bez logowania zamawiaj jako:
szkoły, przedszkola, biblioteki księgarnie hurt

Romeo i Julia

William Szekspir

*kolorowe ilustracje, kreda, duża czcionka*

szkoła: liceum/technikum

pełny opis książki »

cena: 24,95 zł
cena z rabatem: 19,96 zł 
zobacz inne:

Podobne książki

Pełny opis książki: Romeo i Julia

opis książki

Romeo i Julia w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tego dramatu na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Wydanie zawiera pełny tekst utworu, bez skrótów i cięć w treści. Wydanie to nie zawiera opracowania.

Najszerzej znana historia miłosna świata!

Romeo i Julia to para, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Młodzi romantyczni kochankowie reprezentujący dwa od pokoleń zwaśnione włoskie rody, niespodziewane narodziny uczucia i zwieńczenie go potajemnym ślubem – wszystko wydaje się zmierzać ku pomyślnemu zakończeniu, ale niestety los bywa przewrotny i okrutny, następują nieprzewidziane wydarzenia i nie da się już powstrzymać nieuchronnej tragedii... Ponadczasowy dramat Szekspira od setek lat tak samo silnie wzrusza i skłania kolejne pokolenia do refleksji nad istotą miłości silniejszej niż śmierć.

Przedstawiamy nowe wydanie tej tragedii – na szlachetnym papierze, w niezwykle dopracowanej szacie graficznej utrzymanej w barokowym stylu, z przepięknymi ilustracjami utalentowanej graficzki Pauliny Wyrt, które jak żadne inne oddają ducha utworu. Twarda oprawa zachwyca estetyką i gwarantuje trwałość książki.

Zapraszamy do lektury!

recenzje

Najnowsze wydanie "Romea i Julii", które wyszło nakładem wydawnictwa GREG w ramach serii Kolorowa Klasyka, urzekło mnie swoim wyglądem. Twarda, ciemna i jednocześnie błyszcząca okładka zdobiona różami z widniejącą młodą parą głęboko spoglądającą sobie w oczy i delikatnie trzymających się za ręce, przykuwa wzrok (...) Im głębiej w las, tym według mnie jest jeszcze lepiej... gruby kredowy papier odporniejszy na zagniecenia niż tradycyjne kartki, wyraźna czcionka i kolorowe ilustracje. A to wszystko zszyte białymi nićmi, by książka posłużyła jak najdłużej.

magicznykociolek.blox.pl

Wydawnictwo GREG przygotowało specjalną serię, która być może zachęci do ponownego sięgnięcia po ponadczasową literaturę. Jest to szansa na przekonanie się, czy lektury szkolne naprawdę są takie złe czy to tylko wymysł uczniów (...) Historia o dwóch zwaśnionych rodach i o miłości skazanej na niepowodzenie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie! Wszyscy znają głównych bohaterów dramatu. Wy też powinniście! :) (...) Wydaje mi się, że każdy czytelnik zwraca uwagę na estetykę książek i zależy mu na tym, aby jego egzemplarze pięknie prezentowały się na domowej półeczce. Wydawnictwo GREG daje nam propozycję nie do odrzucenia.

czytanienaszymzyciem.blogspot.com

spis treści

Romeo i Julia

  • Prolog
  • Akt I
  • Prolog
  • Akt II
  • Akt III
  • Akt IV
  • Akt V
kategoria: Kolorowa Klasyka - twarda oprawa
kod: LKORO
ISBN: 978-83-7517-653-7
rok wydania: 2023
autor: William Szekspir
liczba stron: 160
typ oprawy: oprawa twarda
format: 170 x 245 mm
waga: 573 g
» napisz własną opinię o tej książce

Klienci kupujący tę książkę kupili też...

Opowieść wigilijna
Karol Dickens
cena z rabatem: 23,96 zł
Lalka
Bolesław Prus
cena z rabatem: 51,96 zł
Przedwiośnie
Stefan Żeromski
cena z rabatem: 23,96 zł
Dziady
Adam Mickiewicz
cena z rabatem: 35,92 zł
Zbrodnia i kara
Fiodor Dostojewski
cena z rabatem: 39,92 zł
Balladyna
Juliusz Słowacki
cena z rabatem: 18,36 zł