bez logowania zamawiaj jako:
szkoły, przedszkola, biblioteki księgarnie hurt
start » dla dzieci » pozostałe » książki logopedyczne » Bubu uczy się mówić. A kuku!

Bubu uczy się mówić. A kuku!

interaktywna książeczka do stymulacji mowy dziecka od 6. miesiąca do 3. roku życia

ocena klientów (9 opinii):
oceń »
 • Twoje dziecko zacznie ładnie mówić!

pełny opis książki »

cena: 25,98 zł
cena z rabatem: 20,78 zł 
Książkę kupisz w pakiecie:
Pakiet logopedyczny dla Twojego dziecka + WOREK gratis

Pakiet logopedyczny dla Twojego dziecka + WOREK gratis

Zobacz wewnątrz

Podobne książki

Pełny opis książki: Bubu uczy się mówić. A kuku!

opis książki

Bubu uczy się mówić. A kuku! to pierwsza na rynku interaktywna książeczka do stymulacji językowej, przeznaczona do oglądania, czytania z dzieckiem i zabawy.

Bubu zachęca maluchy do aktywności, pokazuje swoją rodzinę, otoczenie, wykonuje proste, codzienne czynności. Bawiąc się razem z nim dziecko ćwiczy pamięć, koncentrację oraz percepcję wzrokową.

Bubu uczy onomatopei i pierwszych słów przez ruch i działanie, a to najskuteczniejsza z metod. Ta innowacyjna, aktywizująca książeczka logopedyczna przyda się w każdej dziecięcej bibliotece, w gabinecie logopedy czy w przedszkolu. Twoje dziecko zacznie ładnie mówić!

Serdecznie polecamy!

recenzje

Dzięki książeczkom takim jak te rodzice mają możliwość poćwiczenia w domu z dzieckiem bez względu na to czy ma ono problemy z mową czy też dopiero uczy się pierwszych słów, a nawet dźwięków. Takie zabawy mają ogromny wpływ na rozwój dziecięcej komunikacji. Dzięki tym publikacjom możemy się również dowiedzieć o ewentualnych nieprawidłowościach (...) Z takich książeczek można korzystać zarówno w domu, podróży jak i gabinetach logopedycznych. Mogą sięgać po nie rodzice, ale też logopedzi prowadzący terapię z dziećmi i poszukujący nowych pomocy w swojej pracy.

testowanieartdzieciece.blogspot.com

Bardzo spodobał mi się pomysł na książkę. Maluchy mają dzięki niej okazję w ciekawy sposób odkrywać świat, uczyć pierwszych słówek, ćwiczyć wymowę oraz łączyć dźwięk z czynnością, która go wyzwala lub dla której jest charakterystyczny. Czynności te zaprezentowane są bowiem na ilustracjach. Rodzic czytający książkę może je również z powodzeniem demonstrować co z pewnością ogromnie spodoba się maluchowi, ułatwi naukę i zachęci do naśladowania (...) powiadając o tej książce nie sposób nie wspomnieć o fantastycznych współczesnych ilustracjach. Ich autorką jest Magdalena Łozińska. Artystka wykonała naprawdę dobrą robotę tworząc swoje małe arcydzieła. Jej ilustracje są proste, ciepłe i oryginalne. Naprawdę bardzo przyjemnie się na nie patrzy (...) Lektura zdobyła w stu procentach moje uznanie. Nie jest to zwyczajna książka, którą przeczytamy i odłożymy na półkę. Do tej publikacji powraca się wielokrotnie. Można ją oglądać i czytać, można bawić się nią wykorzystując wyrazy dźwiękonaśladowcze i wpływać na rozwój swojego maluszka. Bardzo podoba mi się to połączenie i jak najbardziej polecam ją każdemu rodzicowi, który poszukuje fachowego wsparcia, mądrej i atrakcyjnej wizualnie książki logopedycznej umożliwiającej pracę z dzieckiem w domu.

testowanieartdzieciece.blogspot.com

„Bubu uczy się mówić. A kuku”, jest bardzo ładnie ilustrowaną książeczką. Wszystkie postaci i przedmioty są wyraźne, uśmiechnięte, kolorowe, przyjemne dla oka dziecka i dorosłego. Ważnym elementem wykorzystanym przez autorkę jest zastosowanie „wskazówek” do każdego ćwiczenia. Dokładnie objaśnia, co czytelnik i słuchający powinni zrobić, jak wykonać zadanie. Wskazówki te są bardzo pomocne dla rodziców – laików logopedycznych, czyli dla większość z nas (...) Osobiście, niejednokrotnie z pomocą starszego rodzeństwa czytamy ją naszej pięciomiesięcznej pociesze i muszę stwierdzić, że odbiera ją bardzo pozytywnie, szczególnie dzięki wspomnianym już wcześniej wyrazistym, kolorowym ilustracjom. Książeczka do polecenia każdemu rodzicowi małego dziecka.

karolowamama.blogspot.com

Myślę, że książka jest bardzo ciekawa i wartościowa do zabaw z niemowlakami oraz dziećmi w wieku roku czy dwóch lat. Bardzo przydatne są wskazówki dla rodziców jak wykonywać ćwiczenia z dziećmi. My z niej właśnie z naszym maluszkiem korzystamy w codziennych zabawach.

mamaizabawa.blogspot.com

Seria „Ładnie i składnie” to cykl książek dla dzieci, pomocnych we wspomaganiu rozwoju mowy i ćwiczeniach logopedycznych. Skierowana jest do maluchów w różnym wieku (...) Już jakiś czas temu do tej udanej serii dołączył kolejny bohater. Bubu, chłopiec o bujnej czuprynie, pomoże maluchom w poznawaniu nowego słownictwa, a rodzicom poda pomocą dłoń w stymulacji mowy dziecka poprzez zabawę (...) Co ważne, na dole strony zawsze znajdziecie kilka wskazówek od autorki, które pomogą Wam uatrakcyjnić pracę z książką, a także zwrócą Waszą uwagę na wiele istotnych w rozwoju mowy kwestii. Znajdziecie tam rady dotyczące poprawnej wymowy niektórych głosek, a także propozycje ciekawych aktywności, urozmaicających ćwiczenia językowe (...) Same ilustracje w tej części są świetnie dostosowane do możliwości percepcyjnych małego odbiorcy. Białe, kontrastowe tło pomaga dzieciom skupić się na przedstawionych na rysunkach przedmiotach czy osobach. Ograniczona ilość szczegółów nie rozprasza uwagi. Grafiki są przyjemne dla oka, utrzymane w radosnej kolorystyce i świetnie spełniają swoją rolę.

Czytelniczepodworko.pl

kategoria: książki logopedyczne
kod: KAK
ISBN: 978-83-7517-928-6
rok wydania: 2024
autor: Anna M. Buszkiewicz
liczba stron: 44
typ oprawy: oprawa sztywnostronicowa
format: 165 x 240 mm
waga: 288 g
» napisz własną opinię o tej książce

Czytaj na naszym blogu

Jak nauczyć dziecko mówić?

Rozwój mowy jest naturalny dla naszego malucha. Dziecko słucha, obserwuje i zaczyna powolutku powtarzać ? słowa, dźwięki, intonację. Mowa jest podstawą komunikacji człowieka ze światem - już kilkumiesięczne niemowlę zaczyna świadomie artykułować dźwięki oraz uświadamia sobie, że robiąc to, może wpływać na otoczenie. Proces rozwoju mowy jest więc kluczowy, warto go wspomagać już od pierwszych dni życia w zachęcający i kreatywny sposób.

czytaj więcej

Klienci kupujący tę książkę kupili też...

Bajki logopedyczne misia API (2-4 lat)
cena z rabatem: 22,37 zł
Jama gębowa ćwiczy słowa. Wiersze logopedyczne dla dzieci
cena z rabatem: 15,99 zł
Świat dźwięków
cena z rabatem: 25,60 zł
Bajki logopedyczne misia API (4-6 lat)
cena z rabatem: 19,96 zł
Bubu już mówi. Szukaj mnie!
cena z rabatem: 20,78 zł
Elementarz - czytamy metodą sylabową
cena z rabatem: 27,92 zł

Zobacz też ...

Opinie czytelników

 • Polecam
  Od 2 miesięcy mamy tę książeczkę dla naszego 20 mies. Janka. Synek cały czas dopomina się o jej czytanie,powtarza wszystkie zwroty i gesty. Uwielbia dusić na przyciski i z powagą mówi nie,nie,nie. Bardzo dobra pozycja,super wskazówki dla rodzica odnośnie rozwoju mowy , ładna grafika i cena naprawdę bardzo przystępna. Jesteśmy bardzo zadowoleni, szukamy juz innych części z Bubu
 • Rewelacyjna książeczka
  Mamy Bubu uczy się mówić. Moja 19 miesięczna córka ją bardzo pokochała.Ciągle się dopomina żeby ją czytać,aż już nawet marzę by wybrała coś innego:-) U nas faktycznie super wspomaga rozwój mowy w pokazywaniu gestów, reagowania na polecenia. Okładka na plus za miła fakturę. Treść i ilustracje na wielki plus, proste, wyraźne, rymy łatwo wpadają w ucho. Wszystkim mamom małych dzieci serdecznie polecam! Czekamy na więcej.
  Kamila
 • UWIELBIAMY!!!
  KSIĄŻECZKĘ O BUBU MOJE 19 MIES.BLIŹNIAKI DOSTAŁY OD BABCI -POLONISTKI, KTÓRA KOCHA KSIĄZKI DLA DZIECI. JESTEŚMY WSZYSCY POD WIELKIM WRAŻENIEM.PROSTA I W NIESAMOWICIE POMYSŁOWY SPOSOB AKTYWZUJE MALUCHY,PONADTO ZE ŚLICZNYMI ILUSTRACJAMI.
  DZIECI JĄ UWIELBIAJĄ I CIĄGLE DOPOMINAJĄ SIĘ O JEJ CZYTANIE.
  MAMY NADZIEJĘ ZE BEDĄ KOLEJNE CZESCI !!! W POSZUKIWANIU ICH TRAFIŁAM NA PANSTWA STRONE.
  Agata
 • Pomocna książka!
  Jako ojciec wychowujący swoją córeczkę, muszę podejmować różne wyzwania. Kolejnym zadaniem, przed którym stanąłem była mowa- a raczej jej brak u mojego dziecka. Zdając się na opinie innych rodziców i znajomej nauczycielki, kupiłem książkę napisaną przez logopedę a skierowaną właśnie do małych dzieci. Wiem, że same ćwiczenia zawarte w "Bubu uczy się mówić" w 100% nie wystarczą, ale za to wiem, że będą bardzo mi pomocne. Nie ukrywam, że nie mam zbyt dużo czasu na dodatkowe zajęcia dla córki. I tu kolejna zaleta tej książki - czytanie wierszyków, wypełnianie zadań, czyli tak na prawdę ćwiczenie mowy mogę zrobić w krótkim czasie, miło spędzając czas z córką. Polecam!
  Maciek
 • Ksiażeczka, jakiej jeszcze nie było! :)
  "Bubu uczy się mówić" to pierwsza na rynku interaktywna książeczka do stymulacji mowy, przeznaczona dla dzieci od 6. miesiąca do 3. roku życia. Sympatyczny bohater - chłopiec o imieniu Bubu - zachęca dziecko do podejmowania najróżniejszych aktywności, opowiadając o sobie, swojej rodzinie i najbliższym otoczeniu.

  Każdej wykonywanej przez Bubu prostej czynności towarzyszą również konkretne dźwięki oraz wskazówki dla rodziców, jak wykonywać z dziećmi poszczególne ćwiczenia. Nauka onomatopei oraz pierwszych słów odbywa się tutaj głównie przez ruch i działanie, co jest uznawane za jedną z najbardziej efektywnych i atrakcyjnych dla dziecka metod. Poza przyswajaniem nowego słownictwa dziecko ćwiczy pamięć, koncentrację, percepcję wzrokową i prawidłową artykulację - a także poznaje relacje przestrzenne i zdobywa ogromną dawkę wiedzy o otaczającym je świecie.

  Wszelkie dźwięki zawarte w książce są proste do wymówienia, a poprzez ich wielokrotne powtarzanie w formie wspólnej zabawy niezwykle szybko utrwalają się w dziecięcym słowniku. Lektura zachęca dziecko do działania, pokazywania, naśladowania gestów i samodzielnego demonstrowania czynności, które wykonuje Bubu. By ją dodatkowo urozmaicić, można wykorzystać prawdziwe rekwizyty - znajdujące się w każdym domu przedmioty codziennego użytku.
  www.naszebabelkowo.pl
 • Super książka
  Autorka stanęła na wysokości zadania. Przygotować dobrą książeczkę dla dzieci - zwłaszcza tych małych,żeby równocześnie była dla ciekawa i niosła treści logopedyczne - to nie lada wyzwanie. Polecam każdej mamie
  Natalia
 • polecam
  Nic tak nie cieszy młodych rodziców, jak pierwsze słowa wypowiadane przez ich pociechę. Jak wiadomo, początkowo pojawiają się spółgłoski gardłowe, później sylaby, najprostsze wyrazy, no i oczywiście najważniejsze słowo – Mama. Tak naprawdę większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że prawidłowa mowa zaczyna się już kształtować od pierwszych miesięcy życia. My, jako rodzice możemy, a nawet powinniśmy wspomagać nasze dzieci
  w nauce i rozwoju mowy. Nie można ukrywać, że niestety większość z nas nie posiada odpowiednich wiadomości, kwalifikacji i umiejętności. Więc, jak możemy się wesprzeć? Z całą pewnością, mogę powiedzieć, że należy sięgnąć po literaturę i teksty osób, które rozwojem i kształtowaniem mowy, zajmują się na co dzień. Jednym z takich fachowców, na poradach którego możemy się oprzeć jest pani Anna M. Buszkiewicz, autorka książki pod tytułem „Bubu uczy się mówić. A kuku”, wydanej nakładem Wydawnictwa Greg”. Znajdziemy w niej komunikaty specjalnie dedykowane dla najmłodszych dzieci, które zachęcą je do mówienia a co za tym idzie, z czasem do tworzenia wyrazów. Anna Buszkeiwicz z doświadczenia wie, że nauka pierwszych wyrazów dźwiękonaśladowczych trwa czasem dość długo i potrzeba jest częstego powtarzania, dlatego tak skonstruowała „Bubu uczy się mówić. A kuku”, aby jak najlepiej pomóc rodzicom, dzięki zastosowaniu nauki poprzez ruch, działanie, nazywanie. Oprócz mowy, ćwiczymy także tym sposobem percepcję wzrokową, pamięć, umiejętność skupienia. Dzieciom kilkumiesięcznym czytamy tekst i pokazujemy ilustracje. Z czasem, będą one powtarzały i pokazywały razem z nami.
  „Bubu uczy się mówić. A kuku”, jest bardzo ładnie ilustrowaną książeczką. Wszystkie postaci i przedmioty są wyraźne, uśmiechnięte, kolorowe, przyjemne dla oka dziecka i dorosłego. Ważnym elementem wykorzystanym przez autorkę jest zastosowanie „wskazówek” do każdego ćwiczenia. Dokładnie objaśnia, co czytelnik i słuchający powinni zrobić, jak wykonać zadanie. Wskazówki te są bardzo pomocne dla rodziców – laików logopedycznych, czyli dla większość z nas. Anna Buszkiewicz sugeruje, że książeczka skierowana jest da dzieci w wieku od 6 miesiąca do trzeciego roku życia. Osobiście, niejednokrotnie z pomocą starszego rodzeństwa czytamy ją naszej pięciomiesięcznej pociesze i muszę stwierdzić, że odbiera ją bardzo pozytywnie, szczególnie dzięki wspomnianym już wcześniej wyrazistym, kolorowym ilustracjom. Książeczka do polecenia każdemu rodzicowi małego dziecka. Polecam!
  Karolowamama
 • Bubu uczy się mówić. A kuku
  Książkę poleciła mi koleżanka, która jest logopedą. Jest dobrym pomysłem i zbiorem różnych ćwiczeń dla dziecka, jak nasza 1,5 roczna Marysia. Córka nie nudziła się, dobrze współpracowała i co dla nas ważne skupiała swoją uwagę także na ładnych ilustracjach. Zakup trafiony.
  Iwona
 • Genialna
  Takiej ksiazki brakowalo! Nauka i stymulacja mowy na bazie doskonalej zabawy. Jestem zachwycona. Prosta i jakze przydatka ksiazka
  Lucyna