bez logowania zamawiaj jako:
szkoły, przedszkola, biblioteki księgarnie hurt

Zbrodnia i kara

Fiodor Dostojewski

*kolorowe ilustracje, kreda, duża czcionka*

ocena klientów (23 opinie):
oceń »
szkoła: liceum/technikum

pełny opis książki »

cena: 49,90 zł
cena z rabatem: 39,92 zł 
zobacz inne:

Podobne książki

Pełny opis książki: Zbrodnia i kara

opis książki

Zbrodnia i kara w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Wydanie zawiera pełny tekst utworu, bez skrótów i cięć w treści. Wydanie to nie zawiera opracowania.

Zbrodnia i kara to powieść zaliczana do arcydzieł literatury światowej. Opowiada historię zbrodni, której dokonał były ubogi student Rodion Raskolnikow. Co skłoniło go do tego kroku? Czym można to wytłumaczyć? Czy istnieje cokolwiek, co pozwala usprawiedliwić zabójstwo? Co dzieje się z umysłem mordercy? Jaką karę poniósł Raskolnikow?

Dostojewski stara się odpowiedzieć na te pytania i robi to w realistyczny, pełen psychologicznej głębi sposób. Zbrodnia i kara to fascynujące studium zbrodni i umysłu mordercy. To też niezapomniany obraz Petersburga z końca XIX wieku. Powieść absolutnie wybitna. Polecamy.

Ekskluzywne wydanie w serii Kolorowa Klasyka - na pięknym papierze z oryginalnymi, onirycznymi ilustracjami Wojtka Świerdzewskiego, które czynią tę edycję wyjątkową. Twarda oprawa zapewni trwałość i atrakcyjny wygląd książki!

recenzje

W środku książki gruby papier, a oprócz treści ilustracje Wojciecha Świerdzewskiego. Nie jakieś kolorowe, pstrokate i wesołe, a poważne, subtelne, czasem niepokojące - oddające klimat powieści. Całość wzbudza nie tylko niepewność, ale i ciekawość - zachęca do tego, by zagłębić się w treść. Nie żałuję, że to zrobiłam... żałowałam, że nie sięgnęłam po tę książkę wcześniej.

magicznykociolek.blox.pl

recenzje

Wydawnictwo GREG przygotowało specjalną serię, która być może zachęci do ponownego sięgnięcia po ponadczasową literaturę. Jest to szansa na przekonanie się, czy lektury szkolne naprawdę są takie złe czy to tylko wymysł uczniów (...) Powieść ta jest wielowątkowa, co czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną dla odbiorcy. Znajdziecie tutaj zbrodnię, pijaństwo, miłość i przyjaźń. Zdecydowanie warto ją przeczytać. Zapewniam, że nie pożałujecie czasu, który przeznaczyliście na przeczytanie właśnie tej książki (...) Wydaje mi się, że każdy czytelnik zwraca uwagę na estetykę książek i zależy mu na tym, aby jego egzemplarze pięknie prezentowały się na domowej półeczce. Wydawnictwo GREG daje nam propozycję nie do odrzucenia.

czytanienaszymzyciem.blogspot.com

spis treści

Zbrodnia i kara

 • Część pierwsza
 • Część druga
 • Część trzecia
 • Część czwarta
 • Część piąta
 • Część szósta
 • Epilog
kategoria: Kolorowa Klasyka - twarda oprawa
kod: LKOZB
ISBN: 978-83-7517-643-8
rok wydania: 2023
autor: Fiodor Dostojewski
liczba stron: 504
typ oprawy: oprawa twarda
format: 170 x 245 mm
waga: 930 g
» napisz własną opinię o tej książce

Klienci kupujący tę książkę kupili też...

Lalka
Bolesław Prus
cena z rabatem: 51,96 zł
Romeo i Julia
William Szekspir
cena z rabatem: 19,96 zł
Przedwiośnie
Stefan Żeromski
cena z rabatem: 23,96 zł
Chłopi
Władysław Stanisław Reymont
cena z rabatem: 47,99 zł
Granica
Zofia Nałkowska
cena z rabatem: 23,92 zł
Wesele
Stanisław Wyspiański
cena z rabatem: 30,36 zł

Opinie czytelników

 • Najlepsza lektura!
  Sięgając po tę książkę pomyślałam, że przez nią nie przebrnę. Ilość stron mnie przeraziła. Ale doczytałam ją do samego końca i jestem zachwycona! Naprawdę, najlepsza lektura z jaką się spotkałam w liceum. Wcale nie jest nudna, dużo się w niej dzieje. A poza tym ma główny wątek kryminalny, co jest fantastyczną sprawą. Wiem też na pewno, że za jakiś czas wrócę do tej książki. Polecam! :)
  aniania
 • Zbrodnia moralnie uzasadniona?
  Nie mam teraz czasu na czytanie, ale powróciłam w tzw. międzyczasie do klasyki i odświeżyłam „Zbrodnię i karę”. Bomba! Tę książkę czyta się jak wykład o kwadraturze koła. Okazuje się, że WSZYSTKO, jeśli się tylko chce i ma odpowiedni cel można wybielić i dorobić do tego ideologię. I to taką, jaka do dziś przyświeca wielu ludziom. Jakże częste jest usprawiedliwianie podłości, manipulowanie prawem, wyszukiwanie okoliczności łagodzących dla parszywych postępków. Teorie Raskolnikowa, żywe do dzisiaj, pokazują mentalność przestępcy. Raskolnikow nie zabił z powodu trudnej sytuacji materialnej, chociaż się w niej znajdował. On po prostu CHCIAŁ to zrobić, taka potrzeba tkwiła w nim od dawna i wysączała się z niego najpierw w postaci karkołomnych twierdzeń, a później w postaci przerażających czynów. Był przy tym zamknięty na okazywane mu dobro, a jego własna dobroczynność wynikała nie tyle z odruchów serca, co raczej z obojętności na własny los. Książka zajmująca! Polecam do przemyśleń.
  opalka
 • Upalny chłód
  Zaraz po "Lalce" Bolesława Prusa była to druga lektura jaką przeczytałam w całości i to z ogromnym zainteresowaniem. Ta powieść jest zdecydowanie inna od tych, które czytałam do tej pory. Nie poszukują zabójcy, ale jest on od początku znany i przez resztę książki poznajemy jego psychikę. Widać tutaj odwrócenie i zmianę perspektywy. Myślę, że jest to bardzo ciekawe, ponieważ zawsze interesowało mnie to dlaczego ludzie popełniają przestępstwa i jakie uczucia im przy tym towarzyszą.
  Nastrój jest bardzo przytłaczający. Rzecz dzieje się w wyjątkowo upalnym lecie. W ogóle pogoda tutaj jakby współgra z uczuciami bohaterów.
  Najbardziej intrygujący jest epilog. Ale tego już może nie będę rozwijać, ponieważ na pewno będziecie o tym mieli lub mieliście na lekcjach językach polskiego :)
  Jeśli ktoś lubi powieści psychologiczne to polecam. :)
  Mz. Hyde
 • Geniusz Dostojewskiego
  Klasyka światowej literatury którą warto przeczytać i mieć na własność, by móc do niej wracać. Książka budzi niesamowite emocje, jeszcze długo po lekturze nie mogłam się otrząsnąć. Geniusz Dostojewskiego widać tu jak na dłoni. Doskonałe pod względem przedstawienia portretów psychologicznych. Polecam.
  Amanda
 • omgomg
  Ta książka wywarła na mnie niesamowite wrażenie. Warto pokusić się o zakup tej powieści.
  michal
 • Szok
  Tą książkę miałam przeczytać jako lekturę obowiązkową do mojej przyszłej maturki. Byłam przerażona. "Nigdy nie przeczytam tego opasłego, pozytywistycznego tomiska!"-myślałam. A potem szok. Bo jakoś nie potrafiłam się oderwać od tego utworu... Kratka za kartką, kartka za kartką... i tak w kółko. w ten oto sposób pokochałam Dostojewskiego i jego mroczne powieśći. "Zbrodnia i kara" opisuje losy wrażliwego i inteligentnego studenta Petersburga, który "zaplątany" w swej ideologii popełnia zbrodnię,a w konsekwencji musi ponieść karę... Utwór wywiera duże wrażenie i po jego przeczytaniu jakoś trudno się otrząsnąć z własnych refleksji... Gorąco polecam, zarówno tę książkę jak i inne tego twórcy!
  malaa139
 • Lektura obowiązkowa
  Kolejny przykład ksiązki szczególnie polecanej dla trochę starszego pokolenia. Jednocześnie cieszę się, że jest także lekturą obowiązkową w liceum. Porusza bardzo uniwersalną tematykę, zawsze będzie dotyczyła aktualnych problemów zwykłych ludzi. Ksiązka której fabuła nigdy się nie zestarzeje. Polecam.
  krycha150
 • Zbrodnia i kara
  Książka, która powinna uzmysłowić wiele czytelnikowi. W połączeniu ze znajomością filozofii Fryderyka Nietzschego da ogromne efekty i niesamowite zrozumienie postępowania głównego bohatera. Ale dosyć, wróćmy do samej książki. Napisana jest bardzo przystępnym językiem. Przede wszystkim należy pochwalić autora za niesamowity pomysł, ale także niebanalne zwroty akcji i zaskakujące zakończenie. Świetnie napisana książka do wielokrotnego czytania.
  Nickman15
 • Dobry prezent
  Ta książka to dobry prezent dla każdej osoby, która ukończyła 15 lat. Opowiada o zbrodni, przyczynach i skutkach. W tej chwili można podać w wątpliwość zasadę: cel uświęca środki. Główny bohater zostaje ukarany, jego psychika nie może wytrzymać zbrodni, której dokonał z premedytacją. Jednak książka posiada szczęśliwe zakończenie, ale tego można się dowiedzieć, jeśli ktoś przeczyta tą wspaniałą książkę. ŻYCZĘ MIŁEJ LEKTURY.
  maria_552
 • Zbrodnia i kara
  "Zbrodnia i kara" Fiodora Dostojewskiego to jedna z moich ulubionych lektur licealnych. Mimo, że książka nie jest napisana latwym językiem, autor mistrzowsko opisuje stan ducha głównego bohatera; jego myśli i uczucia. Polecam tę książkę szczegółnie tym osobom, które interesują się psychologią, ponieważ ukazuje ona fenomenalny przykład człowieka, który przez złudzenia i przyjmowanie negatywnych myśli za prawdziwe, popada w paranoję.
  a1lan1987
 • Zbrodnia i kara
  Uważam że jest to jedna z lepszych lektur które są omawiane w liceum.Ma ciekawą fabułe a także akcję co dość rzadko jest spotykane w naszych szkolnych książkach.Ta powieść to świene stadium ludzkiego umysłu.Warto zwrócić uwagę na polifoniczność tej książki.Nikt nie jest z góry negowany a zawsze możemy odkupić swoje winy i nawrócić sie
  remik7771
 • Dla każdego
  Książka posiada bardzo dobre studium naszego umysłu, autor świetnie przedstawia nam funkcjonowanie psychiki człowieka na przykładzie Raskolnikowa. Książka do czytania w chłodne wieczory nie tylko dla szkolnych kujonów, ale także dla każdego z nas.
  faloj
 • Najlepsza książka
  Nienawidzę lektur i kiedyś zarzekałam się, że żadnej nie przeczytam. Jednak sięgnęłam po Zbrodnie i kare... To chyba najlepsza kciążka tego typu jaką czytałam, naprawdę polecam, mimo tego ze jest gruba. Czyta się bardzo szybko. Jest bardzo wciągająca!
  Diana_89
 • Zadziwiająco dobra
  Szkolna lektura. Jednakże fabuła zadziwiająco dobra jak na lekturę obowiązkową. Wciąga! Rozbudowany wątek zbrodni. Ciekawe rozwiązania. Opowiada o kulisach dokonania przestępstwa. Pozwala dogłębnie wniknąć w psychikę oraz motywy i powódki, jakie kierowały zabójcom. To przekrój psychologiczny przez umysł przestępcy. Warto przeczytać!
  punia_ldz
 • Więcej niż lektura szkolna
  Fakt, że jest to lektura szkolna bardzo tej wyjatkowej ksiażce szkodzi. Nie powinno sie po nia sięgać z przymusu i obowiązki, ale z autentycznej potrzreby. Dostojewski w niesamowity sposób opisał portret psychologiczny zbrodniarza, który stał sie nim tak naprawdę z przypadku. I uswiadamia nam, że taki upadek naprawdę może dotyczyć każdego z nas.....
  selektsystem
 • Warto!
  A to kolejna lektura, którą na prawdę warto przeczytac. Świetna książka trzymająca w napięciu. Są pewne lektury, które naprawdę warto przeczytac i właśnie taka jest "zbrodnia i kara" Dostojewskiego.
  kubryc-v
 • Niska cena, wysoka jakość
  świetna pozycja , klasyka literatury, jedna z ciekawszych ksiązek można by rzec pioniersko kryminalnych a to za sprawą psychologicnzego podejścia do motywów zbrodni Roskolnikova. Cena jest niska a jakośc wysoka polecam
  xjanekx
 • Polecam
  Książka bardzo wnikliwie przedstawia "anatomię zbrodni", psychikę przestępcy i jego motywy postępowania. Dodatkowo bardzo dokłądnie opisuje społeczeństwo Petersburga XIX wieku, samo miasto i poszczególnych mieszkańców. Dostojewski potępia próby usprawiedliwienia zbrodni, daje do zrozumienia, że morderstwo jest popełniane zawsze dla własnych korzyści, nie wyższych ideałów. Polecam
  CyriaNa
 • Zbrodnia i kara
  Żeby dokładne wiedzieć i zrozumieć o czym jest książka "Zbrodnia i Kara" po prostu trzeba ją przeczytać. Gwarantuje ona nam wiele emocji za sprawą głównego bohatera, Raskolnikowa. Polecam tę książkę gdyż sama ją przeczytałam i wiem, że na długo pozostaje w pamięci.
  affcio
 • Godna polecenia
  Jedna z tych książek gdzie akcja wartko toczy się na każdej stronie. Godna polecenia, w końcu to jedno z dzieł literatury światowej. Akcja dzieje się w Sankt-Petersburgu, mieście w którym mieszka biedny, ale zdolny student Raskolnikow, którego nędza i inne pobudki skłaniaja do popełnienia zbrodni. Ta książka sprawia, że nie można jej odłożyć, czytelnik musi wiedzieć co zdarzy się następnego. Za sprawąa tej książki pragnę poznać twórczość Dostojewskiego i sięgnąć do jego kolejnych dzieł.
  goplinka1
 • Wciągająca
  Książka gruba, ale bardzo wciągająca. Akcja toczy się naprawdę bardzo dynamicznie i jak tylko tę książkę na moment się odłoży, to zaraz chce się wracać i czytać z niecierpliwością "co będzie dalej". Czytelnik akcję przeżywa jakby był naocznym świadkiem tych wydarzeń. Napisana przez Rosjanina, akcja toczy się w Rosji, w związku z tym główni bohaterowie mają rosyjskie nazwiska. Książka bardzo dobra - polecam!
  swiet1
 • rewelacja
  Piękne, wręcz kolekcjonerskie wydanie. Pierwsze wydanie na kredzie z naprawdę klimatycznymi ilustracjami. I jeszcze świetna cena.
  Aneta
 • rewelacja
  W końcu ta wielka powieść doczekała się godnej oprawy. Fantastyczna okładka i ilustracje. Tego jeszcze nie było!
  Kokos