bez logowania zamawiaj jako:
szkoły, przedszkola, biblioteki księgarnie hurt
start » dla dzieci » pozostałe » książki logopedyczne » Bajki logopedyczne misia API (2-4 lat)

Bajki logopedyczne misia API (2-4 lat)

ocena klientów (5 opinii):
oceń »
 • Twoje dziecko zacznie ładnie mówić!

pełny opis książki »

cena: 27,95 zł
chwilowo niedostępna
powiadom o dostępności
Książkę kupisz w pakiecie:
Pakiet logopedyczny dla Twojego dziecka + WOREK gratis

Pakiet logopedyczny dla Twojego dziecka + WOREK gratis

Zobacz wewnątrz

Podobne książki

Pełny opis książki: Bajki logopedyczne misia API (2-4 lat)

opis książki

Miś API nauczy Wasze dzieci poprawnie mówić!

Kto to jest miś API? To najlepszy przyjaciel każdego dziecka, niesforny i pocieszny łobuziak, który przeżywa liczne przygody ze swoimi przyjaciółmi. Ten wesoły towarzysz każdej bajki pomoże dziecku wytrenować narządy artykulacyjne, wyćwiczyć wszystkie głoski tak, że niepostrzeżenie mowa dziecka stanie się poprawna.

Książka zawiera bajki dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat, jest idealna na początek procesu nabywania mowy, jak i podczas ćwiczenia kolejno pojawiających się głosek.

W środku znajduje się mnóstwo ćwiczeń, zadań, dialogów z misiem, zabaw ruchowych i propozycji dodatkowych aktywności, które pomogą dziecku opanować daną głoskę lub poprawić wymowę. Dodatkowo autorki podpowiadają, kiedy warto wybrać się do specjalisty.

W tej pięknie ilustrowanej książce znajduje się pacynka misia API, gotowa do zabawy. Polecamy wszystkim rodzicom, logopedom, terapeutom!

Wypychana, kartonowa pacynka misia API gratis!

Przygotowaliśmy wersję misia API do wydruku! Niech dziecko pokoloruje misia w dowolny sposób - zyska unikalnego przyjaciela!

A dodatkowo mamy kilka propozycji - można wydrukować misia-dziewczynkę, ufomisia z odległej galaktyki, niecnego misia-pirata albo też księżniczkę APInkę, a dla lubiących się bać mamy potwornego ciapkomisia!

Zapraszamy:

recenzje

Dzięki książeczkom takim jak te rodzice mają możliwość poćwiczenia w domu z dzieckiem bez względu na to czy ma ono problemy z mową czy też dopiero uczy się pierwszych słów, a nawet dźwięków. Takie zabawy mają ogromny wpływ na rozwój dziecięcej komunikacji. Dzięki tym publikacjom możemy się również dowiedzieć o ewentualnych nieprawidłowościach (...) Z takich książeczek można korzystać zarówno w domu, podróży jak i gabinetach logopedycznych. Mogą sięgać po nie rodzice, ale też logopedzi prowadzący terapię z dziećmi i poszukujący nowych pomocy w swojej pracy.

testowanieartdzieciece.blogspot.com

Trzeba przyznać, że miś API to bardzo wszechstronny niedźwiadek, w którego towarzystwie na pewno nie będziecie się nudzić. Jako kolorowa pacynka potrafi nie tylko rozśmieszyć i zaciekawić dziecko swoimi opowieściami, ale również skutecznie rozruszać cały dziecięcy aparat mowy przy pomocy zawartych w książce aktywności (...) Czasami bywa ciut niesforny i lubi się trochę podroczyć ze swoimi Czytelnikami - jednak wszystko to w trosce o rozwój dziecięcej mowy, a zatem nie sposób się na niego gniewać ;)

naszebabelkowo.pl

(...) muszę przyznać, że jest to kolejna świetnie przygotowana książka logopedyczna wspierająca rodziców i umożliwiająca im pracę z dzieckiem w warunkach domowych. Lektura rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, bawi i uczy. Miś Api natomiast wspiera maluchy w żmudnej nauce, staje się ich towarzyszem codziennych zabaw i przede wszystkim przyjacielem z którym mogą świetnie spędzać czas. Pomysł na misia pacynkę jest w tym przypadku rewelacyjny i nietuzinkowy.

testowanieartdzieciece.blogspot.com

Trzeba przyznać, że ta pozycja różni się od innych z tej serii, choć jak i pozostałe mają wspólne cechy. Jest również bardzo ładnie wydana, okładka miła w dotyku, kolorowe ilustracje, dobry jakościowo papier, ale spotykamy tutaj pewnego bohatera – misia Api. Dodatkowo naszego bajkowego bohatera możemy sobie wyciąć i poskładać z dołączonej do książeczki pacynki. Już sam fakt takiego „poznania” misia może zaciekawić dziecko do poznania jego historii, przygód (...) Miś Api niejako staje się przyjacielem dziecka, taka maskotką. Łatwiej i chętniej pracuje się z kimś kogo się lubi, a poznając misia nie sposób go nie lubić :) Gorąco polecam. Dzięki swojej formie, książka jest w pełni zrozumiała dla rodzica laika w dziedzinie logopedii i może początkiem świetnej zabawy naszą mową :)

karolowamama.blogspot.com

Przyznam, że „Bajki logopedyczne misia API (2-4 lat)” to ciekawa propozycja dla maluchów. W tekście znajdziecie mnóstwo wytłuszczonych onomatopei, które powtarzane razem z dzieckiem pozwolą sprawdzić rozwój mowy i ocenić poprawność wymowy poszczególnych głosek. Propozycje zabawnej gimnastyki narządu mowy, połączone z animacją pacynki i śmiesznymi opowiadaniami sprawią, że ćwiczenia logopedyczne będą dla dzieci dużą przyjemnością! Jeśli macie problem z namówieniem dzieci to ćwiczeń z logopedą lub szukacie kreatywnego sposobu na pracę z poprawnością wymowy to przygody misia API będą dla Was idealne.

czytelniczepodworko.pl

Książeczka jest idealna dla procesu szlifowania mowy, jak i podczas ćwiczenia kolejno pojawiających się głosek. W środku znajduje się mnóstwo ćwiczeń, zadań, zabaw ruchowych i propozycji dodatkowych aktywności, które pomogą dziecku opanować daną głoskę lub poprawić jej wymowę.

Facebook / Misio Olisio

spis treści

Bajki logopedyczne misia API

 • To ja, miś API. Ćwiczenia mimiczne, ćwiczenia języka, ćwiczenie oddechowe, budowanie kontaktu wzrokowego
 • Pobudka! Ćwiczenia fonacyjne, ćwiczenie oddechowe
 • Siusianie. Ćwiczenie mięśnia okrężnego ust, sekwencje słowno-ruchowe
 • Poranna toaleta. Ćwiczenia słuchowe, ćwiczenia narządów artykulacyjnych, sekwencje słowno-ruchowe
 • Śniadanie. Ćwiczenia języka
 • Mycie rąk. Opozycje głosek dźwięcznych i bezdźwięcznych, sekwencje słowno-ruchowe, zabawa paluszkowa z masażykiem
 • Wiosenny spacer. Ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia mięśnia okrężnego ust
 • Letni spacer. Ćwiczenia języka, ćwiczenia słowno-ruchowe
 • Jesienny spacer. Ćwiczenia z głoską [w], ćwiczenia słuchowe, ćwiczenia narządów artykulacyjnych
 • Zimowy spacer. Sekwencje słowno-ruchowe
 • Drzemka misia API. Ćwiczenia fonacyjne, sekwencje słowno-ruchowe
 • Obiad. Ćwiczenia narządów artykulacyjnych, ćwiczenia oddechowe
 • Praca i odpoczynek. Ćwiczenia motoryki dużej, ćwiczenia relaksacyjne
 • Zabawa pojazdami. Ćwiczenia fonacyjne, ćwiczenia mięśnia okrężnego ust
 • Podwieczorek. Ćwiczenia słowno-ruchowe, ćwiczenia sensoryczne
 • Zabawa w chowanego - A KUKU! Zabawa słowno-ruchowa, ćwiczenia języka
 • Sprzątamy po zabawie. Ćwiczenia kategoryzacji, ćwiczenia języka, sekwencje słowno-ruchowe
 • Kolacja. Ćwiczenia narządów artykulacyjnych, ćwiczenia słowno-ruchowe
 • Kąpiel. Ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia słowno-ruchowe
 • Kołysanka. Ćwiczenia fonacyjne
 • Jestem chory. Ćwiczenia przygotowujące do artykulacji [k], [g], [h]
 • API spotyka kota AKI. Bajka na utrwalanie głoski [k] oraz [k']
 • API goni giganta AGI. Bajka na utrwalanie głoski [g] oraz [g']
 • API haftuje z hieną AHI. Bajka na utrwalanie głoski [h] oraz [h']
 • Uchachany kogel-mogel. Bajka na utrwalanie głosek [k], [k'], [g], [g'], [h], [h']
 • Jak rozmawiać z koniem? Ćwiczenia przygotowujące do artykulacji głoski [l]
 • Lato wszędzie! Bajka do utrwalania głoski [l] w nagłosie
 • Urodziny misia API. Bajka do utrwalania głoski [l] w śródgłosie i wygłosie
kategoria: książki logopedyczne
kod: KBL1
ISBN: 978-83-7517-952-1
rok wydania: 2024
autor: Agata Kalina, Maria Szyfter
liczba stron: 64
typ oprawy: oprawa twarda
format: 175 x 250 mm
waga: 363 g
» napisz własną opinię o tej książce

Czytaj na naszym blogu

Jak pomóc dziecku w nauce mówienia?

Rodzice z uwagą śledzą postępy swoich pociech i ułatwiają im rozwój. Takie samo wsparcie, jakie dziecko otrzymuje podczas stawiania pierwszych kroków, powinno dostawać też wtedy, kiedy zaczyna posługiwać się mową. Ty słyszysz tylko „ga ga gu”, ale dla małego człowieka to milowy krok w rozwoju!

czytaj więcej

Klienci kupujący tę książkę kupili też...

Jama gębowa ćwiczy słowa. Wiersze logopedyczne dla dzieci
cena z rabatem: 15,99 zł
Bubu uczy się mówić. A kuku!
cena z rabatem: 20,78 zł
Bajki logopedyczne misia API (4-6 lat)
cena z rabatem: 19,96 zł
Świat dźwięków
cena z rabatem: 25,60 zł
Bubu już mówi. Szukaj mnie!
cena z rabatem: 20,78 zł
Elementarz - czytamy metodą sylabową
cena z rabatem: 27,92 zł

Zobacz też ...

Opinie czytelników

 • wyjątkowe bajki
  Można zapytać co powstanie, gdy spotkają się dwie panie, które są logopedami, pedagogami i przede wszystkim zaangażowanymi w swoją pracę osobami? Z takiej „mieszanki” musi i powstało coś naprawdę dobrego. „Bajki logopedyczne misia Api” Wydawnictwa Greg. Jest to kolejna książeczka z serii Ładnie i składnie. Autorkami bajek są panie Agata Kalina i Maria Szyfter.

  Trzeba przyznać, że ta pozycja różni się od innych z tej serii, choć jak i pozostałe mają wspólne cechy. Jest również bardzo ładnie wydana, okładka miła w dotyku, kolorowe ilustracje, dobry jakościowo papier, ale spotykamy tutaj pewnego bohatera – misia Api. Dodatkowo naszego bajkowego bohatera możemy sobie wyciąć i poskładać z dołączonej do książeczki pacynki. Już sam fakt takiego „poznania” misia może zaciekawić dziecko do poznania jego historii, przygód.

  Jak same autorki zaznaczają bajki zawarte w tej części skierowane są dla dzieci od 2 do 4 lat. To właśnie wtedy kształtuje się mowa, tworzą nawyki, które w późniejszych latach trudno jest zmienić. Dlatego tak ważna jest dbałość o język od najmłodszych lat. Bajki zawarte w książce są tak przygotowane, aby mogły być zrozumiałe przez dzieci w tym przedziale wiekowym i wykorzystane przez rodziców, tudzież terapeutów. Dobrym pomysłem autorek jest przygotowana „instrukcja obsługi książki”. Nie można zapominać, że „Bajki logopedyczne misia Api” będą wykorzystywane nie tylko w gabinetach, ale także w domu, gdzie rodzice w większości przypadków są laikami, jeżeli chodzi o logopedię i terapie. Książeczka podzielona jest na różnego rodzaju ćwiczenia, mianowicie: ćwiczenia mimiczne, języka, oddechowe, sekwencje słowno-ruchowe, ćwiczenia motoryki dużej czy np. bajki do utrwalania poszczególnych głosek. Jednak to nie wszystko w książce jest dużo więcej ćwiczeń, które możemy wykorzystać w domu do nauki i ewentualnych ćwiczeń mowy naszego dziecka.

  Miś Api niejako staje się przyjacielem dziecka, taka maskotką. Łatwiej i chętniej pracuje się z kimś kogo się lubi, a poznając misia nie sposób go nie lubić :) Gorąco polecam. Dzięki swojej formie, książka jest w pełni zrozumiała dla rodzica laika w dziedzinie logopedii i może początkiem świetnej zabawy naszą mową:)
  Karolowamama
 • polecam
  Nigdy specjalnie nie przepadałam za bajkami logopedycznymi, jednak po tym jak bardzo spodobała mi się książka Jama Gębowa ćwiczy słowa sięgnęłam i po Bajki logopedyczne. Jakie jest moje zaskoczenie, gdy widzę Franka jak słucha, powtarza i fajnie się przy tym bawi. Nie przypuszczałam, że tego typu książki mają taką moc. Super!Jestem zachwycona.
  Ania P
 • przyjaciel API
  Książkę mamy od kilku dni i pod kilku dni jest nierozłączna z moją córką. Niesamowita jest chęć słuchania przez moją 3 latkę bajek i przygód Apiego. Powtarza różne słowa, ćwiczy i dobrze się bawi. Książka jest bardzo ładnie wydana.
  Ula
 • Coś dla przedszkolaka
  Kiedy żona kupiła dla młodszego dziecka Świat dźwiekow i on okazał się strzałem w 10-tkę szukaliśmy czegoś dla naszego przedszkolaka. Polecono nam książkę Bajki logopedyczne misia Api i teraz jest to ulubiona pozycja mojego syna. Jeśli chodzi o książki to dość mocno wymagający egzemplarz i byle czego nie słucha.... A przygody misia Api po prostu chłonie. Powtarza przy tym za nami różne zwroty z książki. Fajnie czytać z dzieckiem w takiej interakcji. Pierwszy raz tak syn reaguje na książkę. Polecam. Są też inne części z tej serii i też planujemy ich zakup.
  Piotrek
 • Miś API - nauczyciel mowy i najlepszy przyjaciel dziecka! :)
  Miś API doskonale wie, co w mowie piszczy - i potrafi fenomenalnie wykorzystać swoją wiedzę w praktyce, zachęcając małych Czytelników do wspólnej zabawy dźwiękiem oraz wielu innych tematycznych aktywności.

  W każdej z bajeczek narratorem jest właśnie API, który zwraca się bezpośrednio do dziecka i do towarzyszących mu dorosłych - zadaje im pytania oraz motywuje do wykonywania konkretnych czynności. Na tym polega aktywizująca rola dołączonej do książki kartonowej pacynki, którą rodzic, nauczyciel lub logopeda wprawia w ruch w trakcie czytania.

  Kolejną istotną cechą książeczki są różnego rodzaju czcionki i ramki sugerujące nam,na co w danym momencie powinniśmy zwrócić baczną uwagę. Fragmenty oznaczone jako "Pomocna łapa misia API" zawierają wskazówki dla rodziców, sugestie jak pracować z dzieckiem oraz informacje na temat umiejętności, które maluch powinien posiąść na określonym etapie swojego rozwoju. Znajdziemy tam też opisy pewnych niepokojących sygnałów, które mogą świadczyć o problemach logopedycznych i stanowić dla nas bodziec do umówienia dziecka na specjalistyczną konsultację. "Małe co nieco" to z kolei propozycje prostych zabaw logopedycznych z wykorzystaniem dodatkowych rekwizytów oraz krótkich rymowanek.

  Miś API opowiada dziecku o swoich przygodach i codziennych rytuałach, używając całego mnóstwa najróżniejszych wyrażeń dźwiękonaśladowczych i konkretnych głosek, na których wyćwiczeniu mu zależy. Wprawdzie osobie dorosłej takie nagromadzenie dźwięków początkowo może wydawać się nieco przesadne - jednak dla małego dziecka jest to bardzo rozwijające, stymulujące, oddziałuje niezwykle pozytywnie na poprawność wymowy oraz na powiększający się zasób słownictwa.

  Trzeba przyznać, że miś API to bardzo wszechstronny niedźwiadek, w którego towarzystwie na pewno nie będziecie się nudzić. Jako kolorowa pacynka potrafi nie tylko rozśmieszyć i zaciekawić dziecko swoimi opowieściami, ale również skutecznie rozruszać cały dziecięcy aparat mowy przy pomocy zawartych w książce aktywności. Poza ćwiczeniami oddechowymi, fonacyjnymi i słowno-ruchowymi zna jeszcze ciekawe masażyki, techniki relaksacyjne, zabawy sensoryczne i paluszkowe - więc jestem przekonana, że okaże się prawdziwą skarbnicą pomysłów zarówno dla rodziców, jak i dla pracujących z dziećmi pedagogów i logopedów. Czasami bywa ciut niesforny i lubi się trochę podroczyć ze swoimi Czytelnikami - jednak wszystko to w trosce o rozwój dziecięcej mowy, a zatem nie sposób się na niego gniewać ;)

  Bajki logopedyczne misia API na początku są raczej ogólne i oswajają dziecko z samą onomatopeją. Wraz z następującymi po sobie rozdziałami zostały natomiast nieco bardziej uszczegółowione i ukierunkowane na utrwalanie głosek, które z reguły sprawiają kilkulatkom największe trudności. Dlatego też miś API spotyka na swojej drodze również kilku innych interesujących bohaterów: kota AKI, giganta AGI czy hienę AHI. Ich niecodzienne imiona to oczywiście nie dzieło przypadku! Podobnie jak wszystkie pozostałe elementy zawarte w książeczce zostały gruntownie przemyślane, bardzo adekwatnie wplecione w tekst, poparte merytoryczną logopedyczną wiedzą i wieloletnim doświadczeniem Autorek.

  Pacynkę misia API wystarczy zagiąć trzema prostymi ruchami po zaznaczonych liniach - natomiast dla uzyskania efektu ruchomego języka należy wyciąć otwór znajdujący się w paszczy misia i włożyć do niego palec wskazujący "ubrany" w różowy balonik albo rękawiczkę :) Na stronie internetowej można pobrać sobie i wydrukować kilka innych misiów API, odpowiadających na potrzeby dziecka :) Do wyboru mamy m.in. księżniczkę, pirata, potwora, kosmitę, a także misia przeznaczonego do samodzielnego pokolorowania. Dzięki temu każdy maluch będzie mógł bawić się dokładnie takim misiem API, jakiego sam sobie wymarzył lub zaprojektował ;)
  www.naszebabelkowo.pl