bez logowania zamawiaj jako:
szkoły, przedszkola, biblioteki księgarnie hurt
start » dla dzieci » seria 64 strony w kolorze » Mądre bajki - DUŻE litery

Mądre bajki - DUŻE litery

*format A4, kolorowe ilustracje, kreda, duża czcionka*

ocena klientów (2 opinie):
oceń »
szkoła: szkoła podstawowa/przedszkole
  • format A4
  • duże litery

pełny opis książki »

cena: 29,90 zł
chwilowo niedostępna
powiadom o dostępności

Zobacz wewnątrz

Podobne książki

Pełny opis książki: Mądre bajki - DUŻE litery

opis książki

Przedstawiamy wyjątkową edycję znanej i popularnej książki Mądre bajki, która cieszy się bardzo dobrymi opiniami! Duży format, duże i wyraźne litery oraz niezwykle kolorowa, dopracowana szata graficzna sprawią, że publikacja spodoba się zarówno przedszkolakom, jak i dzieciom, które zaczynają już czytać samodzielnie.

Zawiera ona dwadzieścia opowiadań dostosowanych długością do małych czytelników, napisanych zrozumiałym językiem. Każda historia porusza jakieś ważne zagadnienie, z którym dzieci stykają się na co dzień, i pozwala lepiej je zrozumieć, a także zachęca do przemyśleń i rozmów z dorosłymi. Teksty mówią o znaczeniu przyjaźni, o otwartości na innych i akceptacji odmienności, o wierze we własne możliwości, o dbaniu o środowisko, o skutkach kłamstwa i wielu innych istotnych sprawach. Towarzyszą im krótkie podsumowania, które można wykorzystać jako inspirację do rozmowy.

Gorąco polecamy!

recenzje

Każda bajka zajmuje nie więcej niż trzy strony i z pewnością zainteresuje każdego małego przedszkolaka, który z ochotą wysłucha znajdujących się w niej opowieści. Bajki są ciekawe i atrakcyjne dla maluchów. Każda opowieść kryje też ciekawą lekcję dla dzieci, łączy więc naukę z przyjemną zabawą, którą dzieci podzielą chociażby ze swoimi rodzicami gdyż ktoś im te bajki musi przeczytać (...) Myślę, że stworzenie takiej właśnie lektury było trafionym pomysłem i gorąco zachęcam do sięgnięcia po ten właśnie tytuł np. z okazji zbliżających się mikołajek. Cena jest wszak bardzo atrakcyjna ;)

testowanieartdzieciece.blogspot.com

Można pomylić się, jeżeli sądzimy, że za tytułem skryta jest wiedza matematyczna bądź fizyczna. Krótkie bajki zawarte w książeczce traktują o równie poważnych tematach, ale przedstawione zostały dzieciom w bardzo przystępny, zrozumiały sposób. „Mądre bajki” to nie tylko tytuł, tak bowiem można określić ich cechę, są po prostu mądre, co niekoniecznie jest regułą w książkach dla dzieci (...) „Mądre bajki” Wydawnictwa Greg polecam z całą mocą. Autorka w bardzo przyjaznej, nienachalnej formie zwraca się do dzieci, proponując im tematy trudne niejednokrotnie i dla samych dorosłych.

karolowamama.blogspot.com

"Mądre bajki" czytaliśmy na dobranoc przed zaśnięciem i bardzo przypadły do gustu zarówno mnie, jak i mojemu starszakowi. Nie tylko nas bawiły, ale również stanowiły świetną pomoc w procesie wychowywania. Historyjki napisane są przystępnym i zrozumiałym dla przedszkolaka językiem. Dodam, że książeczka jest ślicznie wydana.

testolandiazadarmo.blogspot.com

Dzieci, słuchając kolejnych opowieści, dowiadują się między innymi, że nie każdy jest taki sam, a inność nie oznacza, że ktoś jest od nas gorszy; uczą się, że należy wyznaczać sobie cele i dążyć do ich realizacji; dowiadują się, na czym polega prawdziwa przyjaźń i czym jest miłość. Książka wzbudza w dzieciach poczucie własnej wartości, ale także pokazuje, jak radzić sobie w różnych sytuacjach, nie rzadko dość trudnych (...) Lektura stanowi bardzo dobry pretekst do rozmów z naszymi dziećmi na temat tolerancji, radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz o uczuciach.

ikwdomowymzaciszu.blogspot.co.uk

Zamieszczone bajki w prosty i przystępny sposób tłumaczą trudne do zrozumienia przez dzieci tematy: akceptacja, miłość, przyjaźń, narodziny, śmierć. Bajki są napisane łatwym, przystępnym, zrozumiałym językiem. Opowiadania są pięknie ilustrowane (...) Książkę polecamy na prezent i bez okazji. To wspaniała pozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Idealna na prezent z okazji zakończenia roku przedszkolnego.

inaisewa.blogspot.com

Książka ukazuje nam, że rozmowy z dziećmi na poważne tematy wcale nie muszą być trudne i skomplikowane. W publikacji przeczytamy także o tym, dlaczego warto mieć przyjaciół i jak wiele są oni w stanie dla nas zrobić. Autorka porusza także trudne i niezbyt przyjemne tematy takie jak umieranie, lecz jest to przedstawione w sposób przyjazny dla dzieci (...) Dużym atutem są także ilustracje, które goszczą niemal na każdej stronie. Strony również przyciągają uwagę dzieci, gdyż nie są białe, tylko kolorowe, pasujące do dziewczynki, jak i chłopca.

recenzjejoanny.blogspot.com

spis treści

Mądre bajki

  • Amelka wyrusza w świat. O lęku przed zmianami
  • Babcia Dosia. O odchodzeniu
  • Domek na drzewie. Dbanie o środowisko naturalne
  • Dzióbek. O przełamywaniu strachu
  • Kogo chwycił mróz. O godzeniu się z losem
  • Koszyczek malin. O otwartości na innych
  • Mała Stopa. O tym, że każdy jest inny
  • Misiek. O odpowiedzialności
  • Nadciągają krokodyle! O skutkach kłamstwa
  • Najważniejszy wyścig. O uczciwości
  • Nie potrafię. O wierze w swoje możliwości
  • Noc bez gwiazd. O znaczeniu prawdziwej przyjaźni
  • O żółwiku Jasiu. O tym, że nie wszystko można kupić
  • O małpce Ritu-Titu. O strachu przed innymi
  • Rodzinny stół. O tym, jak ważne są więzi
  • Wielka Powódź. O solidarności
  • Wyjątkowy tygrysek. O akceptacji
  • Zakochana para. O pierwszych uczuciach
  • Zepsute auto. O zazdrości
  • Zielony miś. O życzliwości
kategoria: seria 64 strony w kolorze
kod: S6MBA4
ISBN: 978-83-7517-449-6
rok wydania: 2024
autor: Agnieszka Antosiewicz
liczba stron: 64
typ oprawy: oprawa twarda
format: 210 x 295 mm
waga: 442 g
» napisz własną opinię o tej książce

Klienci kupujący tę książkę kupili też...

Bajki logopedyczne misia API (2-4 lat)
cena z rabatem: 22,37 zł
Bajki logopedyczne misia API (4-6 lat)
cena z rabatem: 19,96 zł
Jama gębowa ćwiczy słowa. Wiersze logopedyczne dla dzieci
cena z rabatem: 15,99 zł
Bubu uczy się mówić. A kuku!
cena z rabatem: 20,78 zł
Świat dźwięków
cena z rabatem: 25,60 zł
Mądre bajki - pozytywne myślenie
cena z rabatem: 19,96 zł

Zobacz też ...

Opinie czytelników

  • zróbcie coś z tym!
    A ja powiem NIE, NIE, NIE!!! Nie godzę sie na coś takiego! Ja też upiłam tę książkę Isbisa, bo byłam święcie przekonana, że to kolejna z serii Mądrych Bajek Wydawnictwa GREG. Pomyliłam się, ale kasy nikt mi już nie zwróci!
    Edzia
  • tylko to wydanie!
    To wydanie jest najlepsze. Uważajcie, ktoś się pod was podszywa i sprzedaje dużo gorsze bajki o tym samym tytule!!!
    Lukasz