
typ oprawy: oprawa twarda
format: 170 x 245 mm
waga: 527 g
» napisz własną opinię o tej książce

Klienci kupujący tę książkę kupili też...

Ilustrowany słownik ortograficzny
cena z rabatem: 23,96 zł
Elementarz - czytamy metodą sylabową
cena z rabatem: 26,36 zł
Uczymy się liczyć
cena z rabatem: 4,73 zł
Poznaję świat. Wiersze o państwach
cena z rabatem: 14,39 zł
Akademia Pana Kleksa
Jan Brzechwa
cena z rabatem: 29,60 zł
Co warto wiedzieć o zwierzętach
cena z rabatem: 14,39 zł

Opinie czytelników

 • Fajne wydanie, wersja dla starszych dzieci
  Bardzo fajne wydanie, bardzo dobre na prezent, dla starszych dzieci. Ja kupiłam dla 7 latka, jednak chyba póki co treść jeszcze nie dla tej kategorii wiekowej. Może się mimo wszystko pomieszać np. temat powstania świata i bogów vs. powstanie świata zgodnie z religią katolicką. Dla dzieci rozpoczynające przygodę z mitologią jest to bardzo fajne wydanie.
  kasia
 • Super
  Całość opisana jest w ciekawy i przyciągający uwagę sposób. Nie ma tutaj całych starożytnych mitów lecz interesujące opisy gdzie język jest z całą pewnością zrozumiały dla młodego czytelnika lub słuchacza. Tekstu jest tutaj naprawdę dużo, nie da się ukryć, ale całość jest tak fajna, że na pewno zainteresuje dzieciaki w różnym wieku. Bez wątpienia dowiedzą się mnóstwa interesujących i przydatnych informacji, a informacje te zostaną w ich głowach na długie lata. Wiem sama po sobie ;) Oprócz ciekawej, mądrej i przydatnej treści mamy tutaj także fajny wygląd. Sztywna oprawa, śliskie strony, przejrzysty tekst, a do tego wiele kolorowych ilustracji przedstawiających to o czym czytamy. Choć przyznać muszę, że jak dla mnie obrazków mogłoby być jeszcze więcej ;) Ale najważniejsze osoby są pokazane więc dziecko może zerknąć o kim akurat czyta... Ja jestem zadowolona, że taka fajna, mądra książka zasiliła naszą domową biblioteczkę, jestem pewna, że u Was będzie tak samo ;)
  Ania
 • Mity greckie dla dzieci
  Ciekawa książka. Wprowadza dzieci w nowy, ciekawy świat. W dobie gier i bajek jest to sprytny sposób na alternatywną formę spędzenia wolnego czasu dla dziecka przy okazji ćwicząc czytanie
  Agnieszka
 • Bardzo fajna!
  To chyba najciekawsze wydanie mitów dla dzieci, jakie widziałem. Moja wnuczka jest zachwycona!
  Lucjan
 • Mity greckie z humorem!
  Fantastyczna książka - przedstawia zagadnienia mitologii w sposób, który nie pozwala się nudzić. Cała mitologia jest uporządkowana i kompletna - mamy informacje o powstaniu świata, o greckich bogach, kalendarzu, igrzyskach olimpijskich czy najsłynniejsze mity. Wszystko jest pokazane z humorem (Zeus czytający brukowiec "Życie Parnasu" miażdży system!), w przystępnej formie (drzewo genealogiczne bogów olimpijskich - świetna sprawa) i w wyjątkowo estetycznej oprawie. Zdecydowanie polecam!
  Janek
 • Fascynująca mitologia
  Na kartach lektury znajduje się 10 najpopularniejszych mitów greckich tj. Mit o Dedalu i Ikarze, Demeter i Persefona, Syzyf - niepoprawny król Koryntu, Greccy herosi, Herakles i jego 12 niezwykłych prac, Tezeusz najsłynniejszy ateński heros, Wielka wyprawa Jazona po złote runo, Tragiczne losy królewskiego rodu Labdakidów, Historia wojny trojańskiej oraz Tułaczka Odyseusza. Każda z historii napisana jest przystępnie dla młodego czytelnika oraz na tyle interesująco by zaciekawiła również tego starszego. Dzięki nim poznamy sylwetki bogów/herosów, ich atrybuty oraz historie jakie się z nimi wiążą a przyznacie, że są one niezwykle fascynujące. Dla przykładu chociażby Syzyf, którego skazano na pracę, która nigdy miała się nie skończyć czy mit o Demeter i Korze – matce i córce, które mogą cieszyć się sobą zaledwie przez pół roku i to właśnie wówczas przyroda budzi się do życia a ziemia wydaje plony…

  Mity to jednak nie wszystko co skrywa prezentowana publikacja. Autorka bardzo drobiazgowo wprowadza czytelnika w świat mitologii greckiej poświęcając na to pierwszą połowę lektury. Te informacje z pewnością posłużą w szkolnej ławce ale i będą ciekawym wprowadzeniem do przygody z mitami dla dzieci, które jeszcze nigdy ich nie czytały. Dowiemy się w tym miejscu jak i gdzie zrodziła się mitologia gracka i przyjrzymy drzewu genealogicznemu bogów olimpijskich. W dalszej części autorka prezentuje 13 ważniejszych miologicznych bogów (Zeus, Hermes, Hera, Atena, Ares, Apollo, Artemida, Afrodyta, Hefajstos, Posejdon Hades, Hestia oraz Dionizos) oraz święta, które obchodzono na ich cześć. Moją uwagę przykuł też mini leksykon postaci mitycznych pomagający w lepszym zrozumieniu treści każdej opowieści i rzucający światło na ich rolę w życiu zwykłych ludzi.

  Jeśli chodzi o wydanie to muszę przyznać, że jest bardzo staranne i dopracowane. Po pierwsze przystępny i ciekawy wstęp oraz sama treść mitów, dzięki czemu dzieci przyjemnie spędza czas przy lekturze. Ponadto kolorowa i estetyczna szata graficzna, która na pewno zachęca do sięgnięcia po książkę. Ważne jest też dla mnie, że zawartość publikacji pokrywa się z aktualną podstawą programową dzięki czemu moje dzieci będą mogły skorzystać z książki również w szkole. Interesującym rozwiązaniem jest zamieszczenie na marginesach lektury frazeologizmów, ciekawostek i haseł typu czy wiesz, że... To pomaga dzieciom zapamiętać ciekawsze rzeczy i utrwalać zdobytą wiedzę. W końcu świat mitologii greckiej jest bardzo obszerny i rozbudowany i nie sposób zwracać uwagę na każdy szczegół dlatego fajnie, że autorka wychwyciła te bardziej interesujące. Solidne wydanie i twarda oprawa pozwolą natomiast cieszyć się książką przez wiele długich lat.

  Dzięki tej lekturze czytelnik ma okazję, cofając się w czasie, przeżyć wiele niesamowitych przygód, poznać przeróżne bóstwa i prastare kultury wywodzące się ze starożytnej Grecji. Dowiaduje się również jak starożytne wierzenia wpływały na ówczesne życie ludzi, jak kultywowano bóstwa, kto uważany był za najważniejszego boga lub np. co łączyło niektóre z nich.

  Myślę, że każdy czytelnik znajdzie wśród tych historii coś ciekawego do poczytania i pofantazjowania jednocześnie. W sumie jest to zbiór mitów, których nie wypada wręcz nie znać. Polecam więc tę książkę wszystkim, bez względu na wiek. Publikacja jest na pewno ciekawą odskocznią od tradycyjnych lektur czytanych do poduszki. Naprawdę warto po nią sięgnąć ;)
  emi tetka