bez logowania zamawiaj jako:
szkoły, przedszkola, biblioteki księgarnie hurt
start » dla dzieci » pozostałe » książki logopedyczne » Bajki logopedyczne misia API (4-6 lat)

Bajki logopedyczne misia API (4-6 lat)

ocena klientów (5 opinii):
oceń »
 • Twoje dziecko zacznie ładnie mówić!

pełny opis książki »

cena: 24,95 zł
cena z rabatem: 19,96 zł 
Książkę kupisz w pakiecie:
Pakiet logopedyczny dla Twojego dziecka + WOREK gratis

Pakiet logopedyczny dla Twojego dziecka + WOREK gratis

Zobacz wewnątrz

Podobne książki

Pełny opis książki: Bajki logopedyczne misia API (4-6 lat)

opis książki

Z pomocą misia API Wasze dzieci zaczną poprawnie mówić!

Jeśli jeszcze nie znacie misia API, to koniecznie zajrzyjcie do tej książki! API to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, wesoły, pluszowy urwisek, który przeżywa liczne przygody ze swoimi przyjaciółmi. Towarzysząc dziecku przy każdej bajce, pomoże wytrenować narządy artykulacyjne, wyćwiczyć wszystkie głoski tak, że w szybkim czasie mowa dziecka stanie się poprawna.

W tej części książki miś API jest trochę starszy, książka zawiera bajki dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Starszaki mogą doskonale wyćwiczyć konkretne głoski w nagłosie, śródgłosie i wygłosie, tak by żadne słówko nie stanowiło już problemu.

W środku znajduje się mnóstwo ćwiczeń, zadań i propozycji dodatkowych aktywności, które pomogą dziecku opanować daną głoskę lub poprawić wymowę. Dodatkowo autorki podpowiadają, kiedy warto wybrać się do specjalisty.

Bajki logopedyczne sprawdzą się w domu, w gabinecie logopedycznym, w przedszkolu.

Przygotowaliśmy wersję misia API do wydruku! Niech dziecko pokoloruje misia w dowolny sposób - zyska unikalnego przyjaciela!

A dodatkowo mamy kilka propozycji - można wydrukować misia-dziewczynkę, ufomisia z odległej galaktyki, niecnego misia-pirata albo też księżniczkę APInkę, a dla lubiących się bać mamy potwornego ciapkomisia!

Zapraszamy:

recenzje

W książce „Bajki logopedyczne misia Api”, jest 29 bajek, które są napisane dla dobra naszych dzieci, po to aby ułatwić naszym dzieciom poprawnie się wypowiadać. Z całą pewnością polecam i tę pozycję. Panie autorki stanęły na wysokości zadania, dlatego mogę napisać, że polecam i nam rodzicom i naszym pociechom wyruszenie w przygodę po bajkowych ćwiczeniach z misiem Api.

karolowamama.blogspot.com

Muszę przyznać, że opowiadania zawarte w książce „Bajki logopedcznych misia API” dla dzieci w wieku 4-6 lat bardziej przypadły mi do gustu niż te, które skierowane były dla maluszków. Naturalnie przede wszystkim zamysłem autorek jest nagromadzenie w takiej historii wielu wyrazów z problematycznymi głoskami, należy jednak pamiętać, że starsze dzieci są wymagającymi czytelnikami. Atrakcyjna fabuła ma dla czytelników w tym wieku ogromne znaczenie (...) Większość przygód misia API jest ciekawa, choć dorosłym mogą się one wydawać nieco „przegadane”. Cieszę się, że niektóre z nich, oprócz prawidłowej wymowy, uczą dzieci czegoś jeszcze. Szczególnie w pamięci zapadło mi opowiadanie, w którym dzieci poznają różne zawody oraz inne, w którym czytelnicy mają za zadanie wymyślić rymy do różnych słów z trudnymi głoskami.

czytelniczepodworko.pl

spis treści

Bajki logopedyczne misia API

 • Śmiały ślimak SIA. Bajka do utrwalania głoski [ś]
 • Zioła dla zięby ZIO. Bajka do utrwalania głoski [ź]
 • Uciecha w lecie. Bajka do utrwalania głoski [ć]
 • Dziadek Tadzio idzie na niedźwiedzia. Bajka do utrwalania głoski [dź]
 • Zabawa w rozśmieszanie. Bajka do utrwalania głosek [ś], [ź], [ć], [dź]
 • Smakowy Detektyw Małego Co Nieco. Ćwiczenia przygotowujące do artykulacji głosek [s], [z], [c], [dz]
 • Sny susła API. Bajka do utrwalania głoski [s]
 • Zawody w zoo. Bajka do utrwalania głoski [z]
 • Cudne cymbałki od Celinki. Bajka do utrwalania głoski [c]
 • Dzwony pędzlem malowane. Bajka do utrwalania głoski [dz]
 • Coś znalazłem! Ćwiczenia przygotowujące do artykulacji [sz], [ż], [cz], [dż]
 • Szklana szkatułka szpaka Szymka. Bajka do utrwalania głoski [sz] w nagłosie
 • Domówka u myszki Agnieszki. Bajka do utrwalania głoski [sz] w śródgłosie
 • Kim będziesz, gdy dorośniesz? Bajka do utrwalania głoski [sz] w wygłosie
 • Żmija Żaneta na ratunek żelowym żalom. Bajka do utrwalania głoski [ż] w nagłosie
 • Duże marzenia małej Marzeny. Bajka do utrwalania głoski [ż] w śródgłosie
 • Jak czapla tańczy cza-czę. Bajka do utrwalania głoski [cz] w nagłosie
 • Wyliczanki misia API. Bajka do utrwalania głoski [cz] w śródgłosie
 • Apacz API. Bajka do utrwalania głoski [cz] w wygłosie
 • Szczęście w deszczu. Bajka do utrwalania zbitki spółgłoskowej [szcz]
 • Dżokej API w dżungli. Bajka do utrwalania głoski [dż]
 • Prawie jak randka z Czerwonym Kapturkiem. Ćwiczenia przygotowujące do głoski [r]
 • Rolnik API na tropie traktora. Bajka z [tr] i [dr]
 • Kręgle u królowej Krystyny. Bajka z [kr] i [gr]
 • Prośby mrówki Bronki. Bajka z [r]po pozostałych spółgłoskach
 • Racuchy u ropuchy. Bajka do utrwalania [r] w nagłosie
 • Skarby piratów. Bajka do utrwalania [r] w śródgłosie
 • Szkoła w lesie. Bajka do utrwalania [r] w wygłosie
kategoria: książki logopedyczne
kod: KBL2
ISBN: 978-83-7517-954-5
rok wydania: 2022
autor: Agata Kalina, Maria Szyfter
liczba stron: 64
typ oprawy: oprawa twarda
format: 175 x 250 mm
waga: 322 g
» napisz własną opinię o tej książce

Klienci kupujący tę książkę kupili też...

Jama gębowa ćwiczy słowa. Wiersze logopedyczne dla dzieci
cena z rabatem: 15,99 zł
Bajki logopedyczne misia API (2-4 lat)
cena z rabatem: 22,37 zł
Bubu uczy się mówić. A kuku!
cena z rabatem: 20,78 zł
Świat dźwięków
cena z rabatem: 25,60 zł
Bubu już mówi. Szukaj mnie!
cena z rabatem: 20,78 zł
Elementarz - czytamy metodą sylabową
cena z rabatem: 27,92 zł

Zobacz też ...

Opinie czytelników

 • Propozycja dla malucha
  Miś Api w akcji! "Bajki logopedyczne misia Api" to barddzo dobra propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym. Bajki są przygotowane w fachowy sposób pod względem logopedycznym, ale jednocześnie nie zanudzają dziecka. W czasie czytania cały czas coś się dzieje. Połączenie przyjemnego z pożytecznym.
  Maciek
 • Miś Api to super przyjaciel naszego języka!
  Pamiętacie może pewnego bohatera – misia Api? Jeżeli tak, to z pewnością przypominacie sobie, jakim dobrym towarzyszem nauki może się stać. Jeżeli ktoś nie zna tego misia, to zapraszam do bliższego poznania go. Api, to bohater serii książek logopedycznych autorstwa dwóch pań Agaty Kalina i Marii Szyfter, fachowców w swoich dziedzinach oraz pasjonatek. Seria nosi nazwę – ładnie i składnie, czyli jak się można domyśleć, mowa jest o rozwoju procesu mówienia i wspomaganiu go. „Bajki logopedyczne misia Api” wydane są nakładem Wydawnictwa Greg, czyli możemy mieć pewność, że jakość książki będzie na odpowiednim poziomie. I rzeczywiście tak jest – twarda oprawa, która jednocześnie jest miła w dotyku zarówno dla dziecka jak i rodzica, dobrej jakości papier, ładne ilustracje wykonane przez Artura Gulewicza. To wszystko sprawia, że łatwiej i chętniej będzie się z książki korzystało.

  Prezentowane wcześniej przeze mnie „Bajki logopedyczne misia Api” były skierowane dla dzieci w przedziale wiekowym 2-4 lat. Dzisiaj przedstawiam książkę z bajkami skierowanymi do nieco starszych dzieci, w wieku 4-6 lat. Wiadomo, że ta granica wiekowa jest umowna i jest bardzo indywidualna. Treść wykorzystywanych bajek i powiązanych z nimi ćwiczenia muszą być dostosowana do możliwości percepcyjnych dziecka.

  Bajki skierowane dla nieco starszych dzieci różnią się treścią i głoskami ćwiczonymi. Mianowicie uwaga skierowana jest w pierwszej kolejności na takie głoski jak: ś, ć, ź dź, s, c, z dz, ponieważ jeżeli dziecko nie opanuje ich, nie ma sensu do przechodzenia do dalszych ćwiczeń na głoski sz, cz, dż, ż. I tak jak było w poprzedniej książce, autorki w sposób bardzo przejrzysty i prosty wyjaśniają, jak wykonać ćwiczenie. Obok tekstu bajki znajduje się objaśnienie co dziecko ma robić, dodatkowym ułatwieniem jest również stosowanie kolorowych podkreśleń i wyznaczeń. Można powiedzieć, że to są drobiazgi lub wręcz przeszkadzają w ćwiczeniach, jednak jest zupełnie inaczej. Ponieważ z bajek logopedycznych nie będą korzystać tylko fachowcy lecz także i laicy, zwykli rodzice, którzy chcą dbać o rozwój i prawidłową wymowę swojego dziecka. Dla ich wszystkich, to duże ułatwienie.

  Miłym dodatkiem do książki jest, tak jak w poprzedniej części miś Api, którego trzeba samemu złożyć – ja jednak polecam złożenie go z dzieckiem – dobra zabawa dla Was obojga. I tu pojawia się kolejna możliwość, bo możemy sobie zmienić naszego Api, który jest pomocnikiem w nauce. Wystarczy tylko wejść na stronę api.greg.pl, gdzie znajdziemy misia Api – kosmitę, pirata, dziewczynkę, królewnę, kosmitę, potwora, lub misia którego możemy sami pokolorować.

  W książce „Bajki logopedyczne misia Api”, jest 29 bajek, które są napisane dla dobra naszych dzieci, po to aby ułatwić naszym dzieciom poprawnie się wypowiadać. Z całą pewnością polecam i tę pozycję. Panie autorki stanęły na wysokości zadania, dlatego mogę napisać, że polecam i nam rodzicom i naszym pociechom wyruszenie w przygodę po bajkowych ćwiczeniach z misiem Api.
  Karolowamama
 • super
  To kolejna książka z serii Ładnie Składnie która zawitała do naszego domu. Poprzednie mnie osobiście bardzo zadowalają, zawierają wszystko to czego oczekuję od tych książek, dlatego bez namysłu zamówiłem i tę. Choć moje dziecko jeszcze nie jest w tym przedziale wiekowym...to książeczka poczeka na niego. Super sprawą są wskazówki dla rodzica. Już pomijam fakt, ze dziecko ma sporo frajdy z tych historyjek, ale dla mnie jako rodzica jest istotne, że mam pokazane jasno i konkretnie jak mam pracować z książką. Nie ma tu laboratów logopedycznych a sam konkret. Polecam, świetna seria super książka, piękne wydanie.
  Mateusz
 • polecam
  Jedna z ciekawszych książek, która pozwala rodzicom pracować nad językiem swojego dziecka. Nie trzeba być po logopedii aby móc bawić się i tym samym ćwiczyć swój język. Ciekawe opowiadania plus mnóstwo wskazówek dla rodzica, sprawia, ze książka jest przystępna. Polecam, dla nas to prawdziwy hit. Nawet tata córki zaczyna się bawić i ćwiczyć naukę mówienia. Pani logopeda do której chodzimy również poleca.
  Klara
 • Coś dla przedszkolaka
  Fajna książka dla przedszkolaków mających problemy z mowa. Chodzimy co prawda do logopedy, ale dzięki tej książek możemy też ćwiczyć w domu. W dodatku, syn nawet nie jest świadomy tego że się uczy
  Piotr