szkoły, przedszkola, biblioteki księgarnie hurt
bez logowania zamawiaj jako:
Książki wg wieku: 1-3 lat | 4-6 lat | 7-9 lat | 10+ lat | 15+ lat
Szukaj po cenie  od:  do:  
start » dla dzieci » pozostałe » zagadki dla dzieci » Wielka księga zagadek i łamigłówek

Wielka księga zagadek i łamigłówek

szkoła: szkoła podstawowa/przedszkole
  • Książka dedykowana dzieciom w wieku 6+.

pełny opis książki »

cena: 29,90 zł
cena z rabatem 20%: 23,92 zł 

Zobacz wewnątrz

Wielka księga zagadek i łamigłówek

Pełny opis książki: Wielka księga zagadek i łamigłówek

kategoria: zagadki dla dzieci
kod: WKZA4
ISBN: 978-83-7517-864-7
rok wydania: 2020
autor: Nikola Kucharska
ilustracje: Nikola Kucharska
okładka: Nikola Kucharska
liczba stron: 252
typ oprawy: oprawa miękka
format: 300 x 240 mm
waga: 945 g
» napisz własną opinię o tej książce

opis książki

Jeszcze nigdy żadna książka z łamigłówkami nie zapewniała tak wszechstronnej i ciekawej rozrywki! Zapraszamy chłopców i dziewczynki w fascynującą podróż przez różne miejsca i krainy - od epoki dinozaurów, przez czasy księżniczek i rycerzy, po morskie głębiny i nieograniczone przestrzenie kosmosu.

Można tu znaleźć wszystkie typy zabaw ulubione przez dzieci - labirynty, szukanie różnic, łączenie par, dobieranie pasujących elementów, rysowanie i kolorowanie, a także krzyżówki, łamigłówki logiczne i szyfry. Zadania prezentują trzy stopnie trudności, a więc każde dziecko znajdzie coś dla siebie. A wszystko to w oszałamiającej rozmachem i kolorami oprawie graficznej przygotowanej przez niezrównaną graficzkę, Nikolę Kucharską.

Książka dedykowana dzieciom w wieku 6+.

Zapraszamy do zabawy, od której nie można się oderwać!

recenzje

Nie spotkałam na naszym rynku książki z tak dużą różnorodnością zadań. Bardzo podobają mi się zadania z matematyki, które są bardzo sprytnie wkomponowane. Dziecko rozwiązując je ma świetną zabawę i nawet nie jest świadome tego, że właśnie się uczy (...) Genialna książka dostarczająca sporo radości, zabawy i nauki. Jej uniwersalność sprawia, że u nas z książki korzysta 4- i 8-latek, zgodnie dzieląc się zadaniami. System medali dodatkowo motywuje ich do działania.

karolowamama.blogspot.com

Gdybym miała ocenić "Wielką księgę zagadek i łamigłówek" i porównać ją z innymi podobnymi publikacjami - z całą pewnością zajęłaby zaszczytne, pierwsze miejsce na podium. To chyba jeden z najbardziej obszernych i urozmaiconych zbiorów, z jakim mieliśmy do tej pory do czynienia (...) Treści edukacyjne są tutaj niesamowicie sprytnie przemycone - okraszone pięknymi grafikami, gwarantujące dziecku wrażenie świetnej zabawy oraz zupełnie naturalne, niewymuszone przyswajanie nowej wiedzy. Myślę, że taka nauka jest przede wszystkim wielką frajdą i przyjemnością (...)

naszebabelkowo.pl

„Wielka księga zagadek i łamigłówek” zachwyciła mnie starannością wykonania. Ilustracje i zagadki są dopracowane. Nie ma tutaj stron, których jedynym zadaniem jest zwiększanie objętości książki. Staranny wydruk i dobrej jakości papier sprawiają, że zabawa daje dużo radości. Do tego dochodzi przyjemność obcowania z czymś ładnym — ilustracje Nikoli Kucharskiej są dopracowane, przemyślane i budzą masę skojarzeń z innymi jej książkami. Od razu ma się ochotę po nie sięgnąć i sprawdzić, kogo przeniosła do labiryntów i wykreślanek. Z częścią zagadek bez problemu poradzą sobie małe dzieci, przy niektórych trzeba pogłówkować chwilę dłużej. Ośmiolatek nie nudzi się i nie narzeka, że to za proste. Świetna książka.

synkoweczytanie.wordpress.com

Takiej księgi już dawno u nas nie było, nie... takiej księgi nigdy u nas nie było. Jest po prostu rewelacyjna i wciągnęła Wojtka na całego, nawet po powrocie z zerówki (co jest najwyższą rekomendacją dla wszelkiego typu zadań i łamigłówek, bo po powrocie z zerówki przeważnie nie ma ochoty na nic). Tym czasem ta Księga jest tak genialnie opracowana, że kusi i zachęca (...) Jak dla mnie to jest hit na tegoroczne wakacje. Jeżeli macie dziecko 6+, to z ręką na sercu i z pełną odpowiedzialnością za każde słowo mówię Wam - kupujcie!!!

kusiatka.blogspot.com

Oto powody, dla których musisz ją kupić... (...) Cały ogrom zadań, podczas rozwiązywania których dziecko doskonale się bawi, a mimo to przemycona jest tu nauka (...) Gwarantuje dobrą zabawę i możliwość wypicia ciepłej kawy ;) (...) Nie ma drugiej takiej na rynku (...)

kreatywniewdomu.pl

Przyznam, że tak pokaźny zbiór zadań dla dzieci trafia się bardzo rzadko. Na rynku dostępne są raczej kilkunastostronicowe książeczki z którymi maluchy często rozprawiają się w jeden dzień i proszą o kupno kolejnej książeczki. W tym wypadku zadań wystarczy na całe wakacje, i super ;) Co ważne, w tym wypadku ilość idzie w parze z jakością, co również bardzo cieszy.

testowanieartdzieciece.blogspot.com

Szata graficzna urzekła każdą osobę, której książkę pokazywałam, od dziecka po dziadka. Tu nic nie znalazło się przypadkiem i od niechcenia. Każda strona, każdy szczegół jest dopieszczony, przemyślany, ciesząc oko. Szczerze mówiąc, sama nie mogłam oprzeć się pokusie, by wodzić palcem po labiryncie czy rozwiązać zadanie matematyczne. Nie kolorowałam tylko dlatego, że dziewczynki nie potrafiły oddać mi żadnej z kolorowanek (...) Jako rodzic i nauczyciel szukałam czegoś, do czego jednak mogłabym się przyczepić. Z satysfakcją stwierdzam, że nie znalazłam. Zadania są podzielone tematycznie, a każde z nich jest oznaczone stopniem trudności jako łatwe, trudne lub super trudne. Dziecko może sobie sumować ilość zdobytych odznak, co wpływa nie motywująco. Ponadto brak tu monotonii, wszystko jest nowe, inne i bardzo ciekawe, przy tym rodzaje aktywności są bardzo zróżnicowane, dzięki czemu się nie nudzą.

ksiazkawdzieci.blogspot.com

Klienci kupujący tę książkę kupili też...

100 zabaw - nauka przez zabawę
cena z 20% rabatem: 9,56 zł
Uczymy się pisać
cena z 20% rabatem: 3,19 zł
Czytanie ze zrozumieniem
cena z 20% rabatem: 7,96 zł
Uczymy się czytać
cena z 20% rabatem: 3,19 zł
Ćwiczenia w czytaniu i pisaniu - Elementarz
cena z 20% rabatem: 15,91 zł
Uczymy się liczyć
cena z 20% rabatem: 3,19 zł

Zobacz też ...

spis treści

Wielka księga zagadek i łamigłówek

  • Rozdział 1. Zwierzaki
  • Rozdział 2. Potwory i straszydła
  • Rozdział 3. Piraci
  • Rozdział 4. Kosmici i astronauci
  • Rozdział 5. Dinozaury
  • Rozdział 6. Księżniczki i rycerze
  • Rozdział 7. Detektywi
  • Rozdział 8. Morza i oceany
  • Rozdział 9. Pojazdy