bez logowania zamawiaj jako:
szkoły, przedszkola, biblioteki księgarnie hurt
start » dla dzieci » opowiadania i bajki » Inspirujące bajki - DUŻE litery

Inspirujące bajki - DUŻE litery

*format A4, kolorowe ilustracje, kreda, duża czcionka*

ocena klientów (5 opinii):
oceń »
szkoła: szkoła podstawowa/przedszkole

pełny opis książki »

cena: 37,95 zł
cena z rabatem: 30,36 zł 

Zobacz wewnątrz

Pełny opis książki: Inspirujące bajki - DUŻE litery

opis książki

Przedstawiamy nową edycję znanych i kochanych Inspirujących bajek - wydanie formatu A4, pełne całostronicowych, bajecznie kolorowych ilustracji. Jego atutem są duże, bardzo wyraźne litery, dzięki którym maluchy uczące się czytać z łatwością samodzielnie przeczytają znajdujące się w książce opowiadania.

Opowieści zawarte w Inspirujących bajkach mówią o tym, co w życiu ważne, pomagają dzieciom znaleźć wiarę w siebie, uwierzyć w swoje talenty, pokazują, jak ważna jest wytrwałość, cierpliwość i konsekwencja, uświadamiają, że empatia, wrażliwość i wyrozumiałość są kluczem do budowania trwałych, szczerych przyjaźni. Napisane są pięknym, literackim językiem, ich akcja toczy się wartko, a sympatycznych bohaterów - zwierzątka lub dzieci w wieku małych czytelników - polubi każde dziecko. Książka sprawdzi się też przy wspólnym, głośnym czytaniu, i na pewno stanie się okazją do niejednej ciekawej rozmowy na ważne tematy.

Atutem tego wydania jest nowe, niepublikowane dotąd opowiadanie!

Gorąco polecamy i zapraszamy do zakupu!

recenzje

Mądra, niezwykle inspirująca książka! W piękny sposób zachęca do pracy nad sobą i nad swoim postępowaniem. Bardzo ją cenię i polecam serdecznie. Wspierająca lektura dla całej rodziny (...) Cenną wartością książki jest jej wydanie. Duży format, twarda oprawa, liczne ilustracje i spora, przejrzysta czcionka sprzyjają samodzielnej lekturze. To także świetny pomysł na prezent.

wnaszejbajce.pl

(...) teksty Agnieszki Antosiewicz to nie są zwyczajne krótkie opowiastki, które nie wnoszą niczego nowego w życie dziecka i o których zapomina się zaraz po zakończeniu lektury. WRĘCZ PRZECIWNIE! Każdy z nich opowiada o istotnych wartościach, rozwijaniu pasji, spełnianiu marzeń, byciu dobrym i życzliwym dla innych. W coraz bardziej zepsutym świecie pełnym sfrustrowanych i zagubionych ludzi to taka mała literacka iskierka nadziei, że jednak uda nam się wychować przyszłe pokolenia na uczciwych, bezinteresownych, empatycznych i myślących samodzielnie dorosłych. (...) Myślę, że książka sprawdzi się również świetnie jako prezent dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych w ich placówkach lub bibliotekach - nie tylko jako zbiór interesujących historii, ale również jako pomoc logopedyczna wspierająca rozwój mowy i zachęcająca do podejmowania pierwszych prób czytelniczych.

naszebabelkowo.pl

(...) o bajkach pani Agnieszki nie można tak po prostu napisać, że to bajki dla dzieci. Każda z nich, to niejako przesłanie dla dziecka, pewnego rodzaju drogowskaz i instrukcja. A dla rodzica bardzo dobra pomoc w wyjaśnianiu, naświetlaniu pewnych rzeczy, zjawisk, zachowań, które można zaobserwować w życiu dorosłych (...) Bardzo ładne wydanie książki, z piękną, kolorową okładką, ciekawymi ilustracjami zachęca, aby książkę wziąć do ręki. I ręczę, że gdy ją już weźmiemy, to tak łatwo jej z rąk nie wypuścimy.

karolowamama.blogspot.com

spis treści

Inspirujące bajki

 • Ale nuda! O tym, że nuda nie jest taka zła
 • Atlas gwiazd. O odwadze, którą każdy ma w sobie
 • Baba Jaga na poddaszu. O pokonywaniu strachu
 • Bójka. O tym, że sukces osiąga się krok po kroku
 • Domek dla Chrupka. O wdzięczności
 • Idź sobie, Farba! O tym, jak ważna jest pasja
 • Kola nie potrafi. O tym, że każdy ma jakiś talent
 • Kryształowe szaleństwo. O tym, że nie można się poddawać
 • Ogródek pana Stasia. O odpowiedzialności za innych
 • Owczy pęd. O tym, że warto myśleć samodzielnie
 • Piekielny Kamilek. O radzeniu sobie z gniewem
 • Piórnik niezgody. O uczciwości
 • Pożegnanie lata. O planowaniu
 • Proste jak dwa razy dwa. O tym, jak ważna jest pomoc innym
 • Rower Karolka. By docenić to, co się ma
 • Ruru, latający pingwin. O tym, by nie żyć tylko marzeniami
 • Skąd się biorą burze? O przegrywaniu
 • Sport to zdrowie! O zmianie nawyków na dobre
 • Sprawa ogonka. O akceptacji i zrozumieniu inności
 • Wszystko, tylko nie balet! O odwadze do spełniania marzeń
 • Wszystkie pasje Teodora. O wytrwałości
kategoria: opowiadania i bajki dla dzieci
kod: S6IBA4
ISBN: 978-83-8186-058-1
rok wydania: 2022
autor: Agnieszka Antosiewicz
liczba stron: 88
typ oprawy: oprawa twarda
format: 210 x 295 mm
waga: 561 g
» napisz własną opinię o tej książce

Czytaj na naszym blogu

„Inspirujące bajki” - mądre bajki dla dzieci

Kiedy szukamy literatury dla naszych dzieci, nie chcemy ograniczać się tylko do prostych, zabawnych historii. Chcemy, aby książki, które czytają nasze pociechy, nie tylko rozbudzały ich wyobraźnię, ale także przekazywały im wartościowe lekcje i pomagały zrozumieć świat.

czytaj więcej

Klienci kupujący tę książkę kupili też...

Mądre bajki - pozytywne myślenie
cena z rabatem: 19,96 zł
Mądre bajki - dobranocki - DUŻE litery
cena z rabatem: 30,36 zł
Opowieści o tym, co w życiu ważne
cena z rabatem: 27,99 zł
Mądre bajki - przyjaźń
cena z rabatem: 19,96 zł
Mądre bajki
cena z rabatem: 19,96 zł
Akademia: 3 latka
cena z rabatem: 3,59 zł

Zobacz też ...

Opinie czytelników

 • Piękne wydanie i bardzo mądre treści!
  Piękne wydanie, idealne na bożonarodzeniowy podarunek! Sprawdzi się świetnie jako prezent dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych - nie tylko jako zbiór interesujących historii, ale również jako pomoc logopedyczna wspierająca rozwój mowy i zachęcająca do podejmowania pierwszych prób czytelniczych.

  Każdy z tekstów opowiada o istotnych wartościach, rozwijaniu pasji, spełnianiu marzeń, byciu dobrym i życzliwym dla innych. W coraz bardziej zepsutym świecie pełnym sfrustrowanych i zagubionych ludzi to taka mała literacka iskierka nadziei, że jednak uda nam się wychować przyszłe pokolenia na uczciwych, bezinteresownych, empatycznych i myślących samodzielnie dorosłych.
  Karolina / Nasze Bąbelkowo
 • wartościowa ksiazka
  Bardzo ciekawa propozycja bajek dla dzieci. Napisane prostym językiem, jednak nie infantylnym. Młody czytelnik jest tu traktowany na serio. Do tego dochodzi piękna szata graficzna. Śliczne ilustracje dodają uroku, a mądre teksty wzbogacają wewnętrznie. Bardzo mądrze i ciekawie zrobiona książka. Opowiadania nie są za długie. W sam raz na jedno wieczorne czytanie przed snem.
  Katarzyna
 • POLECAM!
  W poszukiwaniach ksiażki na długie jesienno-zimowe wieczory udało mi się znaleść idealną pozycję skierowaną do dzieci, autorstwa pani Agnieszki Antosiewicz, wydanej nakładem Wydawnictwa Greg pt. „Inspirujące bajki - duże litery”. 

  Jest to zbiór dwudziestu jeden bajek, opowiadań. Ale o bajkach pani Agnieszki nie można tak po prostu napisać, że to bajki dla dzieci. Każda z nich, to niejako przesłanie dla dziecka, pewnego rodzaju drogowskaz i instrukcja. A dla rodzica bardzo dobra pomoc w wyjaśnianiu, naświetlaniu pewnych rzeczy, zjawisk, zachowań, które można zaobserwować w życiu dorosłych. 

  „Inspirujące bajki - duże litery” Wydawnictwa Greg, to rzeczywiście inspiracja – do pomyślenia, rozmowy, poukładania pewnych rzeczy. Bardzo ładne wydanie książki, z piękną, kolorową okładką, ciekawymi ilustracjami zachęca, aby książkę wziąć do ręki. I ręczę, że gdy ją już weźmiemy, to tak łatwo jej z rąk nie wypuścimy. 

  Dobrym pomysłem było wydanie książki z formie dużej czcionki, która ułatwi czytanie nawet tym młodszym czytelnikom. Usłyszane, czy też przeczytane bajki mogą się stać inspiracją, zalążkiem do podjęcia poważniejszych, trudniejszych tematów, z którymi nie do końca my albo dzieci potrafimy sobie poradzić. 

  Bajki pani Antosiewicz są zawsze pełne treści i przesłania, choć to nie kłóci się z ich prostym językiem i zrozumieniem przez najmłodszych. I tu jest jeden z sekretów autorki – rzeczy ważne, trudne, potrafi przedstawić w bajce w taki sposób, że dziecko nie tylko bez problemu może się zidentyfikować z bohaterem, ale może zrozumieć jego problemy, obawy i spróbować, tak jak ten bohater poradzić sobie z nimi. Tematy, które podejmuje autorka w książce „Inspirujące bajki - duże litery”, to między innymi historie o wytrwałości, o odpowiedzialności, pasji, uczciwości, o radzeniu sobie z gniewem, o zmianie swoich nawyków na dobre i jeszcze wiele innych bardzo ważnych tematów. 

  Bardzo polecam „Inspirujące bajki - duże litery” Wydawnictwa Greg. Opowiadania, jak zawsze spod pióra pani Antosiewicz to bardzo dobre, mądre, bajki z treścią, dające do myślenia. Dla dzieci już nawet tych najmłodszych, tych które uczą się dopiero czytać. Treść jest łatwo przyswajalna, a duża czcionka tylko ułatwi lekturę. Dzieci to nasze skarby, dlatego nie możemy karmić ich byle jakimi treściami – nie pozwólmy na to. Sięgajmy po dobrą książkę, z dobrymi bajkami a na pewno w przyszłości to zaprocentuje u naszych pociech. Polecam!
  Karolowamama
 • warto
  Wspaniała książka. Mamy inne książki Pani Antosiewicz i było oczywistym, ze i ta trafi na naszą półkę. Piękne, wartościowe historie, które opowiadają O CZYMŚ! Co niestety ostatnio rzadkie w książkach. Gorąco, z całego serca polecam
  Judyta
 • oj cudo
  Przepięknie wydana książka z niezwykle mądrymi bajkami. Duża czcionka ułatwia dziecku lekturę. Jednak myślę, że też świetnie się sprawdzi do czytania przed snem przez rodzica.
  Kinia