bez logowania zamawiaj jako:
szkoły, przedszkola, biblioteki księgarnie hurt
start » dla dzieci » seria 64 strony w kolorze » Mądre bajki - przyjaźń

Mądre bajki - przyjaźń

*kolorowe ilustracje, kreda, duża czcionka*

szkoła: szkoła podstawowa/przedszkole

pełny opis książki »

cena: 17,98 zł
cena z rabatem: 14,39 zł 

Zobacz wewnątrz

Podobna książka

Pełny opis książki: Mądre bajki - przyjaźń

opis książki

Relacje międzyludzkie sprawiają, że życie nasze i innych jest piękne i wartościowe. Aby je budować, trzeba jednak rozwinąć w sobie wiele różnych zdolności i nie dla wszystkich jest to łatwe. Prawdziwa przyjaźń dodaje światu kolorów, ale jak ją znaleźć, jak o nią dbać i jak samemu być dobrym przyjacielem? Tego wszystkiego dzieci muszą dopiero się nauczyć.

Przedstawiamy zbiór ciepłych i mądrych opowiadań, dzięki którym maluchy dowiedzą się o tym, co w życiu ważne: czym jest wrażliwość, cierpliwość, otwartość na innych, współczucie, empatia, odpowiedzialność za innych, ale też asertywnośćświadomość własnej wartości. Z kart książeczki mały czytelnik dowie się, czy Basia bez jednego ząbka może być piratem, skąd się wzięło ogromne ucho Kasi, czego o robieniu innym żartów nauczyły się małe warchlaki, dlaczego Lolek cieszył się mimo przegranej w zawodach - i pozna jeszcze inne ciekawe historie, które mogą stać się wstępem do wielu przemyśleń i rozmów z dzieckiem.

Zapraszamy do lektury!

recenzje

Opowieści przedstawione w książce są niezwykle refleksyjne... uczą doceniać piękne chwile... pomagają zrozumieć wartość przyjaźni, miłości i tolerancji... pokazują, że nie liczy się wygląd, lecz to, co nosimy w sercach... pomagają pielęgnować optymizm, ale przede wszystkim zachęcają do posiadania marzeń. Te pełne ciepła i empatii opowiastki mogą stanowić wyśmienity pretekst do wielu wzruszających i ciekawych rozmów z dziećmi. Polecamy!

Instagram/zaczytany_franek

Mądre opowiadania, dobrze dobrani bohaterowie, z którymi dziecko może się utożsamić dadzą bardzo dobrą bazę do wspólnej rozmowy, nie tylko rodzica z dzieckiem, ale także książka ta może być z powodzeniem wykorzystana przez nauczycieli do rozmowy ze swoimi uczniami, do dyskusji na ich poziomie (...) Z doświadczenia z innymi książkami z tej serii już wiem, że nie tylko dzieci mogą coś z nich wynieść wartościowego, nie tylko dzieci się wzruszą podczas wieczornego słuchania rożnych historii przed zaśnięciem, ale z pewnością niejeden dorosły odda się również swojej wyobraźni i da się ponieść przeczytanym przez siebie bajkom. Polecam!

karolowamama.blogspot.com

Historie są niezwykle różnorodne. Ich bohaterami są nie tylko ludzie ale i zwierzęta, a nawet kosmici! Opowieści są ciekawe i mogą być świetnym punktem wyjścia do rozmów o ważnych dla małego czytelnika sprawach (...) Książkę zdobią ładne, kolorowe ilustracje. Nie jest ich dużo, ale znajdziemy je w każdym opowiadaniu.

Instagram/biblioteka.malych.czytaczy

,,Mądre bajki. Przyjaźń” jest książką o przyjaźni, ale nie tylko. Autorka słusznie podchodzi do tematu bardziej ogólnikowo pamiętając, że obdarzanie kogoś sympatią to także kwestia zaufania, wspólnego porozumienia czy mówienia sobie tego, co właściwe. Jeżeli będziemy się chwalić lub nieprzyjemnie żartować z innych z pewnością nie uda nam się zyskać sympatii naszych rówieśników.

bajkochlonka.pl

Książka Agnieszki Antosiewicz to niezwykle ciekawa publikacja dla młodszych dzieci. Zebrane w niej opowiadania napisane są prostym i przystępnym językiem. Każda historia jest ciekawa, a co najważniejsze, przedstawieni w niej bohaterowie nie są idealni. Mają swoje zalety, ale i wady, nad którymi pracują. Opowiadania nie dają gotowych rozwiązań, ale skłaniają maluchy do refleksji. Lektura tej książki będzie świetnym wstępem do rozmowy o relacjach, emocjach i zachowaniach, które składają się na naszą codzienność.

czytelniczepodworko.pl

Bajki, które znajdziemy w publikacji, są napisane prostym, przystępnym językiem. Momentami są wzruszające, czasami śmieszne. Wszystko stonowane, aby lepiej trafić do dzieci. Książka bardzo spodobała się synkowi, gdyż jej bohaterami nie są tylko ludzie, ale także zwierzęta a czasami także kosmici. Książka może być pomocna rodzicom lub nauczycielom szczególnie w tym trudnym czasie (...) Myślę, że takie książki powinny znaleźć się w każdej domowej bibliotece, gdyż są bardzo interesujące. Pomagają rodzicom w przekazywaniu dzieciom ważnych wartości, którymi powinni kierować się w życiu.

recenzjejoanny.blogspot.com

To bardzo wartościowa książka dla dzieci. Opowieści ukazują dzieciom, na czym polega przyjaźń i jak budować oparte na zaufaniu relacje. Dzięki tej książce dowiemy się jak być dobrym przyjacielem, jak znaleźć przyjaciela i jak pielęgnować przyjaźń. W środku znajdziemy piękne, kolorowe ilustracje.

Instagram/mama_gabrysi_i_zuzi

spis treści

Mądre bajki - przyjaźń

 • Bari - pies, który nie szczekał. O wytrwałości
 • Miłka wśród gwiazd. O sile marzeń
 • Koszmarne wakacje. O tym, że warto czasem zmienić zdanie
 • Największe ucho świata. O potrzebie uważności
 • Pompon nie lubi. O docenianiu tego, co się ma
 • Wielkie oczy. O tym, że każdy ma dobre strony
 • Ahoj, przygodo! O zgubnym przechwalaniu się
 • Maja wysiaduje jaja! O umiejętności odmawiania
 • Maniek się zgubił. O odpowiedzialności
 • Nie mam czasu! O tym, jak ważnyjest czas na bycie dzieckiem
 • Potwór w lesie! O przykrych żartach
 • Pechowa czternastka. O tym, że zawsze warto poznać kogoś nowego
 • A może wygram te zawody? O sile płynącej z optymizmu
 • Urodzinowe przyjęcie i klops. O umiejętności słuchania innych
 • Dziurawe rajstopy. O tym, że piękno można znaleźć wszędzie
kategoria: seria 64 strony w kolorze
kod: S6MPR
ISBN: 978-83-7517-978-1
rok wydania: 2023
autor: Agnieszka Antosiewicz
liczba stron: 64
typ oprawy: oprawa miękka
format: 170 x 245 mm
waga: 179 g
» napisz własną opinię o tej książce

Klienci kupujący tę książkę kupili też...

Mądre bajki - pozytywne myślenie
cena z rabatem: 14,39 zł
Mądre bajki - przyjaźń
cena z rabatem: 19,96 zł
Mądre bajki - pozytywne myślenie
cena z rabatem: 19,96 zł
Mądre bajki
cena z rabatem: 14,39 zł
Mądre bajki
cena z rabatem: 19,96 zł
Inspirujące bajki
cena z rabatem: 14,39 zł

Zobacz też ...