szkoły, przedszkola, biblioteki księgarnie hurt
bez logowania zamawiaj jako:
Bubu mówi ... A kuku!

Mądre bajki

*kolorowe ilustracje, kreda, duża czcionka*

ocena klientów:
oceń »
szkoła: szkoła podstawowa/przedszkole

pełny opis książki »

cena: 12,96 zł
cena z rabatem 20%: 10,36 zł 
Kup w Twojej
ulubionej księgarni
księgarnia korob
kup teraz: 6,80 złDostawa od 12,99 zł (bezpłatna od 999 zł)
księgarnia czytampl
kup teraz: 7,17 złDostawa od 6,99 zł (bezpłatna od 299 zł)
księgarnia taniaksiazka
kup teraz: 7,36 złDostawa od 7,99 zł (bezpłatna od 199 zł)
księgarnia bonito
kup teraz: 9,07 złDostawa od 7,99 zł (bezpłatna od 299 zł)

Zobacz wewnątrz

Podobne książki

Pełny opis książki: Mądre bajki

kategoria: seria 64 strony w kolorze
kod: S6MB
ISBN: 978-83-7517-386-4
rok wydania: 2020
autor: Agnieszka Antosiewicz
ilustracje: Karolina Rosołek
okładka: Aleksandra Zimoch
liczba stron: 64
typ oprawy: oprawa twarda
format: 175 x 250 mm
waga: 340 g
» napisz własną opinię o tej książce

opis książki

Przedstawiamy Mądre bajki - zbiór ciekawych opowiadań, które przekazują ważne prawdy, mówią o wartościach.

Dzieci dowiedzą się z tej książeczki o prawdziwej przyjaźni, sile miłości, tolerancji i akceptacji, o zrozumieniu dla innych i wierze w siebie, o wartości rodziny, ale także o niełatwych sprawach. Teksty napisane są przystępnym, zrozumiałym językiem, pięknie zilustrowane. Lektura będzie idealnym wstępem do ciekawej i rozwijającej rozmowy z dzieckiem.

Wydanie w trwałej, niezwykle estetycznej oprawie będzie idealnym prezentem dla każdego dziecka i z pewnością zajmie najważniejsze miejsce w dziecięcej biblioteczce.

Zapraszamy do wspólnego czytania!

recenzje

Każda bajka zajmuje nie więcej niż trzy strony i z pewnością zainteresuje każdego małego przedszkolaka, który z ochotą wysłucha znajdujących się w niej opowieści. Bajki są ciekawe i atrakcyjne dla maluchów. Każda opowieść kryje też ciekawą lekcję dla dzieci, łączy więc naukę z przyjemną zabawą, którą dzieci podzielą chociażby ze swoimi rodzicami gdyż ktoś im te bajki musi przeczytać (...) Myślę, że stworzenie takiej właśnie lektury było trafionym pomysłem i gorąco zachęcam do sięgnięcia po ten właśnie tytuł np. z okazji zbliżających się mikołajek. Cena jest wszak bardzo atrakcyjna ;)

testowanieartdzieciece.blogspot.com

Można pomylić się, jeżeli sądzimy, że za tytułem skryta jest wiedza matematyczna bądź fizyczna. Krótkie bajki zawarte w książeczce traktują o równie poważnych tematach, ale przedstawione zostały dzieciom w bardzo przystępny, zrozumiały sposób. „Mądre bajki” to nie tylko tytuł, tak bowiem można określić ich cechę, są po prostu mądre, co niekoniecznie jest regułą w książkach dla dzieci (...) „Mądre bajki” Wydawnictwa Greg polecam z całą mocą. Autorka w bardzo przyjaznej, nienachalnej formie zwraca się do dzieci, proponując im tematy trudne niejednokrotnie i dla samych dorosłych.

karolowamama.blogspot.com

"Mądre bajki" czytaliśmy na dobranoc przed zaśnięciem i bardzo przypadły do gustu zarówno mnie, jak i mojemu starszakowi. Nie tylko nas bawiły, ale również stanowiły świetną pomoc w procesie wychowywania. Historyjki napisane są przystępnym i zrozumiałym dla przedszkolaka językiem. Dodam, że książeczka jest ślicznie wydana.

testolandiazadarmo.blogspot.com

Dzieci, słuchając kolejnych opowieści, dowiadują się między innymi, że nie każdy jest taki sam, a inność nie oznacza, że ktoś jest od nas gorszy; uczą się, że należy wyznaczać sobie cele i dążyć do ich realizacji; dowiadują się, na czym polega prawdziwa przyjaźń i czym jest miłość. Książka wzbudza w dzieciach poczucie własnej wartości, ale także pokazuje, jak radzić sobie w różnych sytuacjach, nie rzadko dość trudnych (...) Lektura stanowi bardzo dobry pretekst do rozmów z naszymi dziećmi na temat tolerancji, radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz o uczuciach.

ikwdomowymzaciszu.blogspot.co.uk

Zamieszczone bajki w prosty i przystępny sposób tłumaczą trudne do zrozumienia przez dzieci tematy: akceptacja, miłość, przyjaźń, narodziny, śmierć. Bajki są napisane łatwym, przystępnym, zrozumiałym językiem. Opowiadania są pięknie ilustrowane (...) Książkę polecamy na prezent i bez okazji. To wspaniała pozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Idealna na prezent z okazji zakończenia roku przedszkolnego.

inaisewa.blogspot.com

Książka ukazuje nam, że rozmowy z dziećmi na poważne tematy wcale nie muszą być trudne i skomplikowane. W publikacji przeczytamy także o tym, dlaczego warto mieć przyjaciół i jak wiele są oni w stanie dla nas zrobić. Autorka porusza także trudne i niezbyt przyjemne tematy takie jak umieranie, lecz jest to przedstawione w sposób przyjazny dla dzieci (...) Dużym atutem są także ilustracje, które goszczą niemal na każdej stronie. Strony również przyciągają uwagę dzieci, gdyż nie są białe, tylko kolorowe, pasujące do dziewczynki, jak i chłopca.

recenzjejoanny.blogspot.com

Klienci kupujący tę książkę kupili też...

Najciekawsze bajki przedszkolaka
cena z 20% rabatem: 7,96 zł
Bajki dla chłopców
cena z 20% rabatem: 7,96 zł
Bajki na dobranoc
cena z 20% rabatem: 7,96 zł
Bajki dla dziewczynek
cena z 20% rabatem: 7,96 zł
Zagadki dla dzieci
cena z 20% rabatem: 7,96 zł
Co warto wiedzieć o krajach + dodatek: MAPKA DLA DZIECI
cena z 20% rabatem: 7,96 zł

Zobacz też ...

spis treści

Mądre bajki

 • Amelka wyrusza w świat
 • Babcia Dosia
 • Domek na drzewie
 • Dzióbek
 • Kogo chwycił mróz?
 • Koszyczek malin
 • Mała stopa
 • Misiek
 • Nadciągają krokodyle!
 • Najważniejszy wyścig
 • Nie potrafię!
 • Noc bez gwiazd
 • O żółwiku Jasiu
 • O małpce Ritu-Titu
 • Rodzinny stół
 • Wyjątkowy tygrysek
 • Zakochana para!
 • Zepsute auto
 • Zielony miś

Opinie czytelników

 • super
  Bardzo fajne i pouczające bajki idealne dla przedszkolaka.