szkoły, przedszkola, biblioteki księgarnie hurt
bez logowania zamawiaj jako:
start » lektury » lektury obowiązkowe » klasy 1-3 SP » Drzewo do samego nieba

Drzewo do samego nieba

Maria Terlikowska

*kolorowe ilustracje, szlachetny papier, duża czcionka*

ocena klientów:
oceń »
szkoła: szkoła podstawowa

pełny opis książki »

cena: 27,89 zł
cena z rabatem 20%: 22,31 zł 
Kup w Twojej
ulubionej księgarni
księgarnia merlin
kup teraz: 12,69 złDostawa od 6,99 zł (bezpłatna od 149 zł)
księgarnia czytampl
kup teraz: 15,69 złDostawa od 6,99 zł (bezpłatna od 299 zł)
księgarnia empik
kup teraz: 16,28 złDostawa od 6,99 zł (bezpłatna od 40 zł)
księgarnia bonito
kup teraz: 19,52 złDostawa od 7,99 zł (bezpłatna od 299 zł)
księgarnia taniaksiazka
kup teraz: 21,13 złDostawa od 7,99 zł (bezpłatna od 199 zł)
Książkę kupisz w pakiecie:
Czytajmy dzieciom w kolorze!

Czytajmy dzieciom w kolorze!

Zobacz wewnątrz

Pełny opis książki: Drzewo do samego nieba

opis książki

Drzewo do samego nieba w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Wydanie zawiera pełny tekst utworu, bez skrótów i cięć w treści. Wydanie to nie zawiera opracowania.

Każde dziecko marzyło choć raz, by wspiąć się na zielone, okazałe drzewo. Bracia Lichoccy nie próżnują i spełniają to marzenie. Kto by się spodziewał, że pośród gałęzi i z głową wśród liści doczekają tak wielu przygód!

Chłopcy podejdą do tego zadania w przemyślany sposób - stopniowo zdobywając kolejne konary i delektując się zwycięstwem po osiągnięciu coraz wyższych poziomów. Przy okazji zamienią się w rycerzy, którzy odczarują królewnę; okryją tajemniczy ogród; a także znajdą bocianie gniazdo. A to nie koniec ich przygód...

Polecamy pięknie wydanie w serii Kolorowa Klasyka! Ilustracje Sary Olszewskiej pomogą przenieść się w świat braci Lichockich i odkryć uroki ich ukochanego drzewa. Piękna edycja w twardej oprawie doskonale będzie prezentować się na półce.

recenzje

Piękna historia, ujmująco opowiedziana, z przesłaniem i różnymi wartościami, które warto w sobie pielęgnować. Zdecydowanie polecam (...) Książka zwraca uwagę na kwestię bezpieczeństwa podczas zabaw, ale przestrzega przed przesadą w tej kwestii. Bezpieczne życie, ale z dala od przyrody jest nudne, szare. Bez udziału przyrody w życiu człowieka, zwłaszcza dziecka, trudno dostrzec piękno i tajemnice świata. Kontakt z przyrodą daje wytchnienie, spokój, ale także pobudza wyobraźnię, uczy miłości do natury.

zaczytana.com.pl

Gdy czytam historię napisaną przez Marię Terlikowską w 1975 roku dostrzegam w niej o wiele więcej niż podczas dziecięcych lektur. Zauważam te wszystkie odniesienia do drzewa jako symbolu przyrody, natury, za którą tęsknimy, w której szukamy odpoczynku, która jest nam niezbędna. Ciekawe jest też zerknięcie na społeczność żyjącą wokół drzewa, na ludzi wciąż poranionych przez wojnę, którzy próbują się zjednoczyć i drzewo postrzegają jako element spajający i dający nadzieję.

prowincjonalnanauczycielka.pl

Miło jest znaleźć na rynku wydawniczym pięknie wydaną książkę dla dzieci, o ciekawej fabule, ślicznie ilustrowaną i z wartościowym przekazem, a jeszcze dodatkowo dowiedzieć się, że taka perełka znajduje się na liście lektur dla klas 1- 3 szkoły podstawowej. W tym przypadku mamy przyjemne z pożytecznym (...) Drzewo do samego nieba to piękna, ciepła i mądra opowieść o roli przyrody i wyobraźni, o przyjaźni, lojalności, życzliwości sąsiedzkiej pomocy i solidarności. Autorka uniknęła prawienia morałów, oddała głos dziecięcym bohaterom, z którymi łatwo utożsamią się również współczesne urwisy. Dziś też włażą na drzewa i potrafią świetnie się bawić dzięki wyobraźni.

zycieipasje.net

kategoria: Kolorowa Klasyka - twarda oprawa
kod: LKODN
ISBN: 978-83-7517-328-4
rok wydania: 2021
autor: Maria Terlikowska
ilustracje: Sara Olszewska
okładka: Aleksandra Zimoch
liczba stron: 56
typ oprawy: oprawa twarda
format: 175 x 250 mm
waga: 324 g
» napisz własną opinię o tej książce

Klienci kupujący tę książkę kupili też...

Ilustrowany słownik ortograficzny
cena z 20% rabatem: 18,36 zł
Elementarz - czytamy metodą sylabową
cena z 20% rabatem: 19,12 zł
Uczymy się liczyć
cena z 20% rabatem: 3,98 zł
Pamiętnik Czarnego Noska
Janina Porazińska
cena z 20% rabatem: 19,91 zł
Mały Książę (z ilustracjami Autora z 1942 roku)
Antoine de Saint-Exupéry
cena z 20% rabatem: 14,31 zł
Alicja w Krainie Czarów
Lewis Carroll
cena z 20% rabatem: 11,12 zł

spis treści

Drzewo do samego nieba

 • Drzewo
 • Pierwszy konar
 • Drugi konar
 • Zaklęta Dorota
 • Zezuś
 • Zdobycie Szklanej Góry
 • Nieprzyjaciel pod drzewem
 • Bożena płacze
 • Paweł w gipsie, a my w łaskach
 • Tajemniczy ogród
 • Bocianie gniazdo
 • Całe podwórko za drzewem
 • Odwiedziny

Opinie czytelników

 • Klasyka dla urwisów
  "Drzewo do samego nieba" to piękna, ciepła i mądra opowieść o roli przyrody i wyobraźni, o przyjaźni, lojalności, życzliwości sąsiedzkiej pomocy i solidarności.
  Autorka uniknęła prawienia morałów, oddała głos dziecięcym bohaterom, z którymi łatwo utożsamią się również współczesne urwisy. Dziś też włażą na drzewa i potrafią świetnie się bawić dzięki wyobraźni.
  Fabuła jest ciekawa i wciągająca, momentami zabawna, nie brakuje też odpowiedniego napięcia i chwil wzruszenia. To także realistyczny obrazek codziennego życia w mieście w latach 70. XX wieku, świadectwo przemian w miejskiej architekturze na przestrzeni lat, a dla dorosłych czytelników dodatkowo podróż sentymentalna, do czasów własnego dzieciństwa i przeżywanych wówczas przygód.

  Cieszę się, że ten utwór wpisano na listę szkolnych lektur dla najmłodszych uczniów, bowiem dzięki takim książkom jak ta – ciekawym, atrakcyjnym i wartościowym, można naprawdę zachęcić do czytania, rozbudzić pasję, niekiedy skutecznie tłamszoną przez przymus i nieodpowiedni dobór tekstu.
  "Drzewo do samego nieba" łączy walory poznawcze z wychowawczymi, nie tracąc na wyrazie artystycznym. To naprawdę ładna i dobra proza.
  Agnieszka / "Życie i Pasje"